zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

Wycinka drzew a sadzenie nowych
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=1871
Strona 1 z 3

Autor:  Migoth [ Wt cze 22, 2010 10:01 ]
Tytuł:  Wycinka drzew a sadzenie nowych

Witam i z góry sorry jeśli nie przeczytałam jakiejś wołem napisanej informacji, ale już mnie cholera bierze, bo wycinają mi drzewa na mokotowie (KOLEJNE) zostawiają same kikuty. Moje pytanie brzmi: czy jest jakieś rozporządzenie o tym, ze za wycięte drzewa należy posadzić nowe i jak sprawdzić czy spółdzielnia się z tego wywiązuje? Są jakieś kary? Przepisy? Terminy?

Autor:  dziul [ Pn gru 13, 2010 14:42 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

U mnie przed oknem padła dziś ZDROWA topola o pniu ponad 2 metrowej średnicy.

Obrazek

W ubiegłym tygodniu pilarze skakali po tym drzewie i spadały kolejno sędziwe konary. Mieszkańcy byli przekonani że to zabiegi pielęgnacyjne drzewa bo takie same były w ub roku kiedy to korona tego drzewa była przycinana (pewnie za sporą kasę)...

Jaki może być sens wycinki tak dorodnych i zdrowych drzew ?
Trzeba dać zarobić kolesiowi który prowadzi firmę wycinającą ?
Ktoś z "decydentów" ma alergię na zieleń w mieście ?
A może komuś z naszych "kacyków" brakuje drewna do kominka ?

Może ktoś zna jakieś argumenty bo ja jakoś doszukać się nie mogę. :evil:

Autor:  anfit [ Pn gru 13, 2010 17:03 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

Gdzie dokładnie to drzewo padło (najlepiej ze współrzędnymi np. z map google'a)?
Z jednej strony topole szybko się starzeją i są kruche (więc dorodne == niebezpiecznie), z drugiej strony urzędy dzielnicowe szukają pod koniec roku bzdurnych wydatków za każdym razem jak mają nadwyżkę (bo inaczej obetną w przyszłym roku i "się zmarnuje").

Autor:  dziul [ Pn gru 13, 2010 17:25 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

Dokładnie to na Mokotowie, na Służewcu , na podwórku, przy 1 klatce budynku Tuchlińska 2 to drzewo pomiędzy białym samochodem kombi a piaskownicą.
http://maps.google.com/maps?hl=pl&ie=UT ... 00431&z=21

W roku 1966 oparło się nawet budowlańcom którzy z "wielkiej płyty" stawiali to osiedle ...

Skoro było "niebezpieczne" bo kruche, to wystarczyło zmniejszyć mu koronę. Ostatni taki zabieg był przeprowadzony w ub roku i drzewo świetnie to zniosło i nawet się nie skarżyło ;)

PS. Ten skwerek w tle mojego zdjęcia też jest planowany "pod topór" ... bo plac który się znajduje koło niego jest planowany do zabudowy.
Czyli rozumowanie proste:
1. Żeby sprzedać plac - który jest teraz wykorzystywany obecnie przez "małolactwo" do gry w piłkę i kosza - czyli wykorzystywany jest bez sensu bo się wydzierają i hałasują, zamiast siedzieć w domu przed kompem albo rozrabiać w innej dzielnicy.
2. Działkę do zabudowy można sprzedać jedynie dostępem do drogi dojazdowej a skoro takowej nie ma to wykombinowano że należy wyrąbać takową drogę przez skwer od ul Orzyckiej koło biblioteki zakręcić i pojechać nią (drogą) wzdłuż budynków Tuchlińska 2, 4, 6, docierając w innym miejscu znowu do ul Orzyckiej.

Skwer jak wiadomo nie jest nikomu potrzebny, z wyjątkiem starych dziadków którzy bez sensu tam przesiadują zamiast po cichu umierać w domach starców. Łażą też tam czasem jakieś matki z wózkami ale to przecież nie ma perspektywy bo jak wiadomo rodzi się w Polsce coraz mniej dzieci więc i matek będzie coraz mniej się szwendać ... Czyli skwer można śmiało rąbać a działkę TRZEBA opylić "żeby wszystkim (naszym) żyło się lepiej"...

Ta droga (ulica) ma przeciąć też drogę przedszkolakom i uczniom podstawówki, ale wiadomo że dzieci powinny od maleńkości uczyć się zasad Ruchu Drogowego, a jak które zostanie rozjechane to i tak nie szkoda ... będzie odsiew naturalny czyli te mądrzejsze ocaleją.

Ściema i zamieszanie wokół tego skrawka "planu zagospodarowania" jest taka że urzędasy same nie wiedzą co ludziom odpowiadać ... :lol:

Autor:  anfit [ Pn gru 13, 2010 21:59 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

Gdybasz. Kto jest właścicielem działki? Spółdzielnia? Zadzwoń/napisz do spółdzielni plus minus w ten deseń (:

Cytuj:
Przy ul. Tuchlińskiej pomiędzy budynkami ul. Tuchlińskiej nr. 2 (działka 16 obrąb 10411) a Tuchlińska nr. 4 (działka 14 obrąb 10411) na działce o nr ewidencyjnym 15/8 w obrębie 10411 do wczoraj t.j. 13 grudnia 2010 rosła rozłożysta topola (zdjęcie satelitarne poniżej). Około rok temu drzewo przeszło zabiegi pielęgnacyjne, które wydawały się przyjąć dobrze, a drzewo zostało również pozbawione niebezpiecznych konarów. Uprzejmie proszę o przedstawienie powodów wycięcia drzewa, wraz z kopią zezwolenia na wycinkę zgodnego z art. 83 ustawy o ochronie przyrody z dn. 16 kwietnia 2004.


Możesz od razu dręczyć organ, który tam wydaje zezwolenia, ale to trochę nieładnie. We wniosku powinno być podane powody. Pewnie podano, że stare i niebezpieczne. Podejrzewam, że ktoś w gminie bezrefleksyjnie podbił zezwolenie, więc można by ich dalej dręczyć, że mimo zeszłorocznych zabiegów (wtedy chyba też powinien być wniosek o zezwolenie, kto się zna tym zna?) wydają bezmyślnie zezwolenia...

Autor:  pduncz [ Pn gru 13, 2010 22:17 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

dziul napisał(a):
topola o pniu ponad 2 metrowej średnicy.


O paaanie, topola? Przy parkingu!? Przecie może się obalić i zniszczyć auteczka! http://pd.un.cz/gallery/burza1/p7290049
http://pd.un.cz/gallery/burza2/P1020369

Autor:  dziul [ Pn gru 13, 2010 22:58 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

pduncz napisał(a):
O paaanie, topola? Przy parkingu!? Przecie może się obalić i zniszczyć auteczka!


W tym miejscu nie ma parkingu. Jest to po prostu deptak czy jak go tam nazwać... taki szeroki chodnik. Autka parkują tu nielegalnie co prawda pozostawiając przepisową szerokość chodnika dla pieszych jednak parkują dużo dalej od krawędzi jezdni niż pozwalają na to przepisy.
Parkują tu jednak sami mieszkańcy, bo przy ul Rzymowskiego powstał BANK WBK który co prawda w założeniach miał parking podziemny, jednak nie wiem czy jest udostępniony (może prezesi banku ;) ) ... klienci i pracownicy parkują w okolicznych uliczkach nie pozostawiając miejsca "aborygenom".

To samo dotyczy budynku f-my Sap Projekt której służbowe samochody parkują nie na swoim wydzielonym i "zaszlabanowanym" parkingu tylko w okolicznych uliczkach i wzdłuż ul Orzyckiej.

Więc w/w topola nawet gdyby "fikła" to na nieprzepisowo zaparkowane samochody "tutejszych". Jednak po kompetentnych zabiegach pielęgnacyjnych do "fikania" nie była już taka skora... ;)

anfit
masz chyba rację ... mogli wydać "bezrefleksyjną" i "bezmyślną" decyzję ...
Tylko czy to ludzie muszą latać i dbać o to żeby urzędas myślał ? ... Czy jak już okaże się że jakiś gamoń urzędniczy wydał złą decyzję, to drzewo posklejają i postawią na nowo ?

Autor:  anfit [ Wt gru 14, 2010 8:26 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

Dlatego sugeruję prosić o wyjaśnienia. Odhacz kwestię na szczeblu właściciela działki, to mogę dalej coś napisać do dzielnicy, niech to uzasadnią.

Autor:  PMN76 [ Cz paź 23, 2014 16:20 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

W mojej wsi remontują chodnik i jezdnię.
Niestety.

Przy chodniku rosną trzy drzewa. Przy samej krawędzi tak, że ich korzenie lekko wybrzuszają płytki. Oczywiście spodziewam się najgorszego czyli, że przy okazji remontu wytnie się te "zawalidrogi".
Przed rozpoczęciem remontu wysłałem pisma do kilku instytucji zarządzających tym terenem, ale odpowiedzi jak na razie nie dostałem, a robotnikom został już tylko kilometr do tych drzew, czyli jakiś tydzień.
Przez telefon nie można nic ustalić, bo nikt nic nie wie.
Dzisiaj na drzewach pojawiły się żółte, opalizujące kropki zrobione spreyem.
Co to może oznaczać?
Czy dobrze przypuszczam, że wycinkę?

Autor:  axxenfall [ Cz paź 23, 2014 17:38 ]
Tytuł:  Re: Wycinka drzew a sadzenie nowych

Ostatnio zgłaszałem podobny przypadek w Warszawie - drzewo wybrzuszające DDR przy Sobieskiego/Dolnej. Prosiłem, by wykonano łagodniejsze podjazdy, aby umożliwić bezpieczne pokonanie korzenia i nie uszkodzić drzewa. W odpowiedzi ogrodzili na parę tygodni korzeń, a potem ścięli drzewo. :/

Pozdrawiam,
Maciek

Strona 1 z 3 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/