Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 02, 2009 12:25 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 10:36
Posty: 115
Lokalizacja: Königswinter/Niemcy
hpuryn napisał(a):
Gdy zaczynałem przygodę z motocyklem (2008) kilka razy o mało co się przez to nie wy*** przy 80 m/h!!!


Czy mi się wydaje czy na terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie predkości do 50 km/h? Takie zachownie jest kolejnym argumentem do zwężania ulic.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 8:12 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2009 9:03
Posty: 34
Czy poruszamy się w ramach kompletnie różnej logiki?
Wasz program widzę tak:
"Ulice powinny być węższe i gorsze żeby ZŁYM samochodom trudniej było się poruszać"?

Przecież to nawet nie brzmi poważnie!!!
Rozumiem wygodniejsze przystanki, windy, czy drogi rowerowe (dlaczego nie jedna?? czy ktoś kiedyś widział korek rowerowy??) ale zeby cieszyć się ze zwężenia jezdni??
Myślę że na to nie wpadłyby nawet najdziksze ludy w Afryce!
Drogi budowane powinny być tak, żeby samochody mogły się
poruszać jak najbardziej wydajnie, chodzi o jak największy strumień pojazdów.
Przy 6 metrach motocykl musi pełzać między pasami samochodów, przy 7 możnaby się przeciskać ze sporą prędością!

Tak, jechałem za Wiaduktem 80 km/h. Tylko co z tego??
Czy ktos z Was kiedyś przejeżdżał przez np. Berlin? Tam spokojnie można przeciąć całe miasto setką, nie zatrzymując się nawet na chwilę! A na ich autostradach przy 140 samochody trąbią ze zniecierpliwienia - nie ma kompletnie żadnyćh ograniczeń!
Drogi w Warszawie (przez takich jak Wy!) są w na prawdę beznadziejnym stanie. Trzeba cały czas walczyć żeby nie spowodować wypadku. Ginie przez Was sporo osób! A jak taki zdesperowany warszawski kierowca dostanie kawałek prostej to śmiga!

Jesli chcecie zrobić coś na prawdę pożytecznego, a nie mącić i krzyczeć dla samego efektu, proponuję Wam zawalczyć o przystosowanie Wisłostrady do poruszania się z prędkością 100 km/h (podzamcze nawet 120).

Sebastian napisał(a):
Czy mi się wydaje czy na terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie predkości do 50 km/h? Takie zachownie jest kolejnym argumentem do zwężania ulic.


Źle Ci się wydaje. W nocy jest 60. Są ulice gdzie może być 80. Po drugie - po węższej ulicy jechałbym dokładnie tyle samo - byłoby to tylko bardziej niebezpieczne dla pieszych.
Jeszcze jedna propozycja dla ziolonych - trasa siekierkowska powinna być ogłoszona autostrada. Tam da BEZPIECZNIE ciąć (sprawdzałem :p nawet 150! :]


Ostatnio edytowano Wt lut 03, 2009 8:18 przez hpuryn, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 8:48 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2009 9:03
Posty: 34
I dobrze że jezdnia jest szeroka. Łatwiej jeździć po takiej motorem!
Proponuję niczego nie zmieniać!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 8:56 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2009 9:03
Posty: 34
Witam ponownie
Okazuje się, że nie jestem rodzynkiem, miasto myśli tak jak ja :)
W każdym cywilizowanym państwie poszerza się drogi aby usprawnić komunikację.
Przykład:
http://www.tvn24.pl/2196489,12690,0,0,1,wideo.html
Jedna osoba / organizacja nie może blokować rozwoju komunikacji w mieście!

Właściwie nie ma się o co spierać. Szybkie, szerokie drogi to lepszy transport i wygodniejsze życie.
Jak to powiedzieli "na poszerzenie dróg czeka cała Warszawa".
Tego należy się trzymać!

kolejny link tłumaczący co dają szerokie drogi:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... w=81781513


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 10:46 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
hpuryn napisał(a):
Czy pomyślałeś że tą uliczką ludzie mogą chcieć jeździć z pracy i do pracy? Nie każdy ma czas na podziwianie widoków!


Powtarzam. Zmień robotę. Kojarzysz masakrę na moście Grota. Kiedy facet wjechał w ludzi na przystanku?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 24015.html

Śpieszył się do pracy. Napisz którędy jeżdzisz do roboty to będę unikał tej trasy.

Człowieku, jeśli masz kupę kredytów na karku i zmiana pracy nie jest możliwa, to wstaw sobie polówkę do biura. Będzie bezpieczniej na mieście.

hpuryn napisał(a):
Samochody nie zostały wymyślone żeby było bezpiecznie


Kpisz czy o drogę pytasz?

Konstruktorzy dwoją się i troją wymyślając czujniki, poduszki powietrzne itp tak sobie a muzom?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 11:07 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
A czytałeś komentarze do tego artukułu z 2 linku? Ludzie stwierdzili tam, że to poroniony pomysł...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 11:14 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Wt lut 03, 2009 10:47
Posty: 17
hpuryn napisał(a):
W każdym cywilizowanym państwie poszerza się drogi aby usprawnić komunikację.
Przykład:
http://www.tvn24.pl/2196489,12690,0,0,1,wideo.html

Miało być cywilizowane państwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 11:26 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2009 9:03
Posty: 34
Paweł napisał(a):
Kojarzysz masakrę na moście Grota. Kiedy facet wjechał w ludzi na przystanku?


Pewnie że kojarzę. Przez jeden głupi wypadek miasto ma być sparaliżowane przez wiele lat?
Powtarzam: mozna uratować kilkadziesiąt osób tygodniowo wprowadzając całkowity zakaz jazdy samochodem!
Dlaczego ludzie tego nie chcą??
Godzimy się na pewną liczbę ofiar, w zamian mamy WYGODĘ I SZYBKOŚĆ PODRÓŻOWANIA.
Nie ma postępu bez ryzyka. Bez ryzyka ludzie nigdy nie opuściliby Afryki,
nie wysłalibyśmy człowieka na księżyc, nigdy nie dotarlibyśmy do Ameryki! Kto tego nie rozumie powinien dalej siedzieć w lepiance.

Na szczęście absurdalne ograniczenie do 40 km/h na moście Grota wprowadzone po wypadku nie jest przestrzegane (przecież dalej jest trasa z ograniczeniem 80 km/h!). Na szczęście właściwie nikt na Wisłostradzie na wysokości Cytadeli nie jedzie 50 km/h. Sam po Grota jeżdżę 70 (uwaga dzióry - można urwać zawieszenie!), przy Cytadeli 100.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 14:04 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 10:36
Posty: 115
Lokalizacja: Königswinter/Niemcy
hpuryn napisał(a):
Dlaczego w ogóle zalezy Ci na obniżeniu prędkości??


to jest mniej więcej tak jak z jedzeniem czekolady, każde dziecko najchetniej jadło by słodycze na śniadanie, objad i kolacje - ale dorośli wiedzą dlaczego nie karmi się dzieci tylko cukrem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 14:50 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 21:57
Posty: 127
Lokalizacja: Nowa Praga
hpuryn: Twoja argumentacja jest na poziomie przedszkolaka. Do mnie absolutnie do mnie nie przemawia. I wg mnie nie trzyma się kupy. Moim skromnym zdaniem, jeśli drogi będą węższe, to kierowcy będą w mieście jeździć wolniej. A w Warszawie nie ma dróg, po których można bezpiecznie jeździć z takimi prędkościami, o których mówisz. Takie prędkości owszem, na autostradzie albo obwodowej. NIE w mieście.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL