Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 27, 2013 18:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Zainspirowany Ursynowem rzuciłem pomysł na Ochocka grupę rowerowa na forum masy http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2825.new#new. Ale może i stąd ktoś miałby ochotę stworzyć coś takiego i spróbować zrobić coś wspólnie?

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 27, 2013 19:50 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Zgodnie z rubryczką po lewej, jestem z Ursynowa i Ochoty, więc mogę doraźnie pomóc. Choć na co dzień nie korzystam z żadnych ochockich DDR (bo żadnych po drodze nie mam), staram się jakoś z władzami kontaktować, choć z dotychczasowych spotkań z burmistrzami wiele nie wyszło :/

Cytuj:
miałem okazje spotkać i poznać jedną z radnych naszej dzielnicy. Jest to bardzo pro-rowerowa osoba i można nawiązać z nią kontakt.


Czyżby Ingeborga?

Cytuj:
- po raz kolejny zainspirowany przykładem Ursynowa można by zrobić akcje "wsadźmy urzędników na siodełka" i zrobić z nimi objazd pokazując im co nam przeszkadza i co chcielibyśmy zmienić. Byłem gościnnie na Ursynowie na tej akcji i wyszło to rewelacyjnie.


Jestem za -- roboty nie było za dużo. Przygotować pisma, sprawdzić do kogo, i wysłać. Tylko lepiej na naszej betonowej pustyni najpierw jakoś urobić zarząd (spotkań z burmistrzami na Ursynowie kilka było). Na dyżur burmistrza można się zapisać bez większego problemu, trzeba tylko mieć czas w odpowiedni dzień tygodnia.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 27, 2013 20:01 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
Ja ze swojej strony mogę służyć pomocą polegającą na podzieleniu sie naszymi doswiadzceniami z tego co robimy na Ursynowie.

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 27, 2013 22:26 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 21:51
Posty: 9
Lokalizacja: Ochota
Cześć!

Tak się składa, że jestem z Ochoty i ostatnio byłem na akcji "wsadzamy urzędników na siodełka" na Ursynowie.
Myślę, że było to bardzo przydatne wydarzenie i byłoby dobrze powtórzyć je na Ochocie. Zainspirowany tym co się tam działo zacząłem też czytać o tym jak i gdzie zgłaszać różne problemy związane z infrastrukturą rowerową. Mam w planach zgłoszenie paru jak na razie prostych spraw. Byłoby świetnie, gdybyśmy mogli takie działania lepiej skoordynować w większej grupie.

Może dalibyśmy radę spotkać się jutro na masie lub na zjeździe planetarnym przed Och teatrem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 28, 2013 10:34 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Pozdrowienia z czerwonej Ochoty. Na wspólną aktywność nie mam niestety czasu (dzieci, doba ma 25h po to, żeby móc godzinę odpocząć), ale kończę właśnie program do pisania pism i z pomocą kamerki szykuję się do DDOS-owania urzędów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 28, 2013 10:44 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 21:51
Posty: 9
Lokalizacja: Ochota
Możesz przybliżyć co taki program miałby robić?

Kamera na rowerze kojarzy mi się z pewnym serialem na youtube. Może znacie:
https://www.youtube.com/user/sillycyclists


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 28, 2013 10:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
swistak napisał(a):
Cześć!

Tak się składa, że jestem z Ochoty i ostatnio byłem na akcji "wsadzamy urzędników na siodełka" na Ursynowie.
Myślę, że było to bardzo przydatne wydarzenie i byłoby dobrze powtórzyć je na Ochocie. Zainspirowany tym co się tam działo zacząłem też czytać o tym jak i gdzie zgłaszać różne problemy związane z infrastrukturą rowerową. Mam w planach zgłoszenie paru jak na razie prostych spraw. Byłoby świetnie, gdybyśmy mogli takie działania lepiej skoordynować w większej grupie.

Może dalibyśmy radę spotkać się jutro na masie lub na zjeździe planetarnym przed Och teatrem?


O super :). Na zjeździe koło och-teatru mnie nie będzie bo jadę na masę z centrum ze znajomymi, ale na zamkowym chętnie się spotkam i poznam. Jak już pisałem na forum masy akurat jutro muszę zabawiać gości z Niemiec, ale chętnie zamienię parę słów. Jak cię rozpoznam (bo z wyglądu na pewno się kojarzymy chociażby z tej ursynowskiej akcji)?

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 28, 2013 11:43 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
swistak napisał(a):
Możesz przybliżyć co taki program miałby robić?


Zapewnia mi prostą obsługę kancelaryjną.

Aby przygotować pismo a'la "anfit" potrzebuję wybrać właściwą formatkę, zmniejszyć zdjęcie, nadać numer rejestrowy, wygenerować pdfa i go podpisać. Całość zajmuje za dużo czasu (ko 15 minut na pismo), a jeszcze samo przeglądanie trasy i robienie screenów z filmu zajmuje czas ;-). Program pozwala na wykorzystanie wcześniejszego pisma jako formatki , wybór adresata z predefiniowanych itp, sam zmniejsza i wstawia zdjęcie, generuje pdfa i kopiuje do folderu wyjściowego "do podpisania".
Mam kolejkę kilkudziesięciu incydentów do opisania i wysłania, jeśli skrócę czas przygotowania pisma do 1-2 minut to będę miał czas wcisnąć to w mój normalny grafik.

Docelowo ma jeszcze pilnować terminów, ale nie mam na to czasu...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 28, 2013 12:03 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 21:51
Posty: 9
Lokalizacja: Ochota
Jestem programistą, więc mógłbym na to zerknąć choć nie obiecuję, że będę miał czas coś konkretnego zrobić. Jeśli uważasz, że program przyda się szerszemu gronu osób to możesz się podzielić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 20:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Wszem i wobec mogę ogłosić, że na ostatniej masie krytycznie współpraca została nawiązana. W związku zapraszam wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie:

najbliższy wtorek 2 lipca 18:30 stacja Veturilo na skrzyżowaniu Bitwy Warszawskiej/Grójeckiej
Cel: objazd po Ochocie wraz z dyskusją nad tym co i gdzie chcielibyśmy zmienić.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL