Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 03, 2020 17:40 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt sie 14, 2007 14:12
Posty: 51
Lokalizacja: Chotomów
Ze strony https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl:
Cytuj:
Szanowni Państwo!

Projektowany dokument - Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL), który Państwu przedkładamy, jest efektem pierwszego etapu prac planistycznych, mających na celu określenie ram realizacji przedsięwzięć służących przebudowie i rozbudowie układu komunikacyjnego naszego kraju, w tym wyznaczenie korytarzy, w których będą usytuowane nowe inwestycje kolejowe i drogowe związane z projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Pragniemy jak najwcześniej zidentyfikować istotne uwarunkowania, które mogą wpłynąć na dalszy proces przygotowania inwestycji - w tym celu chcielibyśmy zapoznać się z Państwa opiniami, uwagami i wnioskami. Państwa zaangażowanie w tworzenie SSL, wyrażone poprzez udział w konsultacjach, pozwoli nam udoskonalić ten dokument. Ułatwi to optymalizację prac studialno-projektowych, które będą prowadzone na kolejnych etapach i posłużą, między innymi, zdefiniowaniu lokalizacji poszczególnych przedsięwzięć w obrębie korytarzy.

Planujemy dwa etapy konsultacji ww. dokumentu. Podstawę prawną obecnie prowadzonych konsultacji stanowi art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Kolejnym etapem prac nad projektem SSL będzie strategiczna ocena oddziaływania na środowisko, prowadzona na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy. Ocenie tej będzie poddany projekt dokumentu sporządzony z uwzględnieniem wyników konsultacji prowadzonych obecnie. W ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko ponownie poprosimy Państwa o wyrażenie opinii, zgłoszenie uwag lub wniosków.

KONSULTACJE SPOŁECZNE
Zapraszamy do składania uwag i wniosków do projektu dokumentu pn. "Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego" - w terminie od 10 lutego 2020 r. do 10 marca 2020 r. włącznie.

Zachęcamy do zgłaszania uwag bezpośrednio na niniejszej stronie internetowej (formularz on-line otwiera się po wybraniu części dokumentu, do której odnosi się uwaga).

Dobrze, gdyby Zielone Mazowsze wzięło udział w konsultacjach, co można zrobić do 10 marca.

Ze strony https://www.facebook.com/stacja.chotomo ... 5748119628:
Cytuj:
CPK (Centralny Port Komunikacyjny) przedstawił przebieg korytarza kolejowego (ciąg nr 2 linia kolejowa nr 20), omijający Lotnisko Modlin (NDM) i tory aglomeracyjne. Wg CPK przedstawione warianty mają zabezpieczyć jak najszybszy przejazd dla kolei dużych prędkości dochodzących do Lotniska Baranów. Odcinek trasy Warszawa – Gdańsk w jej początkowym biegu ominie Nowy Dwór Mazowiecki stąd 4 nowe warianty trasy.

Wszystkie z nich rozpoczynają się na wysokości Choszczówki i kończą w zależności od wariantu w m. Kątne (w_1) lub Jackowo Dworskie (w_2) oraz Świercze (w_ 4), i przechodzą dalej w istniejącą linię kolejową nr 9 (W-wa - Gdańsk). Wariant pierwszy najbardziej ingeruje w ścisłą zabudowę Legionowa, pozostałe, na terenie gm. Wieliszew, a ostatni Nieporęt.

(...)

M. Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK informował: - „Wewnątrz każdego z przedstawionych korytarzy linii kolejowych zaprezentowane są warianty przebiegu danej linii. Mają one charakter orientacyjny. Ostateczny przebieg dla każdej z nich będzie zależał m.in. od wyników konsultacji społecznych, badań środowiskowych i szczegółowych uwarunkowań technicznych”.

Konsultacje rozpoczęły się 10 lutego i zakończą się w ekspresowym tempie tj. do 10 marca. Mieszkańcy powiatu legionowskiego po wpisaniu w formularzu: ciąg nr 2, linia kolejowa nr 20 mogą zgłaszać swoje uwagi do przedstawionych wariantów - Tutaj - https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/formularz-kolej.

Wariant 1 kolejowego ciągu 2 pokrywa się częściowo z rozebraną linią kolejową Legionowo Piaski - Nasielsk. Moja opinia: https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/formul ... sited=true

_________________
Kamil Szmit


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 01, 2020 20:40 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt sie 14, 2007 14:12
Posty: 51
Lokalizacja: Chotomów
Na stronie https://www.databout.pl/konsultacjespoleczne/ pojawił się nowy projekt "zwiększenia przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk" i ankieta dotycząca tego projektu.

Prezentacja: https://www.databout.pl/downloads/Materialy-informacyjne.pdf

Ankieta jest w wersji zwanej "elektroniczną" w postaci dokumentu DOCM i w tzw. "wersji do druku" w postaci dokumentu PDF. Ankietę należy wysłać na adres ankieta@databout.pl Konsultacje trwają do piątku 18 grudnia (2020 r.) włącznie. Więcej napisałem w poście https://www.facebook.com/stacja.chotomow/posts/3553343964712132

_________________
Kamil Szmit


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 28, 2021 10:28 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt sie 14, 2007 14:12
Posty: 51
Lokalizacja: Chotomów
Na początku czerwca pojawiły się nowe warianty zwiększenia przepustowości linii kolejowej pomiędzy Warszawą a Nasielskiem i nowa ankieta.

Prezentacja: https://www.databout.pl/downloads/etap2/prezentacja.pdf
Korytarze: https://www.databout.pl/konsultacjespoleczne/
Poprzedni etap konsultacji: https://www.databout.pl/konsultacjespoleczne2/
Ankieta do 7 lipca 2021 r.: https://forms.office.com/r/JUat2X2jpm

Należy pamiętać, że zwiększenie przepustowości pozwoli na bardziej regularny rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich, a Koleje Mazowieckie w 2017 r. zgłosiły wniosek o "odseparowanie ruchu aglomeracyjnego na odcinku Warszawa Praga – Nowy Dwór Mazowiecki".

_________________
Kamil Szmit


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 13, 2023 17:37 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt sie 14, 2007 14:12
Posty: 51
Lokalizacja: Chotomów
Trwa kolejna trzecia tura konsultacji zadania „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)”. Na witrynie dostępna jest m.in. ankieta i informacja o spotkaniach.


Załączniki:
Komentarz: Ogłoszenie z przejścia podziemnego przy przystanku kolejowym Chotomów
IMG_20230312_214116160.jpg
IMG_20230312_214116160.jpg [ 146.08 KiB | Przeglądane 4014 razy ]

_________________
Kamil Szmit
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL