Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 17:36 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Dokładnie, pisanie samodzielne, to dobry pomysł.

Z akcji - można by zrobić akcję polegającą na rozdawaniu stoperów do uszu przy jednoczesnym informowaniu, że hałas tu jest szkodliwy dla zdrowia (powyżej 80dB).

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 20:08 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 10:13
Posty: 28
Raffi napisał(a):
Z akcji - można by zrobić akcję polegającą na rozdawaniu stoperów do uszu przy jednoczesnym informowaniu, że hałas tu jest szkodliwy dla zdrowia (powyżej 80dB).


Ludzie szybko zapominają o rzeczach otrzymanych za nic. Musi być wyzwanie i dopiero wtedy nagroda. Proponowałbym konkurs pt. "Hałas zabija" a w nim dwa pytania: "Czy wie Pan/Pani jakie natężenie dźwięku zabija człowieka?" (około 200dB), "Czy wie Pan/Pani jakiego rzędu natężenie dźwięku obserwujemy w powszedni dzień w centrum Warszawy (można pomylić się o 20dB)?". Niezależnie od odpowiedzi - stopery "wygrane" a przy okazji ulotka w której wszystko jest opisane dokładniej :)

Trochę to naciągane :) bo skala decybelowa jest dość obca przeciętnemu przechodniowi, ale co tam - jak inaczej problem hałasu wyjaśnić?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 17:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Krakowskie Przedmieście - jakie uspokojenie ruchu taki wypadek:
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,sm ... 42737.html
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... ml#galeria

A gdyby tak na jezdni w strefie zamieszkania z prędkością ograniczoną do 30km/h nie zrobić zatok przystankowych, już o rzeczywiście wyniesionych przejściach dla pieszych i tarczach skrzyżowań oraz esowaniu toru jazdy nie wspominając, to do tego śmiertelnego wypadku wczoraj by nie doszło... :(

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 18:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
gromanik napisał(a):
Krakowskie Przedmieście - jakie uspokojenie ruchu taki wypadek:
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,sm ... 42737.html
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... ml#galeria

A gdyby tak na jezdni w strefie zamieszkania z prędkością ograniczoną do 30km/h nie zrobić zatok przystankowych, już o rzeczywiście wyniesionych przejściach dla pieszych i tarczach skrzyżowań oraz esowaniu toru jazdy nie wspominając, to do tego śmiertelnego wypadku wczoraj by nie doszło... :(


Przyjechałam wczoraj na mój wydział (wypadek miał miejsce dosłownie pod samym wejściem) akurat w chwili, gdy zrezygnowali z dalszej reanimacji... Wydaje mi się, że problemem tego miejsca jest zatoka. Wszyscy, którzy wysiadają z autobusu, przebiegają w tym miejscu przez jezdnię, przejścia są idiotycznie daleko, jezdnia jest szersza, widoczność ograniczona przez autobus. Sam zawsze odchodzę kawałek od przystanku w kierunku uniwersytetu, do miejsca, gdzie jezdnia jest znowu węższa i dopiero tam przechodzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 20:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Właśnie, po co zatoki na drodze, która ma służyć przede wszystkim autobusom? A jakby wzorem autobusów szkolnych w USA dać zakaz wyprzedzania i wymijania autobusów zatrzymanych na przystanku?
Obrazek

Przy najmniej na tej jednej ulicy.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 20:39 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 17:48
Posty: 111
Lokalizacja: dziura między Legionowem a Modlinem
Piwoslaw napisał(a):
Właśnie, po co zatoki na drodze, która ma służyć przede wszystkim autobusom?

Pewnie tok myślenia tego kogoś, kto ten idiotyzm wymyślił to było coś w stylu "No jak to po co? Zatoki przecież MUSZOM być, inaczej jak się wtedy autobus zatrzyma?".

BTW, brak zatok ułatwiłby też życie pasażerom bydłowozów, bo nie tłukłoby tak ich po oknach przy zjeżdżaniu do zatoki...

_________________
Je ne suis pas écologiste.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 8:25 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
W sumie mądrze prawicie w dwóch ostatnich postach. Tylko kto Was w mieście zrozumie! Może warto jakieś pismo wysmażyć do włodarzy w związku z tym przystankiem, aby im nie przyszło do głowy np: postawić płotek na wysokości przystanku.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 9:08 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Szczerze mówiąc niespecjalnie widzę związek wypadku z zatoką. Ze zdjęć wynika, że piesza potrącona została przez samochód nadjeżdżający z naprzeciwka w stosunku do autobusu; problemem jest zatem widoczność, którą autobus w tym momencie ograniczył oraz niezachowanie szczególnej ostrożności przez taksówkarza, który nie przewidział, ze zza autobusu może wyjść pasażer.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 10:51 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Na pewno wiadomo, że piesza szła OD autobusu?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 12:25 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Hm. Tak mi się wydaje...

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL