Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 9:27 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Witam
Mieszkam w budynku który ma wspólnotę mieszkaniową.Lepiej żeby jej nie było, bo bez komentarza.Z własnej inicjatywy ,nie pytając nikogo o zgodę,z własnego materiału (stare płyty meblowe itp.)zrobiłem skrzynkę na stary nie zjedzony chleb.Spytacie dlaczego?? Bo nie rozumiem ludzi którzy wyrzucają chleb do śmietnika,robią krzywdę ptactwu dokarmiając je w porze letniej,co na te pseudo karmniki sprowadza ściąga bezpańskie psy nie wspomnę o szczurach.ale według niektórych jest to w porządku. Wspomniałem o wspólnocie.Byłem przekonany że do rana skrzyneczka nie dostoi,a ulotki informacyjne zostaną zerwane.
Jakież jest moje ogromne zdziwienie kiedy następnego dnia rano stwierdziłem iż pojemnik stoi,ulotki wiszą jak wisiały,a w skrzyneczce leży stary chleb !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może inicjatywa przetrwa , tego sobie i lokatorom życzę.
W związku z tym uprzejmie zapytuję:
Czy wyrzucanie w miejscach rożnych chleba jest dozwolone,czy i jak to zjawisko traktować?
Czy jest to wyrzucanie nieczystości?
Gdzie można oddać dla innych zwierząt np.koni , suchy chleb ?

Pozdrawiam
Grzegorz

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 9:44 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 19:41
Posty: 43
Lokalizacja: Ursus, Grodzisk Maz.
W mojej wspólnocie mamy pojemniki na suche pieczywo przy altankach śmietnikowych, skąd znika "sam" - ochrona mówi, że przyjeżdża wieczorem na rowerze jakiś człowiek i zabiera - może hoduje świnki? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 12:31 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Witam
W pierwszym poście napisałem iż obawiam się o przetrwanie inicjatywy.jak do tej pory uzbierały sie dwie reklamówki czerstwego pieczywa.Pomóżcie,może ktoś ma kogoś kto weźmie chleb na pokarm dla zwierząt. Zapewnię transport rowerem.
Pozdrawiam
Grzegorz

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 15:25 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Ze względów zdrowotnych ptakom lepiej jest podawać chleb... namoczony w wodzie. Suchy chleb pęcznieje w żołądkach ptaków i może powodować u nich nawet zgon z tego powodu. Jak wiadomo suchy chleb jest... dla konia :-)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 16:25 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 14:29
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa, Praga Północ
U mnie od lat co piątek przyjeżdża człowiek ze wsi z serami, mlekiem, niestemplowanymi jajkami itp. Zabiera też czerstwe pieczywo. Ale dla ciebie to żadne rozwiązanie... Nie wiem, może dorożkarzy albo ZOO tym zainteresować?

_________________
Pozdrawiam, Karolina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 15:47 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Witam
Próbowałem w parku Skaryszewskim,jest tam szkółka jeździecka.Osoba którą poprosiłem o informację ,odpowiedziała mi że koniom "pod wierzch " nie dają czerstwego pieczywa,jest szkodliwe???nie znam sie na koniach ale myślę że po stroszę maja racje.Mamy u siebie na Gocławku dostawcę ziemniaka , może z nim dojdę do porozumienia.A dostawcy jajek "nie stemplowanych" zazdroszczę.
Pozdrawiam
Grzegorz

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 19:52 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 19:38
Posty: 1
A jak stary powinien on być? Bo ja mam jeszcze z zimy - wysuszony, niespleśniały. Zbierałam dla ptaków, ale przeczytałam, że nie wolno, więc mi zalega. Na bieżąco też mi się zdarza coś uzbierać, ale nie wiem, co z tym robić.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL