Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 22:02 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Wojtek napisał(a):
jeżdżę najczęściej z rowerem i muszę korzystać z kanarówy i już niejednokrotnie miałem takie sytuacje (z ryzykiem pobicia), że mam ochotę po prostu przestać jeździć


A jak obecnie z wstawianiem roweru do czynnej kanarówy, czyli zaraz za maszynistą?

Wojtek napisał(a):
systemu SMS-owego jak w ZTM


"system" to trochę zbyt mocne słowo raczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 22:17 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
pduncz napisał(a):
A jak obecnie z wstawianiem roweru do czynnej kanarówy, czyli zaraz za maszynistą?

Niestety, ale chyba moje ostatnie pisma do KM pisma chyba odniosły skutek odwrotny od zamierzonego :cry:

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 18, 2012 9:45 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Akurat z kanarówą przy kierpociu na linii Wołomińskiej nie ma problemu, bo i tak zawsze się tam wbijają pasażerowie. Ale mi nie opłaca się gnać całego peronu przed wejściem do pociągu i po wyjściu z pociągu (owszem czasem siadam w kanarówach po środku składu, ale klientela tam podobna), aby dotrzeć do domu - to wszak jest 400 metrów (stacje na linii wołomińskiej w większości są dostępne z jednego końca i generalnie fatalnie położone w stosunku dojścia do miasta - szczególnie Zielonka). Skuteczną metodą ograniczenia palenia jest zburzenie ścianek pomiędzy pomostem a kanarówą albo w ogóle zaniechanie "przedziałowości" ezetów, ale teraz jakoś takich daleko idących napraw nie robią.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 16:05 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.rynek-kolejowy.pl/47033/pkp_ ... _pzpn.html

Cytuj:
Dane zestawiliśmy trochę złośliwie, ale nieprzypadkowo - PKP i PZPN od lat są w świadomości społecznej synonimem tzw. postkomunistycznego betonu. Ubiegłoroczne zmiany zarządów obu podmiotów (prezesem PZPN został Zbigniew Boniek, PKP SA - Jakub Karnowski) nie przyniosły (jeszcze?) skutków w postaci poprawy najważniejszych wskaźników.

W rankingu The Global Competitiveness Report 2012-2013 Światowego Forum Ekonomicznego (World Economic Forum) sklasyfikowano 124 państwa według rozbudowania i jakości sieci kolejowej. Według danych uśrednionych za lata 2010-2011 polska infrastruktura kolejowa zajmowała 74. miejsce (2,5 pkt. na 7 możliwych). W najnowszym zestawieniu według danych za lata 2011-2012 spadliśmy o 3 miejsca (2,4 punktu), pomiędzy Zimbabwe a Ekwador. Wyprzedza nas m. in. Bangladesz (na zdjęciu), Botswana, Gabon i Dominikana. Co ciekawe, jeśli chodzi o jakość dróg jest jeszcze gorzej - Polska jest tu na 124. miejscu.

Tymczasem przeżywająca kryzys reprezentacja Polski w piłce nożnej jest na bardzo zbliżonym miejscu do polskiej kolei. Według najnowszego rankingu FIFA jest dopiero na 75. miejscu na świecie, za Senegalem, a przed Jordanią. Wyprzedza nas również Gwinea Równikowa. Równamy w dół?

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 18, 2013 9:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Koleje ziemno-wodne?
http://www.hotmoney.pl/Pociag-nie-mogl- ... rom-a31623
Obrazek

Cytuj:
Pociąg nie mógł jechać. PKP podstawiło... prom
Jeśli ktoś pomyślał, że sprzedawanie biletów na pociąg, którego nie ma to szczyt możliwości polskich kolei, był głęboko w błędzie.

Zanim na nasze tory wyjedzie pendolino, wątpliwą przygodę zafundowały PKP podróżnym pociągów z Zielonej Góry, Głogowa i Wołowa do Wrocławia. Tuż przed mostem na Odrze między miejscowością Głoska, a Brzegiem Dolnym podróżni musieli przesiąść się na... prom - donosi "Gazeta Wrocławska".
By być dokładnym trzeba powiedzieć, że z pociągu pasażerowie wsiedli najpierw do autobusu, potem na prom, potem znów do autobusu, który na końcu podwiózł ich do nowego pociągu.
Wszystko przez zniszczenie torów przed mostem na Odrze. Pociągi nie mogły kursować, więc PKP zorganizowało komunikację zastępczą gwarantującą najszybsze osiągnięcie drugiego brzegu.
Jak pokazuje powyższe zdjęcie, na promie było dość tłoczno, ale pasażerowie kolei są do tego na szczęście przyzwyczajeni. Ale nie wszyscy byli zadowoleni.
Przy kasie ktoś powinien poinformować o tych kłopotach. Transport załatwiłabym sobie sama, bo wracam z wakacji u syna i o niczym nie wiedziałam - mówiła na gorąco pasażerka.
Przeprawa wydłużyła podróż o 50 minut. Ruch został już na szczęście na tej trasie przywrócony.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 02, 2013 21:23 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn wrz 02, 2013 20:16
Posty: 5
Kurde... z tym promem to powinni pomyśleć w Warszawie, jak remontowali średnicówkę :P
Wysiadasz na Stadionie, wsiadasz na prom i jesteś na Powiślu. Idealne rozwiązanie. No ale teraz już za późno. Ewentualnie jak będą robić dalekobieżną część, to można im pomysł podsunąć

_________________
Pozycjonowanie stron pozycjonerstron.pl sprawia, że dana witryna jest widoczna w wyższych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu zagląda na nią o wiele więcej osób, co w przypadku sklepów internetowych czy serwisów firmowych jest bardzo istotne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 7:51 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
http://demotywatory.pl/4160108/W-ramach-oszczednosci

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 9:38 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14610532,Dworzec_Srodmiescie_pelny_pulapek__W_windach_smierdzi.html

Cytuj:
Od kilku miesięcy mówi się, że PKP szykuje remont dworca. Ale szczegóły nie są znane. Osoby niepełnosprawne boją się, że niewiele się dla nich zmieni. W lipcu pracownica biura prasowego PKP SA informowała dziennikarzy branżowego portalu "Rynek Kolejowy" o "długofalowym projekcie estetyzacji dworca".

Niepokoi słowo "estetyzacja". Tuż przed Euro 2012. kolejarze za ok. 50 milionów złotych wyremontowali cały dworzec Wschodni. Zapomnieli o podjazdach i windach na perony, na które teraz osoby niepełnosprawne się nie dostaną. Kiedy niepełnosprawni podróżni podnieśli alarm, bo prawo budowlane wymaga, by przy takich remontach obiektów publicznych likwidować bariery architektoniczne, to kolejarze prostowali: na peronach Wschodniego żadnego remontu nie było. Była estetyzacja, o której przepisy nic nie stanowią.

- Jak tylko usłyszałem o remoncie Śródmieścia, natychmiast wysłałem pismo do PKP. Prosiłem o informację, co zamierzają zrobić, co z podnośnikiem, z którego nie mogę korzystać. Zero odpowiedzi. PKP z nami nie rozmawia - mówi Marek Sołtys, znany jako Szalony Wózkowicz.

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 9:55 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Tak sobie myślę, ze te graffiti na dworcach to też taka estetyzacja. Żadnych pozwoleń nie trzeba mieć...

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 23:06 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek

źródło: facebook


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL