Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 22:00 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Raffi napisał(a):
Była mowa o rowerzystach w zimę. Że nie wierzono iż to możliwe. No to rzucę filmikiem, który ostatnio wygrzebałem na YT: http://www.youtube.com/watch?v=ZMv3OB6XHvQ&playnext_from=TL&videos=97-9mU3cPxE


Przy okazji - jak oni na tak wielkich parkingach znajdują swoje rowery? Czy te stojaki są jakoś numerowane? Jak jest ciemno i rowery są zasypane śniegiem, to chyba nie jest łatwe?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 22:33 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
jacor napisał(a):
Przy okazji - jak oni na tak wielkich parkingach znajdują swoje rowery? Czy te stojaki są jakoś numerowane? Jak jest ciemno i rowery są zasypane śniegiem, to chyba nie jest łatwe?


Może gwiżdżą i nasłuchują, który rower rozpozna swojego pana? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 8:06 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
jacor napisał(a):
Przy okazji - jak oni na tak wielkich parkingach znajdują swoje rowery? Czy te stojaki są jakoś numerowane? Jak jest ciemno i rowery są zasypane śniegiem, to chyba nie jest łatwe?


Obrazek - na naprawdę dużych parkingach często są numerowane alejki (jak na zdjęciu) lub sektory. I to załatwia sprawę.

Obrazek - na mniejszych parkingach, gdzie są 3 lub 4 alejki i w dodatku niezbyt długie, wystarczy pamiętać, w której się zostawiło rower ;-)

Poza tym te rowery nie są znowu aż tak do siebie podobne. Prawdziwy rowerzysta swój rower pozna zawsze. Zwłaszcza, gdy jest przyzwyczajony od małego do dużej ilości rowerów i dużych parkingów ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 8:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:46
Posty: 523
Lokalizacja: Kąty Węgierskie
Raffi napisał(a):

Była mowa o rowerzystach w zimę. Że nie wierzono iż to możliwe. No to rzucę filmikiem, który ostatnio wygrzebałem na YT: http://www.youtube.com/watch?v=ZMv3OB6XHvQ&playnext_from=TL&videos=97-9mU3cPxE



No to powiem, że nie jeździłbym takimi ścieżkami. Już w Gdańsku czasem byłem psychicznie zmęczony tłokiem. Trzeba ciągle uważać na tych wszystkich rowerzystów, wloką się poniżej 20. Chyba wybrał bym jezdnię. Choć to też sprawa mojego (i zapewne Twojego też) przyzwyczajenia. Mieszkając tak daleko od centrum trzeba jednak cisnąć, a nie telepać się jak spacerowicz...
A filmik powinien być wyświetlany na uczelniach i w metrze :P. W ogóle to te rzutniki cholernie się marnują :(

_________________
Nie taka zła jak ją malują
DobraStronaPolski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 9:44 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
velogustlik napisał(a):
No to powiem, że nie jeździłbym takimi ścieżkami. Już w Gdańsku czasem byłem psychicznie zmęczony tłokiem. Trzeba ciągle uważać na tych wszystkich rowerzystów, wloką się poniżej 20


Byłbyś strasznie zawiedziony infrastrukturą rowerową w Holandii, zwłaszcza w centrum Amsterdamu, gdzie mimo szerokich na 3m i bardzo dobrych jakościowo dróg rowerowych, z racji na wielkość ruchu rowerowego, jest po prostu ciasno ;-P

Ale to kwestia tego jak planujemy miasta. Albo pozwalamy się im rozlewać na 20km w każdą stronę i później grzejemy ile sił w nogach lub mocy w silniku do centrum co i tak trwa godzinę, albo robimy to tak, by wszędzie było blisko i możemy sobie spokojnie i relaksacyjnie turlać się w garniturze dojeżdżając w krótszym czasie niż Ty ze swojego wygwizdowa ;-)


Swoją drogą, właśnie po to biorę w niedzielę pozioma do Holandii. Holenderskie rozwiązania wydają mi się idealne na rower miejski, a na szosę czy pozioma już nie koniecznie. Trzeba to sprawdzić i zweryfikować. Wnioskami oczywiście się podzielę ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 10:06 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Raffi napisał(a):
Poza tym te rowery nie są znowu aż tak do siebie podobne. Prawdziwy rowerzysta swój rower pozna zawsze. Zwłaszcza, gdy jest przyzwyczajony od małego do dużej ilości rowerów i dużych parkingów ;-)


Przyzwyczajenie i wprawa z pewnością ma znaczenie. Ale zdjęcia, które wrzuciłeś pokazują niezaśnieżony i oświetlony parking. A na nagraniu widać rowery całe w śniegu i nieszczególnie oświetlone. Oznaczeń też nie bardzo widać (może są pod śniegiem?). Nie wierzę, żeby nie było z tym problemów. Może spytajcie jak sobie z tym radzą, skoro niedługo tam będziecie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 12:57 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Raffi napisał(a):
Holenderskie rozwiązania wydają mi się idealne na rower miejski, a na szosę czy pozioma już nie koniecznie. Trzeba to sprawdzić i zweryfikować. Wnioskami oczywiście się podzielę ;-)

Właśnie w Holandii widziałem najwięcej poziomów w ruchu ulicznym.
Oczywiście to o niczym nie świadczy -- biorąc pod uwagę natężenie ichniego ruchu rowerowego, nawet niewielki procent stanowi znaczącą liczbę...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 17:33 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Monty B. Ike napisał(a):
Właśnie w Holandii widziałem najwięcej poziomów w ruchu ulicznym.
Oczywiście to o niczym nie świadczy -- biorąc pod uwagę natężenie ichniego ruchu rowerowego, nawet niewielki procent stanowi znaczącą liczbę...


Nie twierdzę, że się nie da. Na pewno będzie łatwiej niż w Polsce - mniej krawężników i znajomość słowa "wyłukowanie" to sprawi.

Twierdzę natomiast, że będzie to na pewno zupełnie inna jazda niż u nas. Może być ciekawie ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 17:39 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Raffi napisał(a):
Swoją drogą, właśnie po to biorę w niedzielę pozioma do Holandii. Holenderskie rozwiązania wydają mi się idealne na rower miejski, a na szosę czy pozioma już nie koniecznie. Trzeba to sprawdzić i zweryfikować.


A pierwsza weryfikacja nastąpi w Poznaniu, przy pakowaniu przerośniętej deskorolki do autokaru ;-)

PS. Straszne zakwasy mam po wczorajszym testowaniu poziomki w Tczewie, cóż za narzędzie szatana.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 20:16 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:46
Posty: 523
Lokalizacja: Kąty Węgierskie
olek napisał(a):
Raffi napisał(a):
Swoją drogą, właśnie po to biorę w niedzielę pozioma do Holandii. Holenderskie rozwiązania wydają mi się idealne na rower miejski, a na szosę czy pozioma już nie koniecznie. Trzeba to sprawdzić i zweryfikować.


A pierwsza weryfikacja nastąpi w Poznaniu, przy pakowaniu przerośniętej deskorolki do autokaru ;-)

PS. Straszne zakwasy mam po wczorajszym testowaniu poziomki w Tczewie, cóż za narzędzie szatana.


Otóż to bracie. Otóż to. A i mogę powitać w klubie. Ja też mam po trzymaniu się cieniarki. Wniosek. Nawet po kilku sezonach po 10kkm, zawsze jest coś po czym się ma zakwasy :)

_________________
Nie taka zła jak ją malują
DobraStronaPolski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL