Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 27, 2007 21:16 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So lis 17, 2007 19:28
Posty: 7
Zainspirowal mnie plakat :). Co robicie ze zuzytymi swietlowkami, lodowkami, komputerami, bateriami..?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 01, 2007 21:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Zwracamy do sklepu, kupując nowe. Np w centrum M1 (Marki) Mediamarkt ma wyeksponowany i rozbudowany dział zwrotów starego sprzętu (to nie kryptoreklama, po prostu tam rzuciło mi się to w oczy :-)

co do baterii, to są w różnych miejscach powystawiane specjalne kosze na nie, np na Uniwersytecie Warszawskim jest takich przynajmniej kilka, w różnych budynkach. Nie wiem, kto prowadzi zbiórkę ani czy jest już dostępna jakaś aktualna lista takich miejsc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 02, 2007 20:19 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So lis 17, 2007 19:28
Posty: 7
No ja tez widzialam na UW kartony na zuzyte baterie. No i te "swietlowkowe" plakaty z dziewczynka i drzewem. IKEA podobno tez przyjmuje i baterie i swietlowki. A poza tym to chyba kazdy sklep ma obowiazek przyjac taki towar przy zakupie nowego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 02, 2007 20:32 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sty 07, 2007 14:50
Posty: 106
http://odpady.net.pl/forum/viewtopic.php?p=3232

Firma Ekotechnika zajmuje się odbiorem odpadów elektronicznych i elektrycznych, począwszy od sprzętu biurowego aż do szeroko pojętego elektrycznego - maszyny, urządzenia, drukarki, plotery, komputery itp.
Posiadamy wszystkie niezbędne pozwolenia.
Działamy na terenie Warszawy i okolic, mozliwe również i dalsze wyjazdy.
tel kontaktowy:
22 203 58 30 lub
609 399 566 lub
501 262 584

W urzędzie dzielnicy Praga Płd. na Grochowskiej można pozbyć się zużytych baterii.

_________________
|..Pozdrawiam..|
|.....SeBeQ......|
|--=--=--=--=--| ..:: Make Gravity Your Slave ::..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2007 21:26 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So lis 17, 2007 19:28
Posty: 7
Chyba niewiele osob o tym wie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2007 23:17 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
looney napisał(a):
A poza tym to chyba kazdy sklep ma obowiazek przyjac taki towar przy zakupie nowego?


zdaje się że tak, ale ja zawsze się boję że pani w kiosku ciepnie stare baterie do zwykłego kosza. wolę sam dopilnować ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2007 23:24 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Baterie mozna także zwrócić w ZM do specjalnego pojemnika :-)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 9:42 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pt gru 14, 2007 17:04
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Raz na jakiś czas widzę w TV akcje zbierania zużytych baterii czy świetlówek. Jednak na dobrą sprawę o ile bodajże w każdej aptece jest kosz na stare leki to gdzie można wyrzucić starą baterię czy świetlówkę dowiaduję się dopiero teraz.
Smutna prawda jest taka, że nikt(oczywiście po za 1 procentem maniaków) nie będzie chodził do ZM czy dzwonił do specjalistycznej firmy, żeby wyrzucić jedną czy nawet komplet baterii. Zakładają oczywiście optymistycznie, że w ogóle wie gdzie to można zrobić :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 0:52 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sty 07, 2007 14:50
Posty: 106
Cytuj:
nikt nie będzie chodził do ZM czy dzwonił do specjalistycznej firmy, żeby wyrzucić jedną czy nawet komplet baterii. Zakładają oczywiście optymistycznie, że w ogóle wie gdzie to można zrobić :(

Ja zużyte baterie zbieram i jak się trochę nazbiera, to w ramach przejażdżki rowerem, podjeżdżam do Urzędu na Grochowską i wrzucam do specjalnego pojemnika. A, że tak robi jakiś 1% ludności to trudno, dla niektórych jazda na rowerze to też debilizm...

_________________
|..Pozdrawiam..|
|.....SeBeQ......|
|--=--=--=--=--| ..:: Make Gravity Your Slave ::..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2007 11:17 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
looney napisał(a):
A poza tym to chyba kazdy sklep ma obowiazek przyjac taki towar przy zakupie nowego?


Tak, mają taki obowiązek, ale w ilości 1 do 1.
Gorzej, jak chcesz coś wyrzucić nie kupując nowego równocześnie.

Wykaz punktów przyjmowania odpadów w postacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie m. st. Warszawy można ściągnąć stąd:
http://www.zom.waw.pl/utrzymanie0.html

Niestety jest ich tylko 6.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL