Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 27, 2018 9:09 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Mikołaju - wiesz może ile jest w Warszawie skrzyżowań, gdzie czerwone świeci się na stałe i jest także na stałe "zielona strzałka"? Ja znam co najmniej jedno. To jest skrzyżowanie, gdzie na tym kierunku ruchu de facto nie ma świateł - można by postawić znak STOP. Ale są światła i prąd żrą, a bezpieczeństwa nie poprawiają ni w ząb.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2018 10:36 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Wojtek napisał(a):
Mikołaju - wiesz może ile jest w Warszawie skrzyżowań, gdzie czerwone świeci się na stałe i jest także na stałe "zielona strzałka"? Ja znam co najmniej jedno. To jest skrzyżowanie, gdzie na tym kierunku ruchu de facto nie ma świateł - można by postawić znak STOP. Ale są światła i prąd żrą, a bezpieczeństwa nie poprawiają ni w ząb.

Które znasz?

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2018 10:59 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Żaba - skręt z 11 listopada w Św.Wincentego.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2018 18:07 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 23, 2013 10:27
Posty: 186
Mógłbym wyliczać bezsensowne miejsca z sygnalizacją, ale zgodnie z przepisami na skrzyżowaniu trzeba objąć sygnalizacją wszystkie wloty, strumienie i relacje - nie można zatem zastąpić takiego sygnalizatora znakiem STOP...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 28, 2018 22:09 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 13:08
Posty: 57
Lokalizacja: Znienacka
m.pienkos napisał(a):
Mógłbym wyliczać bezsensowne miejsca z sygnalizacją, ale zgodnie z przepisami na skrzyżowaniu trzeba objąć sygnalizacją wszystkie wloty, strumienie i relacje - nie można zatem zastąpić takiego sygnalizatora znakiem STOP...

To ciekawe, bo jakoś przecinających się strumieni rowerzystów z rowerzystami i rowerzystów z pieszymi jakoś nie obstawiacie sygnalizacją.

_________________
Mocniak
http://www.rowerowy.bialystok.pl | http://www.sewik.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 01, 2018 21:57 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Eee tam. Są skrzyżowania i to całe mnóstwo, gdzie wydzielone skręty nie są objęte sygnalizacją. Prawoskręt z Jarzębowskiego w Anody (oraz z Anody w Jastrzębowskiego), Prawoskręt z Anody/Rosoła w Ciszewskiego, Prawoskręt z Anody w Dolinę Służewiecką i z Doliny w Anody etc. etc. Na Żabie też jest wysepka i pas wyłączania, które powodują, że ten prawoskręt mógłby być bez sygnalizacji. Poza tym w większości niemieckich miast, jest to porobione bez sygnalizacji. U nas - musi być lepiej i świecić się bez sensu przyzwyczajając kierowców do absurdów, które lubią potem łamać.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 02, 2018 20:10 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 23, 2013 10:27
Posty: 186
Oczywiście że są takie skrzyżowania - w większości wybudowane w latach 70. i obecnie sukcesywnie ustawiana jest tam dodatkowa sygnalizacja. Z pewnością w Niemczech też są takie skrzyżowania, bo w Niemczech nie obowiązuje rozporządzenie z 2002 r. podpisane przez ministra Pola, które nakazuje montaż sygnalizacji w takich miejscach. Akurat sygnalizacja na wydzielonych prawoskrętach jest absurdalna, ale innego wyjścia nie ma...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 09, 2018 11:23 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
m.pienkos napisał(a):
Mógłbym wyliczać bezsensowne miejsca z sygnalizacją, ale zgodnie z przepisami na skrzyżowaniu trzeba objąć sygnalizacją wszystkie wloty, strumienie i relacje - nie można zatem zastąpić takiego sygnalizatora znakiem STOP...


A nie da się jakoś manewrować tym jak wyznaczamy granice skrzyżowania ? I przyjąć że wydzielony prawoskręt nie jest jego częścią tylko je omija ?
Są też przecież przypadki (na nowych skrzyżowaniach też, chociażby Prosta / Twarda), że na jezdni głównej jest sygnalizacja a na wlocie podporządkowanej już nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 09, 2018 17:03 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 23, 2013 10:27
Posty: 186
Prosta/Twarda to sygnalizacja na przejściu dla pieszych, nie na skrzyżowaniu - w ten sposób udało się ominąć przepis. Ale takie coś drugi raz by raczej nie przeszło. Tak jak piszesz byłoby ciężko, bo definicja skrzyżowania jest jasna i wówczas ten prawoskręt byłby drugim skrzyżowaniem (w nieprzepisowej odległości od tego pierwszego).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 10, 2018 14:49 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
m.pienkos napisał(a):
Tak jak piszesz byłoby ciężko, bo definicja skrzyżowania jest jasna i wówczas ten prawoskręt byłby drugim skrzyżowaniem (w nieprzepisowej odległości od tego pierwszego).


To jeszcze bardziej zaplączę :D A co w takim razie z takimi przypadkami jak Wisłostrada/Sanguszki albo Wolska/Redutowa gdzie główna jezdnia w ogóle omija sygnalizację świetlną (na tym samym poziomie) ? Faktem jest, że to stare skrzyżowania. O ile jeszcze przy Wolskiej można przyjąć, że ta 'bezkolizyjna' jezdnia oddziela się i łączy kawałek dalej, jakby osobnymi skrzyżowaniami (nie wiem czy w przepisowej odległości), to przy Sanguszki po prostu dla pasów do skrętu są światła a dla tych na wprost nie ma.

Poza tym takie 'dodatkowe' skrzyżowania bez sygnalizacji, tuż przy innym skrzyżowaniu z sygnalizacją też się trafiają - chociażby Bitwy Warszawskiej / Szujskiego - tuż przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich.

A czy wyjściem nie jest zastąpienie (na wybranych wlotach/wylotach skrzyżowania) zwykłego sygnalizatora żółtym migającym ? Z kolei coś takiego jest na Kaliskiego za Kocjana, na przecięciu torów 'dwudziestki' - tam się świeci albo żółte migające, gdy nie ma tramwaju, albo czerwone gdy akurat jedzie (chyba na Żabie na którymś z przecięć torów też tak jest).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL