Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 26, 2022 7:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Próbuję znaleźć odpowiedź na pewne pytanie o martwe strefy, ale mam wrażenie że cały internet nie myśli o tych, które najbardziej mogą wpływać na bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych... ale do rzeczy:

Prawdopodobnie będę musiał przesiąść się do małego dostawczaka (typu Volkswagen Caddy) i szukam rozwiązania martwej strefy przy skręcaniu w prawo. Większość PdP czy DDR jest usytuowana u nas tak, że skręcając w prawo zanim się przez nie przejedzie to trzeba trochę skręcić - na tyle że już nie widać nic w lusterku wstecznym, ale jeszcze nie widać nic przez boczną szybę - może jedynie sam wjazd na przejazd. W innych samochodach da się wtedy spojrzeć przez boczne szyby z tyłu aby się upewnić czy ktoś nie nadjeżdża, ale modele które rozważam nie mają w ogóle takiej opcji - z tyłu zamiast okien jest paka dla towaru.

Z tego co się rozejrzałem to mam wrażenie że w tej kategorii aut większość osób nie przejmuje się takimi martwymi strefami - przy małych autach widać więcej przez okna, a w dużych ciężarowych inwestuje się w wiele lusterek aby zminimalizować martwe strefy. W tych pośrednich najwięcej co można dostać to lusterka z szerszym kątem z boku albo dodatkowe naklejane z bardzo szerokim kątem, które jednak są dosyć małe i mam wrażenie że nie są idealnym rozwiązaniem. (Tak, czasem też można dostać asystenta martwych stref, ale on jest przeznaczony tylko na autostrady itp, i nie sprawdza się w ogóle w tym przypadku.)

W związku z tym mam pytanie - czy da się jakoś wyeliminować te martwe strefy aby dało się pewnie skręcać w prawo? Jak do tej pory wypożyczałem takie auta to skręcając w lewo mogłem się przykleić do szyby i zobaczyć martwą strefę, jak skręcałem w prawo to pomagał pasażer przyklejając się do szyby i mówiąc czy coś jedzie. Jakbym jechał sam to bym za nic nie wiedział czy skręcając w prawo mogę przejechać przez przejazd, czy może ktoś na niego właśnie wjeżdża kogo wcześniej nie widziałem.

Jeśli macie więcej doświadczenia z tymi magicznymi naklejanymi lusterkami albo innymi modyfikacjami aby było widać więcej to też chętnie przygarnę podpowiedzi, do tej pory wynajmuję dostawczaki więc nie jestem w stanie testować na nich dodatkowych lusterek, a chciałbym rozwiązać ten problem zanim będę coś kupować.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL