Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 119  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 13:07 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Dla mnie ciekawszy jest ten fragment:
Cytuj:
Policja kierowała ruchem i prowadziła samochody na buspas, żeby udrożnić ruch przynajmniej pojazdom kołowym. Po pół godzinie, koło 9.20 udało się przywrócić też ruch tramwajów.


Kolejny dowód na niuzasadnione uprzywilejowanie pewnej grupy - ba, mniejszości.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 05, 2009 15:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Kolejny zdolny. Wczoraj było dwóch z Ukrainy, dziś kierowca ciężarówki.
http://wiadomosci.onet.pl/2682,2090460,stolica_ciezarowka_wisi_na_nasypie_kolejowym,wydarzenie_lokalne.html
Cytuj:
RMF FM, mkw/12:04
Stolica: ciężarówka wisi na nasypie kolejowym
Sparaliżowany dojazd do lotniska Okęcie ulicą Wirażową. Kilkutonowa ciężarówka z naczepą zawisła na nasypie kolejowym - donosi RMF FM.
Ciężarówka wraz z naczepą zawisła tuż za wiaduktem na nasypie kolejowym. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Przejazd jest zamknięty, utrudnienia mogą potrwać do godziny 13 - informuje RMF FM.

Na miejscu jest ciężki sprzęt strażacki. Ciężarówka opiera się słup podtrzymujący trakcję kolejową, w drodze są energetycy którzy stwierdzą, czy podnoszenie samochodu nie stanowi zagrożenia i wyłączą prąd - podało RMF FM.

Ciekawe, co go skłoniło do skoku z wiaduktu? Ponad stówa na liczniku?

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 10:01 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://www.sfora.pl/Po-miescie-tylko-30-kmh-a14799
Cytuj:
Po mieście tylko 30 km/h?
Wprowadzenie w miastach stref, w których obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 mil na godzinę (32 km/h) powoduje zmniejszenie liczby wypadków o ponad 40 procent - wynika z brytyjskich badań.
Zdaniem naukowców w ten sposób w ciągu ostatniego roku uratowano życie lub zdrowie co najmniej 203 Brytyjczykom.
W tych strefach liczba wypadków z udziałem dzieci zmniejszyła się o połowę - twierdzą eksperci z London School of Hygiene and Tropical Medicine.
Okazało się, również że na obszarach bezpośrednio graniczących z ze "strefami wolnego ruchu" ilość wypadków zmniejszyła się o 8 proc.
Takie ograniczenia prędkości obowiązują już w niektórych dzielnicach Londynu, strefy testuje też Portsmouth, Newcastle i Hull.
Ich przeciwnicy twierdzą, że zakaz jest trudny do wyegzekwowania i sprawia, że kierowcy dekoncentrują się ponieważ jadą z "niewygodną" prędkością.

Niewygodnie biedakom. Tylko współczuć.

Londyńska Szkoła Higieny i Medycyny Tropikalnej zajmuje się wypadkami drogowymi? Czy dlatego, że ropa pochodzi z państw arabskich??? :wink:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 6:57 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2822
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Cytuj:
Tysiące kierowców w sieci fotoradarów
koz 16-12-2009, ostatnia aktualizacja 16-12-2009 22:05

Zbyt szybka jazda to najczęściej popełniane wykroczenie przez stołecznych kierowców. Od początku roku policjanci drogówki wykonali 8 870 zdjęć pojazdów, których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Z raportu komendy stołecznej policji wynika, że do końca listopada na drogach Warszawy doszło do 882 wypadków drogowych. Zginęło w nich 90 osób poniosło śmierć, a 1026 zostało rannych. Na warszawskich ulicach miało miejsce 18 839 kolizji drogowych. Kierowcy pojazdów byli sprawcami 750 wypadków drogowych (85 procent wszystkich wypadków).

Do najczęstszych przyczyn wypadków spowodowanych przez kierowców należały: nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych (29 proc.); nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (27 proc.); niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (16 proc.).

Głównym narzędziem walki policjantów z piratami jest rejestrowanie ich wykroczeń za pomocą fotoradarów. Od początku roku do końca listopada za pomocą takich urządzeń mundurowi wykonali niemal 9 tysięcy pojazdów, które zbyt szybko jechały. Policjanci w tych sprawach ich m.in. pouczeniami w 90 przypadkach, ukarali mandatami 4517 osoby, wobec 1 100 skierowali wnioski do sądu grodzkiego. Pozostałe zdjęcia są jeszcze obrabiane przez policjantów, lub zostały odrzucone z powodu ich złej jakości.

Kierujący nie zdają sobie sprawy, że zdjęcia pokazują nie tylko prędkość pojazdu, ale również nie zapięte pasy bezpieczeństwa czy fakt prowadzenia rozmowy przez telefon komórkowy.

Życie Warszawy


Ciekawe, kiedy do naszych zarządców dróg dotrze, że uspokajanie ruchu na przejściach i skrzyżowaniach jest konieczne, abyśymy nie byli dalej europejskim przodownikiem niebezpieczeństwa niezmotoryzowanych...

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas
ta smutna legenda
że wciąż nas uczono
uczyć się na błędach.
..........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 8:48 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
axxenfall napisał(a):
Od początku roku policjanci drogówki wykonali 8 870 zdjęć pojazdów, których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość.
(...)
Głównym narzędziem walki policjantów z piratami jest rejestrowanie ich wykroczeń za pomocą fotoradarów. Od początku roku do końca listopada za pomocą takich urządzeń mundurowi wykonali niemal 9 tysięcy pojazdów, które zbyt szybko jechały. Policjanci w tych sprawach ich m.in. pouczeniami w 90 przypadkach, ukarali mandatami 4517 osoby, wobec 1 100 skierowali wnioski do sądu grodzkiego. Pozostałe zdjęcia są jeszcze obrabiane przez policjantów, lub zostały odrzucone z powodu ich złej jakości.


Liczmy: niech będzie, że zdjęć jest 9000. Niech będzie, że tajemnicza liczba nieczytelnych (skrzętnie przysłonięta obróbką) wynosi optymistycznie zero. Niech będzie, że od początku roku minęło 300 dni. Niech będzie, że mamy w stolicy 3 fotoradary.

To znaczy, że każdy z nich (trzech!) robi 10 (słownie: dziesięć) fotek dziennie. To jest proszę Państwa główne narzędzie walki Policjantów z piratami. Bywają dni, że ja sam robię więcej fotek ścieżkowym parkującym.

Jakieś pytania?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 10:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Jakieś pytania?


Może zamiast na OPP przekazać 1% policji?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 14:37 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Wojtek napisał(a):
Cytuj:
Jakieś pytania?


Może zamiast na OPP przekazać 1% policji?


Przy tej efektywności działań, bardziej uzasadnione byłoby wyrzucenie ich w błoto lub spalenie. 10 zdjęć na dzień urządzeniami mogącymi robić kilka zdjęć na sekundę - WOW, mamy nowy rekord marnotrawstwa.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 20, 2009 11:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Kto tym biednym dziennikarzom wsadza takie kity?

http://www.zw.com.pl/artykul/10,430728_ ... atach.html
Cytuj:
Zarabiają na drogowych piratach
Agata Łukaszewicz 20-12-2009, ostatnia aktualizacja 20-12-2009 10:43

Coraz więcej fotoradarów i wzmożona aktywność straży miejskiej to główne powody, dla których kursy pozwalające na redukcję punktów karnych cieszą się coraz większą popularnością.

(...)

W ciągu sześciu godzin trzeba jedynie wysłuchać przygotowanych referatów na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, obejrzeć kilka filmów o skutkach wypadków drogowych i potwierdzić swoją obecność na zajęciach. Taki ratunek możemy sobie zafundować dwa razy do roku w półrocznym odstępie czasu. Po ukończeniu szkolenia dostaniemy zaświadczenie wydane przez dyrektora WORD, na podstawie którego właściwy komendant wojewódzki policji prowadzący ewidencję punktów karnych zmniejsza ich liczbę o sześć.

Trzeba też pamiętać, że odejmowanie jest możliwe, dopóki nie dobrniemy do granic limitu. Kiedy mamy już 25 punktów – jest za późno. Wtedy pozostaje nam już tylko zdać egzamin kontrolny. Niestety, dla kierowców, którzy jeździli nawet długie lata, nie ma żadnej taryfy ulgowej. Egzamin odbywa się na normalnych zasadach.


Kpina?! Zwłaszcza kierowcy, którzy "jeździli nawet długie lata" powinni być wnikliwie przeegzaminowani, skoro po tylu latach za kółkiem wciąż nie radzą sobie z jazdą. Ech, nasi lokalni pismacy jak zwykle widzą wszystko od d...rugiej strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 8:40 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Było, nie było? Test Your Awareness and Do The Test:

http://www.youtube.com/watch?v=Ahg6qcgoay4

Pochodne warianty:
http://www.youtube.com/watch?v=ubNF9QNEQLA
http://www.youtube.com/watch?v=Rz-ph32CnJA
http://www.youtube.com/watch?v=2cd63P54PaI

Warto zwrócić uwagę, że jest to oficjalna kampania Transport for London, czyli odpowiednika naszego ZTM+ZDM. A teraz możemy się pobawić w zgadywanie jak by brzmiało przesłanie analogicznej reklamy u nas. Ja stawiam na "zły misio, bo nie nosił kamizelki" ;-)

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 10:39 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
ZDM częściej jednak odpisuje: "Zła Policja/Straż Miejska, bo nie upilnowała"

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 119  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL