Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 16, 2007 11:51 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
http://www.dolina-rospudy.pl

Zapisujcie się - w ilości siła. Oczywiście kto może niech jedzie i nie żaluje siebie. Inni przypinają zielone wstążki.

Niestety ostatnie newsy sa takie:

Szyszko: Dolinę Rospudy niszczą ekolodzy i myśliwi

Nie ma alternatywnych wersji przebiegu obwodnicy Augustowa, a florę w Dolinie Rospudy niszczą na razie ekolodzy i myśliwi. Tak pisze w liście do Komisji Europejskiej minister środowiska Jan Szyszko. To jego odpowiedź na zastrzeżenia Brukseli, która ponad miesiąc temu wszczęła procedurę przeciwko Polsce za łamanie unijnego prawa.

Minister podkreśla, że nie zgadza się z zarzutami Komisji Europejskiej. A najważniejsze jest to , że w Polsce dopełniono wszystkich procedur prawnych. Już wiele lat temu nasi eksperci przeprowadzili wszystkie możliwe analizy w tym przekopania tunelu pod Doliną Rospudy. Przedstawiane przez organizacje ekologiczne inne trasy są droższe i wobec prawdopodobnych protestów mieszkańców mogą nigdy nie być zrealizowane.

Szyszko opisuje też działania mające złagodzić wpływ trasy na środowisko. Ale dodaje, że naukowcy już dostrzegają zmiany. Obecnie największe zagrożenia należy wiązać z nadmierną penetracją Doliny Rospudy przez ekologów amatorów i myśliwych - można przeczytać w dokumencie.

Na koniec szef resortu środowiska przypomina Brukseli , że procedura ustalania przebiegu drogi została wszczęta na długo przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 26, 2007 8:09 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Wygląda na to, że możemy spać spokojniej:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 13120.html

Cytuj:
Zadanie: Ocalić Rospudę
Bartłomiej Kuraś, Kraków
2007-10-26, ostatnia aktualizacja 2007-10-25 16:22

- Nowy rząd z pewnością będzie musiał wybrać inny wariant budowy obwodnicy Augustowa - zapowiada Stanisław Żelichowski, jeden z kandydatów PSL na ministra środowiska.

Stanisław Żelichowski był ministrem ochrony środowiska w latach 1993-97 i 2001-03. Sprzeciwił się wtedy m.in. budowie nowego dużego ośrodka narciarskiego wokół Kasprowego Wierchu w Tatrzańskim Parku Narodowym czy budowie osiedla mieszkaniowego w Kampinoskim Parku Narodowym. Wstrzymał budowę autostrady A2 w wariancie proponowanym przez drogowców, który był niekorzystny dla środowiska.

- Pan Żelichowski naprawdę dbał o ochronę środowiska, a nie jedynie o interesy polityczne swojej partii. Środowiska ekologiczne dają mu kartę zaufania - mówi Radosław Ślusarczyk z ekologicznej organizacji Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, która m.in. protestowała przeciwko budowie szosy w Dolinie Rospudy. - Mam nadzieję, że jeśli zostanie ministrem, ostatecznie zakończy się spór o ochronę Doliny.

- Nie wiem jeszcze, czy to ja zostanę nowym ministrem środowiska, choć nie wykluczam takiej możliwości - mówi Żelichowski. - Nowe kierownictwo resortu powinno ostatecznie zdecydować o ochronie Doliny Rospudy. Nie może być tak, że polski rząd forsuje koncepcję "jedynej słusznej" drogi przez środek obszaru cennego dla całej Europy. To już naraziło Polskę na ogromne straty, nie tylko ekonomiczne, ale także prestiżowe. Podczas trwania sporu wielokrotnie rozmawiałem z europejskimi politykami. Nie mogli zrozumieć, o co chodzi rządowi Kaczyńskiego. Czemu jest tak uparty, czemu nie respektuje europejskich uregulowań dotyczących ochrony przyrody. Teraz mamy problem, który musimy zacząć rozwiązywać od nowa.

Sprawa budowy drogi przez chronioną prawem część Doliny Rospudy czeka na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, gdzie rząd Kaczyńskiego został pozwany przez Komisję Europejską.

- Trzeba poddać konsultacjom społecznym i eksperckim kilka wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa i wybrać najlepszy - uważa Żelichowski. - Niezależnie od tego, czy zostanę ministrem, będę proponował nowemu rządowi takie rozwiązanie.

- Nowy minister środowiska będzie musiał toczyć ciężkie rozmowy z lobby drogowym i biznesowym, ale mam nadzieję, że rząd przyjmie wytyczne Stanisława Żelichowskiego - mówi Radosław Ślusarczyk.

Źródło: Gazeta Wyborcza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2017 10:24 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://wyborcza.pl/7,75398,21787615,imp ... szych.html

10 lat później...

Jan Szyszko napisał(a):
Mamy tę swoją polską szkołę ekologii i leśnictwa, która polega także na wycinaniu lasu, gospodarowaniu nim. Nagłośniona sprawa Doliny Rospudy to było nieporozumienie, światowa opinia została wprowadzona w błąd. Przez to, że został zmieniony przebieg autostrady w tamtej okolicy, te tereny są nieużytkowane i niektóre gatunki znikają. Podobnie zaczęło się dziać z Białowieżą.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 12, 2017 11:48 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Tzn co? - rolnicy przestali siać żyto, a świerk został wyparty przez grab?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL