Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 21:19 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 22, 2011 20:45
Posty: 2
Witam wszystkich serdecznie,

Mój pierwszy post tutaj. Krótko: jak mój pseudonim już sugeruje, jestem... dokładnie, więc jeżeli Wam się wydaje, że jakoś dziwnie piszę, to jest to spowodowane przez... dokładnie. :)

Piszę w konkretnej sprawie. Jak wszyscy na pewno wiecie, urzędnicy zafundowali nam jeszcze troszkę więcej zanieczyszczenia powietrza i hałasu w postaci zwiększeniu dopuszczalnej prędkości na ciąg ulic Wybrzeże Gdańskie - Wybrzeże Kościuszkowskie - Wioślarska - Solec - Czerniakowska. Uzasadnienie: I tak nikt tam nie jedzie przepisowo 50 km/h. Moim zdaniem jest to idiotyczny pomysł, bo idąc dalej tym tokiem myślenia, możemy wyrzucić do kosza wiele ustaw i rozporządzeń bo większość ich gdzieś ma. Nie chcę za dużo generalizować, ale znając zachowanie większości polskich kierowców, po zwiększeniu nie będą tak jak teraz nadal jeździć 70 ale raczej 90 km/h.

Ja nie chcę i nie mogę wierzyć, że urzędnicy mogą ot tak podejmować taką decyzję, wiedząc, że normy są i teraz już mocno przekraczane. Czy któs tutaj może wie o jakieś narzędzia do zablokowania lub cofania takiej decyzji? Są przecież europejskie normy... Poza tym temat ogólne bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest mi blisko i wątpię czy to bezpieczeństwo się zwiększy po takiej decyzji (np. dla rowerzystów).

Czekam na odpowiedz, bo chcę działać ale nie wiem jak :?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 14:12 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Jak to w Polsce sprawa jest trudna. Nie wiem na 100% ale sugeruję:
1. Napuszczenie WIOŚ lub SANEPIDU na miejsca w pobliżu trasy, na której powyższono prędkość w celu sprawdzenia przekroczeń. Jeśli są po podwyższeniu na tej podstawie wnioskować o zmniejszenie w celu ograniczenia prędkości i hałasu.
2. Wzmóc obywatelski nacisk na uchwalenie w koncu i stosowanie planu ochrny przed hałasem - konsultowano go ze dwa lata temu i nic!
3. Zwrócenie uwagi ministerstwu środowiska, że podjęto przedsięwzięcie (zmiana organizacji ruchu) które zwiększyło oddzialywanie na środowisko (hałas), a nie bylo procedury OOŚ?
4. Złożenie skargi do Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy (to pawnie najgłupsza rada, ale nich też się zastanowią nad tym problemem).

A generalnie zapraszamy do dzialania razem z nami - możemy podpisywac pisma, a nasza marka zapewnia nieco więcej niż dzialanie w pojedynkę.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 14:55 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Stawiam na to, że zaproponują budowę ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż Wisłostrady i będzie po widoku na Wisłę. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 26, 2011 18:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Dziś jak sobie stałem w korku na Wisłostradzie zaobserwowałem, że stawiają płotki na pasie zieleni między jezdniami w okolicy pomnika saperów (tam, gdzie Wisłostrada wg Google Maps nazywa się Solec). Co więcej, wygląda na to, że likwidują przejście dla pieszych, które się tam znajdowało. Roboty były w trakcie, więc nie wiem, co dokładnie tam będzie, jak skończą, ale nie zdziwiłbym się, gdyby szło o zlikwidowanie przejścia i uniemożliwienie (utrudnienie raczej) nielegalnego przekraczania jezdni w związku z podniesieniem limitu prędkości.

Inne ciekawe obserwacje w związku z podniesieniem prędkości:
- na tablicy elektronicznej na wysokości ślimaka mostu Poniatowskiego paliło się dziś 30 km/h, ale dziesięć metrów za tą tablicą stoi znak 50 km/h, więc wyświetlanie tego ograniczenia jest raczej bezcelowe (swoją drogą - i tak był korek)
- w tunelu pozostawiono owe 50 km/h, choć jest chyba dla wszystkich oczywiste, że nikt nie będzie go przestrzegał, dopóki nie zacznie się go egzekwować (choćby za pomocą kamer, które rzekomo mierzą prędkość), ale zaraz na północ od tunelu podniesiono limit do 70 km/h, mimo, że kawałek dalej są światła, a obok jest szpital


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 26, 2011 18:38 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Stary Trampek napisał(a):
Co więcej, wygląda na to, że likwidują przejście dla pieszych, które się tam znajdowało.


Kolejny aspekt podniesienia prędkości, za który Warszawiacy mogą podziękować naszym światłym drogowcom. W którejś gazecie pisali, że likwidują ten skręt -- jak widać, przejście wraz z nimi.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 26, 2011 20:52 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 22, 2011 20:45
Posty: 2
Ja oczywiście zamiast od dołu zaczynałem od góry :lol:

Właśnie pisałem krótki mail do Unii Europejskiej; sprawdźmy najpierw do kogo mam pisać :roll:
Czekam teraz na odpowiedz od czegoś nazwany Documentation Centre.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 8:16 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Tak likwidują przejście i piesi beda drałować dodatkowe 400 metrów dalej do Wisły. jednoczesnie wskaźniki realizacji strategii transportowej Warszawy = (-1)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 28, 2011 18:36 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 14:04
Posty: 120
Lokalizacja: Bytom
to ze władza "nie zna" innych sposobów na "rozwiazanie" problemu hałasu niż ekrany dowodzi choćby sytuacja w Ochabach przy ruchliwej trasie katowicko-wiślańskiej. FAhoffcy uparli się tam na postawienie ekranów mimo sprzeciwu mieszkańców.
Gdy nie można liczyć na władzę pozostają więc działania społeczne: filmowanie celem rygorystycznego przestrzegania przynajmniej istniejących limitów...no i jaknajcześciej tam jeżdżenie z predkoscią przepisową wbrew poganiaczom

_________________
Odmienić oblicze motoryzacji - tej motoryzacji


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 29, 2011 8:44 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Aaa. Wczoraj zapomniałem. 200 metrow od likwidowanego przejścia dla pieszych jest... przedszkole nr 37, całkowicie zasłonięte przed hałasem blacha falistą wysokości ok 4-5 metrów, która wyznacza granicę przedszkola, ktore jest ok. 8-10 metrów od krawędzi jezdni. Niedawno nawet widzialem tam ekipe mierzącą poziom hałasu. Ciekawe czy to nie zależny pomiar, czy też miejski w zwiazku z akcja prędkościową (w to drugie wątpię). Może to jest miejsce, z którym warto się skontaktować w sprawie hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 30, 2011 9:30 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Obrazek

Pierwsza ofiara podwyzszonej prędkości po lewej stronie zdjęcia na lawecie.

Obrazek

A korek jak był, tak będzie, choćby zlikwidowali wszystkie przejścia dla pieszych. Po lewej w drzewach rzeczone wcześniej przedszkole.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL