Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 14:02 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Obrazek

Obrazek

Na placu Konstytucji i placu Trzech Krzyży ostatnio pojawiły się pojemniki do segregacji. Ciekawe, czy będą tam na stałe, czy też to kilkutygodniowa akcja mająca nauczyć mieszkańców Warszawy, że nie ma co liczyć na systemowe podejście do segregacji odpadów. Fakt, że jest to finansowane z funduszy europejskich sugeruje raczej to drugie -- projekt dobiegnie końca i pojemniki znikną.

Swoją drogą można było poza zdjęciami umieścić widoczne napisy odnośnie tego, co gdzie należy wrzucać. To, że hasło 'Warszawa stolicą czystości' nadaje się do odzysku to żadna nowość :)

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 16:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Widziałem też taki na rogu NŚ/Smolna. Nie wiem, czy takie pojemniki gdziekolwiek się sprawdzają. Widziałem np. coś takiego w wiedeńskim metrze i z ciekawości zajrzałem do środka, aby sprawdzić, czy ludzie wrzucają to co trzeba tam gdzie trzeba. Każda z przegródek była traktowana jako ogólna.

Może po prostu ludzie są bardziej skłonni do segregowania, gdy idzie o ich śmieci domowe, niż gdy idą po ulicy i chcą po prostu pozbyć się papierka albo puszki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 21:13 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Stary Trampek napisał(a):
Może po prostu ludzie są bardziej skłonni do segregowania, gdy idzie o ich śmieci domowe, niż gdy idą po ulicy i chcą po prostu pozbyć się papierka albo puszki.


W sklepach IKEA stoją takie małe "impulsowe" kosze na odpady segregowane i tak na oko ludzie z tego korzystają. Więc teoretycznie może to mieć sens.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:52 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Jeszcze o tych pojemnikach, co je teraz porozstawiali. Mają one jedną zasadniczą wadę - przy otworach nie jest napisane, co gdzie wrzucać. Co prawda niby są nadruki ze zdjęciami przedmiotów, które powinny trafić do danego otworu, ale są one niewidoczne (na wysokości kolan), gdy podejdzie się do pojemnika. Ja dopiero oglądając zdjęcie pojemnika tu na forum zauważyłem, że na pojemnikach jednak jest jakaś informacja na ten temat. Na mieście tego nie zauważyłem. Mimo, iż obok takiego pojemnika przechodzę codziennie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 12, 2009 14:10 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Stary Trampek napisał(a):
Mają one jedną zasadniczą wadę - przy otworach nie jest napisane, co gdzie wrzucać.


Mówisz -- masz. Przynajmniej te przy Cepelii mają już napisy przy otworach, nie wiem jak reszta.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 29, 2010 11:56 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Jest jeszcze jedna zasadnicza wada, przynajmniej w przypadku obecnej pogody i otworów na papier, czyli ich skierowanie ku niebu bez jakiegokolwiek zadaszenia. Pomijając papkę śnieżną, jaka zapewne znajduje się w środku, przypuszczam że worki pełne śniegu mogły po prostu nie wytrzymać i się pourywać. Z tego co pamiętam, były to zwykłe worki na śmiecie zawieszone w powietrzu na kilku uchwytach.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 21, 2010 10:54 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 19:13
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Zajarzalem sobie wczoraj do tych koszy i niestety widze tam rozne roznosci. Np. w plastku i plastik, i szklo i resztki jedzenia. Ludzie wrzucaja tam co popadnie. Trzeba sie dobrze wczytac zeby zobaczyc ktory otwor jest do czego, w zwiazku z czym ludzie przechodzac traktujate pojemniki jako normalne kosze. Szkoda bo poczatek akcji byl dobry. Mam nadzieje, iz zostana zebrane wnioski, zmienia wyglad na bardziej intuincyjny i akcja bedzie sie rozwijac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 05, 2010 10:11 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Wydaje mi się, że to trochę zbyt pochopne wnioski. Jedno, że ludzie muszą się przyzwyczaić, a drugie, że moje obserwacje dziś na placu Trzech Krzyży były wręcz odwrotne -- w przegródce na papier był papier, na plastik plastik -- ba, nawet szkło było podzielone na kolorowe i białe. Zatem sądzę, że jeżeli pojemniki nie znikną po zakończeniu projektu, poziom segregacji może znacząco wzrosnąć. (A tak naprawdę, to trzeba by pozaglądać do więcej niż jednego pojemnika, by móc stwierdzić coś definitywnego ;)

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 05, 2010 10:46 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Poza tym, w miejscach o dużym ruchu segregacja na ogół zostawia sporo do życzenia. Nawet w uświadomionych krajach. Pamiętam, jaki bajzel widziałem w koszach przed Berlin Hauptbahnhof - nic tam nie pasowało - pety w pojemniku na szkło, ogryzki w części na papier, etc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 15, 2010 21:11 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
axxenfall napisał(a):
Wydaje mi się, że to trochę zbyt pochopne wnioski. Jedno, że ludzie muszą się przyzwyczaić, a drugie, że moje obserwacje dziś na placu Trzech Krzyży były wręcz odwrotne -- w przegródce na papier był papier, na plastik plastik -- ba, nawet szkło było podzielone na kolorowe i białe. Zatem sądzę, że jeżeli pojemniki nie znikną po zakończeniu projektu, poziom segregacji może znacząco wzrosnąć.


No właśnie. Ważne, że coś się ruszyło i zaczęły się na ulicach pojemniki pojawiać (zamiast znikać, jak do tej pory). Na razie jest to nowość, ale się ludziska nauczą...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL