Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 09, 2010 9:27 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 23, 2009 14:08
Posty: 4
Klemens ty ignorancie! Papierek może się rozłożyć nawet w kilka dni, ale to nie jedyny sposób w jaki może zanieczyszczać środowisko!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 11, 2010 9:08 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 11:23
Posty: 72
Lokalizacja: Mysiadło
A czy ja muszę wiedzięć jak szybko rozkłada się papier na wysypisku ? Ważniejsze, że segreguję śmieci i nie obrażam się :).
Poza tym nie chcę od razu walczyć z przemysłem papierniczym, bo nie wiem jak bardzo zanieczyszcza środowisko. Natomiast wiem, że plastiki i szkło są zanieczyszczeniami generowanym przez przeciętnego człowieka, co widać chocby w lasach. Więc wolałbym, żeby w każdym sklepie były torby papierowe (nieważne czy płatne czy nie) niż plastikowe. Pytanie kto bardziej zanieczyszcza to środowisko- przemysł papierniczy, czy też producenci torebek plastikowych PLUS cała masa plastikowych toreb walających się po krzakach i lasach ? Bo jak chcesz walczyć to pamietaj: skutecznie można walczyć na jednym froncie, a nie na dwóch. I jak chcielibyśmy powalczyć z torbami plastikowymi, to przemysł papierniczy jest naszym potencjalnym sprzymierzeńcem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 11, 2010 10:08 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 23, 2009 14:08
Posty: 4
3R


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 21, 2010 14:03 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): N lut 21, 2010 13:58
Posty: 1
Na stronie www.cztery.eu widziałam fajne torby ekologiczne które jak są niepotrzebne to zwija się je w truskawkę. Jak dla mnie bomba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 22, 2010 8:15 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 23, 2009 14:08
Posty: 4
Hej Marcela! Fajniutka ta truskawa ale nie oszukujmy się, "ekologiczna" to ona nie jest
- nadużywamy tego modnego zwrotu.
..chociaż można jej używać w sposób ekologiczny jak każdej innej rzeczy, np używając wielokrotnie (co propaguję :)

Kupowanie nie jest ekologiczne!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL