zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

[pr] Parki wypięknieją na wiosnę
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=717
Strona 1 z 1

Autor:  axxenfall [ Wt mar 11, 2008 15:05 ]
Tytuł:  [pr] Parki wypięknieją na wiosnę

Katarzyna Wójtowicz napisał(a):
Z rybiego hotelu wrócą do stawów karpie i karasie, pojawią się nowe kwiaty i stojaki na rowery - w parkach zaczęły się wiosenne porządki.

Największą modernizację przechodzi park Znicza niedaleko ul. Zamienieckiej. - Są już nowe alejki, pergole, teraz trwają prace nad fontanną, która będzie podświetlona wszystkimi kolorami tęczy. Niebawem zaczniemy też sadzić drzewa i krzewy - wylicza Adam Grzegrzółka, wiceburmistrz Pragi-Południe.

Dodaje, że w parku będą dwa place zabaw: dla mniejszych i starszych dzieci, a także stojaki na rowery. - Pojawią się w marcu w naszych pięciu parkach, łącznie ok. 30 sztuk. Do każdego da się przypiąć dwa rowery - zapowiada Grzegrzółka.

Stojaki to nowoczesne pałąki w kształcie litery "U". Rowery przypina się do nich za ramę, dzięki czemu trudno je ukraść.

Z kolei obok parku Znicza, który ma być gotowy pod koniec czerwca, planowany jest liczący kilkaset m kw. ogrodzony wybieg dla psów.

Zarząd Oczyszczania Miasta szykuje się z kolei do wymiany piasku w piaskownicach i umycia wszystkich rzeźb w parkach. - W kwietniu zabierzemy też nasze ryby przechowywane w hodowli niedaleko Warszawy. Do stawu w parku Ujazdowskim wpuścimy karpie, karasie i amury - wylicza Iwona Fryczyńska z ZOM. - Zakwitną tam też posadzone jesienią w kobierce niebieskie ułudki, różowe miodunki, azalie i rododendrony.

We wszystkich parkach w marcu mają być uruchomione kaskady, w kwietniu i maju fontanny. Jak tylko zrobi się cieplej, zacznie się sadzenie kwiatów. W Ogrodzie Saskim będą to żółte i czerwone prymule, tulipany i kolorowe bratki, w parku Ujazdowskim i Skaryszewskim - różnokolorowe tulipany.

Wiosenne porządki trwają też w Łazienkach. - Złomiarze ukradli nam niestety trochę śmietniczek, więc musimy kupić nowe. A że mamy stare drzewa, to po ostatnich wichurach musimy co niektóre konary przyciąć. Wymieniamy też stare chorujące róże wokół pomnika Szopena, a w basenie obok zmieniamy obieg wody na zamknięty, żeby pompy i filtry czyściły ją non stop. Dzięki temu pozbędziemy się problemu zielonej kwitnącej wody - mówi Marek Zieliński, dyrektor administracyjny Łazienek.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna


Miło, że ktoś bierze przykład z dzielnicy Środmieście w stawianiu właściwych stojaków.

Pozdrawiam,
Maciek

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/