Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 731 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 13, 2008 19:54 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So lut 17, 2007 10:11
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Wydaje mi się, że w kwestii nielegalnego parkowania to właściciele biur mają jakiś układ w osobami z dowództwa straży miejskiej.
Na pewnej uliczce gdzie ulokowało się kilka biur na zakazie zatrzymywania i na skrzyżowaniu (ograniczanie widoczności) zaparkowane są samochody, zwykle te same.
Od 2 tygodni codziennie dzwoniłem na 986 zgłaszając problem SM.
Rezultat = żaden. Czyżby ktoś z dowództwa specjalnie nie wysyłał patroli, albo patrole miały zakaz wypisywania mandatów w tamtym rejonie?
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o....:(

_________________
Samochód nie stoi w korku.
On ten korek tworzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 12:37 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Tego typu sytuacja chyba występuje przy metro Świętokrzyska - okolice Zielnej etc. - dziś przechodziłem i stoi to tałatajstwo na chodnikach za znakami zakazu postoju, żadnych biletów parkingowych za szybami, nielegalnie - i żadnej straży miejskiej.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 13:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
No nie wiem, moim zdaniem tego typu sytuacja występuje wszędzie, w całej Warszawie, na każdej ulicy. Strażnicy Miejscy po prostu nie zajmują się wystawianiem mandatów za złe parkowanie. W związku z tym w Warszawie wolno obecnie parkować gdzie się chce i jak się chce - i nikogo to nie obchodzi.
Mnie obchodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 16:01 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Kiedyś przeczytałem wypowiedź rzecznika SM, podał on ilość wypisanych mandatów* za parkowanie w okresie kilku miesięcy. Policzyłem i wyszło średnio 9 (słownie "dziewięć") mandatów dziennie na całe miasto.

SM nic nie robi. Niedługo zostaną Policją Miejską, więc nie będą nawet chcieli zajmować się takimi pierdołami jak parkowanie. I nikt nie będzie się tym zajmował (i tak niewiele to zmieni.... 9 mandatów dziennie...)

Pozdrawiam
r2d2

* pewnie wezwań wpisują więcej, ale 9 średnio spraw dziennie kończy się karą. Reszta olewa wezwania (a SM ich nie egzekwuje) albo na komendzie dostaje "ustne upomnienie" bez mandatu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 19:10 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
A byłbyś w stanie odnaleźć tą wypowiedź? Przydałaby mi się.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 17, 2008 0:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Mówisz i masz:

http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,4504199.html

Cytuj:
Od początku tego roku strażnicy miejscy wystawili blisko 1,2 tys. mandatów i założyli 1,3 tys. blokad (...) mówi Zbigniew Kąkol, zastępca naczelnika oddziału ogólnomiejskiego straży miejskiej.


A mówi to ok. 2007-09-20


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 11, 2008 14:52 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5009692.html

Cytuj:
Zefir oczyści miasto

Łukasz Krajewski
2008-03-10, ostatnia aktualizacja 2008-03-11 09:08

Szefostwo straży miejskiej zaczęło regularną wojnę z ulicznymi handlarzami i kierowcami parkującymi w stolicy jak popadnie. Zmasowaną akcję, która potrwa trzy tygodnie, nazwano kryptonimem "Zefir". Jednak nawet strażnicy nie wierzą w to, że "Zefir" zwieje miejskie patologie.

Z patrolem straży miejskiej spotkaliśmy się na ul. Nowowiejskiej. Towarzyszyli im pracownicy biura działalności gospodarczej urzędu miasta. Od rana skontrolowali już kilkanaście ulicznych straganów. Wszystkim handlarzom nakazali zwinięcie towaru i pouczyli ich. Przy nas potężnie zbudowani strażnicy nakazali sprzątnięcie starszemu mężczyźnie długiego na kilka metrów stoiska. Asortyment różnorodny - od rosyjskich latarek i otwieraczy, poprzez maści, po koszule i szlafroki. Kupiec przyznał, że pozwoleń nie ma, i grzecznie zaczął się zwijać. Wie, że jak będzie oponował to może dostać mandat 500 zł. To kilka razy więcej niż jest w stanie zarobić w jeden dzień.

- Mamy zakazane konfiskowanie towaru. Przynajmniej na razie, bo jest to możliwe według prawa - tłumaczył młody urzędnik.

- Z tym jest spokojnie, ale niedawno miałem kilka groźnych sytuacji - facet rzucał w nas przedmiotami i próbował oblać żrącym kwasem - dodaje jego współpracownik.

Strażnicy pokazali mi za rogiem kobietę, która siedzi na torbach i kartonach. - Spakowała się i czeka aż pójdziemy, żeby znów się rozłożyć. Jednak mamy przykazane, żeby nie odpuszczać. Znów wrócimy za chwilę - powiedział "Gazecie" jeden z nich.

Inni biorący udział w akcji funkcjonariusze z patrolu mieszanego zgodzili się z nami porozmawiać szczerze, jeśli nie podamy ich danych i rejonu, w którym pracowali. - Znów ktoś wymyślił bezsensowną akcję, żeby ładnie ją sprzedać medialnie. A o nas będą mówili, że latajmy tylko za kobitami sprzedającymi pietruchę czy kwiatki i zakładamy blokady na koła - denerwował się funkcjonariusz.

Za nimi handlarz, któremu przed momentem kazali uprzątnąć stoisko, spokojnie dalej obsługuje klientów. - Prywatnie popieram nawet walkę z nieprawidłowo parkującymi, ale z handlarzami nie wygramy, a gnębiąc ich psujemy, sobie wizerunek. Z tego, co rozmawiam z kolegami, to prawie wszyscy tak myślą - kontynuował strażnik.

Zmasowane naloty będą powtarzane codziennie w około 170 punktach w mieście, w których najczęściej pojawiają się uliczni handlarze i gdzie auta często parkują wbrew przepisom. Na przykład centrum strażnicy będą szukać handlarzy między innymi: na pl. Mirowskim, przy Rotundzie czy na pl. Zbawiciela. Nieprawidłowo parkujących patrole mają wyłapywać na Solcu, Chmielnej, Emilii Plater i Starówce.

Akcja to pomysł szefostwa straży miejskiej. W sumie każdego dnia udział w niej bierze 2314 mundurowych, z których mniej wiecej tysiąc to policjanci. Agnieszka Dębińska-Kubicka, rzecznik straży miejskiej, przekonuje, że pierwsze na taką skalę działania są potrzebne. - Stoiska to problem estetyki miasta i nieuczciwego zarobku, a źle parkujący utrudniają życie innym. W ciągu tygodnia średnio cztery razy dostajemy zgłoszenie, że ktoś zatarasował wjazd karetce pogotowia.

Rzeczniczka wymienia kolejne dane - w ciągu pół roku prawie 7 tys. interwencji w sprawie nielegalnego handlu, z czego ponad połowa ukarana mandatem. Teraz ma być kilka razy więcej.

Akcję nazwano "Zefir", bo jak tłumaczy Dębińska-Kubicka, to słowo kojarzy się z oczyszczaniem miasta. Potrwa do 21 marca.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna


Miło, że chociaż przez 3/52 roku strażnicy heroicznie podejmą się wykonywania swoich obowiązków na sześciu ulicach. Sądzę, że na koniec akcji miasto będzie nie do poznania. {:-/

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 17:00 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Jeśli chodzi o samochody to popieram, natomiast moim zdaniem z handlem trzeba ostrożniej. Gdyby zalegalizowano dużą część tej działalności handlowej, która jest na ulicach i ją ucywilowano, PKB kraju byłoby sporo wyższe. Ale do tego miasto musiałoby trochę dołożyć na początek (np. przysponsorować jakąs halę handlowa, zająć jakiś teren, zrobić plan zagospodarowania), więc się tego nie robi.
Generalnie o handlu próbowałem kiedyś napisać w tym wątku:
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?t=205&start=10

Moim zdaniem część miejsc na chodnikach należy ucywilizować i przeznaczyć właśnie na handel - zamiast parkingów.

Pozdro

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 13, 2008 17:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Też tak uważam. Handel uliczny nie jest z gruntu zły. Poza tym, skoro ludzie u handlarzy kupują, to znaczy, że jest też na coś takiego zapotrzebowanie. Miasto powinno wyjść temu na przeciw, ale także dać jasne wytyczne, co wolno sprzedawać, gdzie, i w jakiej formie. Nie widzę np. nic złego w tym, aby na Nowym Świecie sprzedawano kwiaty czy książki. Niemniej estetyka straganów powinna zostać zmieniona - miasto mogłoby wydać wytyczne, co do ich wyglądu. A sznurowadeł z polówki w ogóle w tym rejonie być nie powinno. Niestety, to wymaga zrozumienia, że administracja jest od reagowania na problemy, a nie od nakazywania i zakazywania wg własnego widzimisię. To podejście się co prawda zmienia, ale powoli.

Jeśli chodzi zaś o akcję Zefir, to groteska: Straż Miejska ogłasza, że przez najbliższe kilka tygodni będzie sie zajmować swoimi ustawowymi obowiązkami, i to ma być powód do radości. DNO!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 10:40 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
Handel uliczny trzeba ucywilizować i w miejscu po prostu niektórych dzisiejszych miejsc parkingowych ustawić eleganckie miejsca targowe. Tak samo z budkami z zapiekankami czy lotto powinien być jeden elegancki styl dla miasta. Mi się podobają stanowiska targowe, które widziałem w Rzymie w centrum, niestety nie mam zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 731 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 74  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL