Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 28, 2013 17:07 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Skoro istnieją odpowiednie wątki dla innych dzielnic to postanowiłem stworzyć i dla swojej. Na początek zgłoszony dzisiaj do zdm do naprawy ciąg pieszo-rowerowy na pasteura/Banacha:
Obrazek

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 16:51 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
To w ogóle jest solidny kandydat do najgorszego ciągu pieszo-rowerowego w Warszawie, co naprawdę mówi wiele. Właściwie już nigdy z niego nie korzystam, złośliwie łamiąc przepisy*.




A właściwie, to nie jestem pewien. Czy nakaz korzystania ze ścieżki rowerowej, jeżeli jest ona wytyczona dla kierunku, w którym się poruszam, dotyczy też ciągów pieszo-rowerowych?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 16:53 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Pytanie do znających temat: jak wygląda procedura ustawiania progów spowalniających?
Chodzi mi o ulicę Opaczewską - odcinek od Blue City do Alei Bohaterów Września:
http://maps.google.pl/maps?q=ulica+opaczewska&hl=pl&ll=52.211364,20.95827&spn=0.001362,0.004128&oe=utf-8&client=firefox-a&hq=ulica+opaczewska&hnear=Warszawa,+mazowieckie&t=m&fll=52.210269,20.968426&fspn=0.001363,0.004128&z=19&layer=c&cbll=52.211364,20.95827&panoid=c-tEO9dwj2ROfqXqL2sSLg&cbp=12,116.24,,0,8.89

Jest to mała lokalna ulica - chodzi tam mnóstwo ludzi i jeździ mnóstwo rowerzystów - niestety niektórzy pędzą tam samochodami po 80 na godzinę i stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na ulicy jeżdżą też autobusy ale widziałem już progi spowalniające węższe niż rozstaw kół w autobusach i tym samym nie wpływających na ich jazdę (np. Obrońców Tobruku). Warto pisać do ZDM? A może do innych instytucji?

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 16:59 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
em c napisał(a):
To w ogóle jest solidny kandydat do najgorszego ciągu pieszo-rowerowego w Warszawie, co naprawdę mówi wiele. Właściwie już nigdy z niego nie korzystam, złośliwie łamiąc przepisy*.


Nie ty jeden. Zgodnie z prawem to trzeba tam 3 razy przeprowadzić rower - bo wymalowanie przejazdów rowerowych było ponad siły naszych inżynierów. Poza tym tam jest dziura na dziurze - sam nie wiem czy to zgłaszać, czy celowo zostawić jako argument do zrobienia tam normalnych warunków do chodzenia/jechania. Tyle, że pewnie większa zmiana tego stanu rzeczy zajmie całe lata...

em c napisał(a):
A właściwie, to nie jestem pewien. Czy nakaz korzystania ze ścieżki rowerowej, jeżeli jest ona wytyczona dla kierunku, w którym się poruszam, dotyczy też ciągów pieszo-rowerowych?


Ja też nie. Czytałem wypowiedź jedno rowerzysty na fcb, że ten przepis nie obowiązuje już do ciągów piesz-rowerowych ale nie znalazłem nigdzie uzasadnienia.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 17:11 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Hermes napisał(a):

Nie ty jeden. Zgodnie z prawem to trzeba tam 3 razy przeprowadzić rower - bo wymalowanie przejazdów rowerowych było ponad siły naszych inżynierów. .




Wydaje mi się, że przejazdów rowerowych nie może tam być z racji tego, że jest to ciąg pieszo-rowerowy, a prawo drogowe nie przewiduje możliwości przejśćio-przejazdów zarówno dla pieszych jak i rowerzystów (chyba, że coś się zmieniło w tym zakresie?). Ale już pomijając krawężniki i boczne uliczki, nawierzchnia jest tak fatalna, że jak napisałeś, naprawdę trudno byłoby zgłosić konkretne miejsce do naprawy. Tam się właściwie nie da jeździć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 17:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
em c napisał(a):
Wydaje mi się, że przejazdów rowerowych nie może tam być z racji tego, że jest to ciąg pieszo-rowerowy, a prawo drogowe nie przewiduje możliwości przejśćio-przejazdów zarówno dla pieszych jak i rowerzystów (chyba, że coś się zmieniło w tym zakresie?). Ale już pomijając krawężniki i boczne uliczki, nawierzchnia jest tak fatalna, że jak napisałeś, naprawdę trudno byłoby zgłosić konkretne miejsce do naprawy. Tam się właściwie nie da jeździć.


Jednak przewiduje przejazdy obok przejść. Nie ma chyba przeciwwskazań, żeby ciąg rowerowy przechodził w przejazd a następnie dalej w ciąg. A w ogóle to tam jest mnóstwo miejsca - zarówno na ulicy jak obok/na chodniku. Można tam było zrobić pasy rowerowe zwężając jezdnie. Można było wybudować DDR łącząc ta na Polach z tą na Bitwy. Ale zrobiono po polsku - na odpiernicz się maźnięto farbą (która zresztą potem zamalowano na szaro) i postawiono dwa znaki na krzyż.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 20:43 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Hermes napisał(a):
Ale zrobiono po polsku - na odpiernicz się maźnięto farbą (która zresztą potem zamalowano na szaro)

A to przypadkiem nie była samowolka studencka? Potem zamalowana przez któryś z naszych organów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 21:15 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Yyyy, pamiętam jak zbierano podpisy żeby zdm zrobił tam drogę dla rowerów. Poza tym gdyby to była samowola to kto postawił tam znaki?

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 18:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Dziura przy studzience na banacha załatana. Ale mam wątpliwości czy zgłaszać dalej. Może warto wnioskować o wymienienie całej nawierzchni do ZMID? Mam zgromadzoną dokumentacje fotograficzną - może ktoś chciałbym pomóc?

Przy okazji, jeżeli ktoś mieszka na Ochocie, albo przejeżdża codziennie grójecką - bardzo proszę o przyjrzenie się okolicom grójeckiej 128 (przy parkingu). Z moich doświadczeń wynika, że DDR wygląda tam na ogół tak:
Obrazek

Przy czym to jest łagodna wersja - czasami stoi tam cały sznurek samochodów. Wzywałem tam już kilka razy straż miejską - ale nadal efekt jest niewielki. Jeżeli ktoś może tam zajechać po drodze lub przy okazji to bardzo proszę o rzucenie okiem czy nie stoją tam samochody - i jeśli tak to niech wykręci 986. Jak to się powtórzy kilkanaście razy to może się nam kierowcy naucza jak się nauczyli na noakowskiego, że DDR nie jest parkingiem.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 8:52 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Piesi też tam mają tak sobie.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL