Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 23, 2015 21:32 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 13:24
Posty: 23
wstępnie wychodzi jakoś tak:

Koło:
- ruch pod prąd na kilku ulicach
- drzewa wzdłuż Obozowej
- ewentualnie wyprostowanie ddr (obecnie spr) włdłuż Deotymy
- ewentyalnie droga rowerowa pomiędzy Kozielską a bodajże Dygata to się nazywa (na osiedlu budowanym, deweloper wybuduje ulicę do Elbląskiej i będzie połączenie Woli z Żoliborzem)

Ulrychów:
- ruch pod prąd na kilkunastu ulicach głownie w rejonie Znanej i Elekcyjnej
- pasy rowerowe na Jana Olbrachta (Górczewska - rondo; Redutową sobie daruję)
- pasy na Jana Kazimierza (Ordona - Goleszowska) - zobaczymy czy się sprawdzą przed przebudową
- ewentualnie łącznik z chodnikiem pomiędzy Ordona a Prymasa Tysiąclecia w rejonie kładki (działka miejska)
- ewentualnie droga rowerowa przez teren parkowy wzdłuż Pustoła

Młynów
- ruch pod prąd na kilkunastu ulicach
- przejście dla pieszych przy DT Wola (obecnie Zajezdnia Wola) - to jako osobny projekt
- łącznik Tyszkiewicza - Obozowa (ulica tempo 30 zamiast Płockiej i Młynarskiej, tylko nie pamiętam jaka nawierzchnia tam jest, czy nie przypadkiem klinkierówka)
- pasy rowerowe na Obozowej (Wawrzyszewska - Gostynińska)

Muranów Powązki (tu akurat nie ja będę składał, bo znalazł się chętny na mój projekt z poprzedniego roku)
- łącznik z Młocińskiej na Rondo Radosława
- ruch pod prąd na kilku ulicach
- ewentualnie 2 ronda Nowolipie/Żelazna/Żytnia oraz Smocza/Stawki

Czyste Mirów
- ruch pod prąd na kilku ulicach (w BP2016 praktycznie większość przeszła)
- ewentualnie ronda Wronia/Grzybowska, Siedmiogrodzka/Karolkowa i Miedziana/Srebrna
- łącznik Płocka - Skierniewicka (na wprost Siedmiogrodzkiej)
- inne poprawki jak poprawa bezpieczeństwa (korekta łuków, przejazdy itp.)

Strefa tempo wychodzi średnio (jej wdrażanie), więc wolę po kolei ulice składać.

Rozumiem, że Leszno będzie realizował ZDM lub ZMID. Bo jak nie to jednak trzeba byłoby to zrealizować. Zostaje oczywiście Al. Solidarności, ale ja ze swoimi przejściami przegrałem podczas weryfikacji i nie chcę się porywać teraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 11:58 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 12:00
Posty: 54
Ogólnie fantastyczne pomysły i uczyniłyby jazdę po Woli dużo bardziej komfortową i bezpieczną. Pozwolę sobie dorzucić kilka uwag z mojego punktu widzenia jako mieszkańca

patryk84b napisał(a):
Koło:
- ruch pod prąd na kilku ulicach
- drzewa wzdłuż Obozowej
- ewentualnie wyprostowanie ddr (obecnie spr) włdłuż Deotymy

-Tych ulic do ruchu pod prąd jest więcej niż kilka, a niektóre z nich całkiem długie - np. Brożka. Uważam, że to b. potrzebny projekt.
-Obozowa ma być remontowana, czy po remoncie nie posadzą drzew...? Nie wiem, może orientujesz się lepiej
-Deotymy to w tej chwili jakiś koszmar, typowy przykład warszawskiej myśli rowerowej sprzed kilkunastu lat... A jakby w ogóle wywalić i zrobić pas rowerowy? Czy za wąsko?
-z punktu widzenia spójności ucywilizowanie Księcia Janusza, która z jednej strony łączy się z Olbrachta, a z drugie Księcia Bolesława, więc w tym sensie jest przelotowa. Teraz: spory ruch, zmieniające się ograniczenia prędkości, progi. Tylko że na oko na pasy może być za wąsko, chociaż jakieś śluzy...?

patryk84b napisał(a):
Ulrychów:

-mnie się marzą pasy na Elekcyjnej jako przedłużenie Deotymy i łącznik do Wolskiej, gdzie też ma być rzekomo przedłużana ścieżka przez ZDM? Elekcyjna jest dość szeroka

patryk84b napisał(a):
Młynów
- łącznik Tyszkiewicza - Obozowa (ulica tempo 30 zamiast Płockiej i Młynarskiej, tylko nie pamiętam jaka nawierzchnia tam jest, czy nie przypadkiem klinkierówka)
- pasy rowerowe na Obozowej (Wawrzyszewska - Gostynińska)

-ale gdzie klinkier? na całej Tyszkiewicza jest asfalt (widać to na google Street View, czyli tym widoku 3D). Klinkier jest na Żytniej od Tyszkiewicza właśnie.
-na Obozowej ma być w 2017 modernizacja torowiska: http://www.infoulice.um.warszawa.pl/ind ... t&id=15380 aczkolwiek wszystko co związane z Obozową ma tendencje do przesuwania się w czasie :/

patryk84b napisał(a):
Rozumiem, że Leszno będzie realizował ZDM lub ZMID. Bo jak nie to jednak trzeba byłoby to zrealizować. Zostaje oczywiście Al. Solidarności, ale ja ze swoimi przejściami przegrałem podczas weryfikacji i nie chcę się porywać teraz.

Pełnomocnik Rowerowy pisał na fb, że będą robić Leszno. Moim osobistym zdaniem zdaniem Solidarności to za gruba sprawa na Budżet, ale równoległa do niej Żytnia mogłaby być alternatywą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 13:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Deotymy za wąska , Księcia Janusza też
Co jest nie tak na Deotymy?
Drzew na Obozowej nikt nie nasadzi jeśli mają robić za rok dwa .
Pasy na Elekcyjnej - Olek zaraz powie że jest DDR przez park :)
Co do pasów na Obozowej myślę że pasy rowerowe mogą być dosyć niezależna inwestycją.

Jezdnia na Jana Kazimierza jest w stanie agonalnym . Robienie pasów na takiej nawierzchni może być bez sensu.

BTW Można samemu sprawdzić czy pasy rowerowe się zmieszczą. Wchodzimy http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/map ... ce=rowery# W prawym górnym rogu przełączmy na "zdjecia", szukamy ulicy, w lewym górnym rogu klikamy linijkę i mierzymy :)

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 14:30 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 12:00
Posty: 54
pzinek napisał(a):
Pasy na Elekcyjnej - Olek zaraz powie że jest DDR przez park :)

Ja miałam taki pomysł, jeszcze zanim się zgłosiłam do zespołu - może pomolestuję brata...? Żeby usunąć krzyżowanie się ścieżki z chodnikiem w parku (2 razy na odcinku jakoś 100 metrów), wymienić nawierzchnię jednego i drugiego, dostawić ławeczki i nazwać to poprawą bezpieczeństwa i wygody pieszych i rowerzystów. Jakiś czas temu pisałam w tej sprawie do dzielnicy, to mi odpisali, że w tej chwili nie ma przewidzianych żadnych środków na dalszą modernizację parku.

pzinek napisał(a):
Co do pasów na Obozowej myślę że pasy rowerowe mogą być dosyć niezależna inwestycją.

No właśnie pytanie czy oni chcą robić tylko tramwaj, który idzie środkiem, czy całość, bo na zachód od Prymasa robią całą ulicę od razu.

pzinek napisał(a):
BTW Można samemu sprawdzić czy pasy rowerowe się zmieszczą. Wchodzimy http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/map ... ce=rowery# W prawym górnym rogu przełączmy na "zdjecia", szukamy ulicy, w lewym górnym rogu klikamy linijkę i mierzymy :)

O, dzięki. Wiem, że jest ta mapa, ale nie wiedziałam, że aż tak dokładna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 14:37 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
pzinek napisał(a):
Drzew na Obozowej nikt nie nasadzi jeśli mają robić za rok dwa .


A realizacja BP2017 to kiedy będzie? :P

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 16:52 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
Taka drobna propozycja - wydłużenie DDRki po wschodniej stronie Trasy Prymasa od Wolskiej na północ. Na jezdni serwisowej kontrapas. Dalej na północ będzie metro, więc nie ma sensu bardziej kombinować.

Można byłoby też pomyśleć nad uzupełnieniem po zachodniej stronie, ale to cięższy kaliber i chyba bez sensu bez przejazdu w tunelu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 18:13 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 13:24
Posty: 23
Ale tam na serwisówce jest ruch dwukierunkowy chyba, przynajmniej do jakiejś bramy zakładu. Ale rzeczywiście można zrobić włączenie w serwisówkę. Tylko tam mały ruch pieszy jest właściwie.

Swoją drogą to te ulice jednokierunkowe, na których chciałem zgłosić kontraruch

Wola Czyste (kilka w BP2016 była zrobiona)

1. Wewnętrzna między Sienną a Twardą
2. Pańska na całości ze względu na sklepy
3. Ogrodowa (może się uda)
4. Ciepła
5. Przyokopowa
6. Szarych Szeregów

Wola Młynów

1. Działdowska
2. Rabsztyńska i okoliczne osiedlowe
3. Wawelberga
4. Staszica
5. Wierzynka
6. Grenady
7. Agawy
8. Złocienia
9. Leonarda

Wola Ulrychów

1. Bitwy po Lenino
2. Batalionu Parasol
3. Monte Cassino
4. Batalionu Zośka
5. Antka Rozpylacza
6. Krępowieckiego
7. Stroma
8. Boznańskiej
9. Znana

Wola Koło

1. Astronomów
2. Małego Franka
3. Koszycka
4. Ożarowska
5. Ringenbluma
6. Raszei
7. Magistracka
8. Majakowskiego
9. Bolecha

Wola Muranów

1. Miła
2. Esperanto (niby jest ddr)
3. Pawia
4. Wyszyńskiego
5. Osiedlowe między Solidarności a Nowolipie
6. Mała Żelazna (na północ od Żytniej)

Mam jeszcze wątpliwości co do ulic: Banderii, Bielskiego, Giełdowej, Hrubieszowskiej, Korczaka, Sitnika, Symbolicznej oraz Sztuk Pięknych. Nie wiem czy tam jest ruch jednokierunkowy.

Czy aby na pewno na Brożka jest ruch jednokierunkowy? Jeśli znacie jakieś ulice jednokierunkowe to prośba o wpisanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 18:21 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
Tu widać znaki zakazu wjazdu:
https://goo.gl/maps/gRBp7YzkysJ2

Dalej na południe można byłoby uciąglić. Docelowo jak będzie metro to połączyć z DDRami na Górczewskiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 23:00 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Co sądzicie o osłupkowaniu tego kawałka przy skrzyżowaniu przy Kercelaku przy tym dużym ogrodzonym parkingu? Na tym skrzyżowaniu ludzie idąc chodnikiem muszą się między zaparkowane auta przeciskać, a metr obok ogrodzony parking pusty.
Może dodać to do mojego projektu ddr?
Na wiosnę bliżej Lidla zaczęto ratować tam rozjeżdżane trawniki wstawiając niskie słupki podłużne. Chyba trzeba temat dalej pociągnąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 25, 2015 11:16 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 12:00
Posty: 54
patryk84b napisał(a):
Czy aby na pewno na Brożka jest ruch jednokierunkowy? Jeśli znacie jakieś ulice jednokierunkowe to prośba o wpisanie.

Z tego co wiem, w tej chwili Brożka jest jednokierunkowa na środkowym odcinku.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL