Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 20, 2013 20:53 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
I ja dziś mało z roweru nie spadłem ze zdziwienia... Ale od początku:
Jadę sobie ddr wzdłuż Trasy Siekierkowskiej, ok. godz. 8:25 dojeżdżam do Czerniakowskiej, wyjeżdżam zza przepompowni, a wysepka (przy skręcie most->centrum) jest zapchana rowerzystami i kilkoma pieszymi! Sam bym się nie zmieścił, więc nie spieszyłem się na światło. A szkoda, bo tam się dłuuugo czeka:( Jeszcze nigdy nie widziałem tylu ludzi tam, zwykle o tej porze czekam na wysepce z najwyżej czterema rowerzystami i 2-3 pieszymi, w każdym razie jest jeszcze sporo miejsca.

Jeśli samochodów jest tak dużo, że tworzą się korki, to buduje się im kolejne pasy i jezdnie. A gdy rowerzyści się nie mieszczą na ddr? Pisze się artykuły w lokalnych mediach z przykładowym tytułem "Dzikusy na rowerach panoszą się na chodnikach" itp.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 20, 2013 21:31 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Ja dziś o poranku napotkałam 19 rowerzystów czekających na jednej zmianie światła na pochylni pod Zesłańców Syberyjskich. Kolejnych 6 podjeżdżało tunelem/schodziło ze schodków. Więcej nigdy nie widziałam. Dziwne, ale nie ustawili się gęsiego :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 9:31 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
A ilu z nich pojechało jezdnią? Zawsze mnie dziwiło czemu w tym miejscu tak mało rowerzystów korzysta z jezdni jadąc w kierunku Woli (a tam mają do tego prawo, brak DDR). Ustawiamy się legalnie na prawym pasie przed samochodami, wracamy na DDR przed lub za przystankiem. W drugą stronę tak dobrze nie ma ale łatwiej rower sprowadzić w dół niż go wciągać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 9:50 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
pszyszek napisał(a):
A ilu z nich pojechało jezdnią? Zawsze mnie dziwiło czemu w tym miejscu tak mało rowerzystów korzysta z jezdni jadąc w kierunku Woli (a tam mają do tego prawo, brak DDR). Ustawiamy się legalnie na prawym pasie przed samochodami, wracamy na DDR przed lub za przystankiem. W drugą stronę tak dobrze nie ma ale łatwiej rower sprowadzić w dół niż go wciągać.


A propos jezdni: dziś ok 8:15, 8 rowerzystów jezdnią na "kontynuacji" południowego ciągu DDR na Bitwy Warszawskiej 1920 przy Grójeckiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 13:28 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
pszyszek napisał(a):
A ilu z nich pojechało jezdnią? Zawsze mnie dziwiło czemu w tym miejscu tak mało rowerzystów korzysta z jezdni jadąc w kierunku Woli (a tam mają do tego prawo, brak DDR). Ustawiamy się legalnie na prawym pasie przed samochodami, wracamy na DDR przed lub za przystankiem. W drugą stronę tak dobrze nie ma ale łatwiej rower sprowadzić w dół niż go wciągać.


Liczę tylko tych jadących w kierunku Ochoty, a ci żeby jechać jezdnią musieliby pokonać większy kawałek - od Kasprzaka i jechać tunelem z samochodami. Tych 19 rowerzystów stało centralnie na podjeździe (i schodach). Moim zdaniem już przy trzech osobach jest tam ciasno. :) Do tego jeszcze kilku pieszych. Światło zaczęło migać, zanim zjechała połowa tego urodzaju.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 17:46 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
To światło mimo kilku zgłoszeń do zdm jest uszkodzone od marca 2010 roku. Miga po kilku sekundach podczas gdy równoległy ruch samochodów trwa conajmniej 30 sekund. Trzeba je olewać, bo dodatkowo od tegoż marca 2010 jest również uszkodzony przycisk od strony zachodniej i jak nikt nam nie wciśnie od strony wschodniej to zielonego w ogóle nie zobaczymy. A miejsce na DDR górą jest... :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 23:49 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
pszyszek napisał(a):
A ilu z nich pojechało jezdnią? Zawsze mnie dziwiło czemu w tym miejscu tak mało rowerzystów korzysta z jezdni jadąc w kierunku Woli (a tam mają do tego prawo, brak DDR). Ustawiamy się legalnie na prawym pasie przed samochodami, wracamy na DDR przed lub za przystankiem. W drugą stronę tak dobrze nie ma ale łatwiej rower sprowadzić w dół niż go wciągać.

Trochę strach jechać tunelem z samochodami.:) Jednak jest to dobre rozwiązanie i w miarę legalne. Od końca wiaduktu jest ograniczenie do 60 wiec można jechać chodnikiem. Trudno jest zjechać na jezdnie bo pędzą tam bez opamiętania. W tunelu jest zakaz ruchu pieszych, ale nie ma zakazu dla rowerów. Za to trzeba mieć włączone światełko - według prawa, ale też dla własnego dobra. Rozwiązanie dla odważnych.
Za to na RZS mam swój paten na pokonywanie skrzyżowania bez noszenia roweru, a czasami nawet bez zsiadania. Jadąc od BW 1920R, przejeżdżam przez jezdnie i zamiast zjeżdżać w dół kieruje się w prawo w stronę windy. Za winda jest przejście miedzy barierami energochłonnymi a barierkami nad zjazdem. Jest tam jakaś skrzynka, chyba od sygnalizacji. Ostatecznie da się dojść z rowerem do jezdni, czekam aż na sygnalizatorze dla samochodów będzie czerwone i przechodzę. Później drugie światła i jestem po drugiej stronie bez taszczenia roweru po schodach. Może nie jestem szybciej ale się mniej mecze i zaoszczędzoną energie przeznaczam na szybsze pedałowanie.
Trochę inny myk robię jadać z Reduty w stronę Zachodniego. Tam nie ma żadnej możliwości skorzystania z windy. Albo trzeba skorzystać 2 razy ze schodów i zaliczyć 3 boki skrzyżowania. Albo wjechać na most dla autobusów, gdzie jest trochę pod górkę, a trochę niebezpiecznie bo autobusy nie spodziewają się rowerzysty. Wykonuje wiec podobny manewr co wcześniej. Omijam wiatę nad schodami, czekam na czerwone dla samochodów i przejeżdżam przez kolejne pasy. Można nawet nie zsiadać z roweru tylko trzeba skakać po krawężnikach. Światła są tak ustawione ze przejeżdża się płynnie. W wersji light można przeprowadzić rower.
Zastanawia mnie czy takie przechodzenie jest niezgodne z prawem. W pierwszym przypadku może i niezgodne, bo jest przejście podziemne. Jednak w drugim przypadku wydaje się być legalne. :)

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 24, 2013 9:18 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
pszyszek napisał(a):
A ilu z nich pojechało jezdnią? Zawsze mnie dziwiło czemu w tym miejscu tak mało rowerzystów korzysta z jezdni jadąc w kierunku Woli (a tam mają do tego prawo, brak DDR). Ustawiamy się legalnie na prawym pasie przed samochodami, wracamy na DDR przed lub za przystankiem.

Yyy, wskakując na krawężnik jak po soku z gumijagód?... 8-)


pzinek napisał(a):
Trochę inny myk robię jadać z Reduty w stronę Zachodniego. Tam nie ma żadnej możliwości skorzystania z windy. Albo trzeba skorzystać 2 razy ze schodów i zaliczyć 3 boki skrzyżowania. Albo wjechać na most dla autobusów, gdzie jest trochę pod górkę, a trochę niebezpiecznie bo autobusy nie spodziewają się rowerzysty. Wykonuje wiec podobny manewr co wcześniej. Omijam wiatę nad schodami, czekam na czerwone dla samochodów i przejeżdżam przez kolejne pasy. Można nawet nie zsiadać z roweru tylko trzeba skakać po krawężnikach. Światła są tak ustawione ze przejeżdża się płynnie. W wersji light można przeprowadzić rower.
Zastanawia mnie czy takie przechodzenie jest niezgodne z prawem. W pierwszym przypadku może i niezgodne, bo jest przejście podziemne. Jednak w drugim przypadku wydaje się być legalne. :)

Ostatnio regularnie czytuję hejtowanie kierowców, którzy chcą krwi, jak im Jerozolimskimi rowerzyści jezdnią jadą, mając ddr po obu stronach ulicy.
Na R. Zesłańców moja próba przewiezienia windą roweru obładowanego zakupami z castoramy skończyła się tak: po dojechaniu od strony Reduty udało się zapakować do windy, o dziwo udało się nią nawet zjechać na poziom -1, i tutaj radość i niedowierzanie się skończyły, bo ktoś drzwi windy potraktował z kopa. Potrzaskana szyba na dole i pokrzywiony zamek - nie dało się wysiąść. No to z powrotem na poziom ulicy i po schodach.
Szczerze życzę niepełnosprawności, przynajmniej na jakiś czas, wszystkim imbecylom, którzy dewastują dźwigi albo mylą je z toitoiem. Bo ja sobie poradzę, ale człowiek na wózku ma prze... Co za denny kraj.

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 24, 2013 11:20 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
green_green_yellow napisał(a):
Yyy, wskakując na krawężnik jak po soku z gumijagód?... 8-)

No niestety, ja nie wskakuję, ale można spokojnie się zatrzymać na końcu zatoki i wjechać na krawężnik z prędkością 0+. Lepsze to niż wciąganie roweru po schodach. Ciekawe jakby się zdm odniósł do prośby zamontowania na końcu zatoki takiej malutkiej pochylni ułatwiającej wjazd rowerom (nieprzeszkadzającej autobusom).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 25, 2013 17:22 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
pszyszek napisał(a):
To światło mimo kilku zgłoszeń do zdm jest uszkodzone od marca 2010 roku. Miga po kilku sekundach podczas gdy równoległy ruch samochodów trwa conajmniej 30 sekund. Trzeba je olewać, bo dodatkowo od tegoż marca 2010 jest również uszkodzony przycisk od strony zachodniej i jak nikt nam nie wciśnie od strony wschodniej to zielonego w ogóle nie zobaczymy. A miejsce na DDR górą jest... :/


A jesteś pewny, że to uszkodzenie? Bo ja mam dziwne wrażenie, że to jakiś szpecjalista tak zaprogramował... Próbowałem raz nagrać zachowanie światła, ale nie było wiele widać. Przy najbliższej okazji poczynie eksperyment ponownie.

A teraz wracając do tematu czyli pomiaru ruchu rowerowego - koło 30 rowerzystów na przejściu na żwirki, wczoraj koło 17.40:
http://www.youtube.com/watch?v=LpARyNZAlxY&feature=youtu.be

Ostatni raz tak się czułem gdy mieszkałem w Kopenhadze.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL