Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 13, 2014 17:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
~Kris napisał(a):
W sprawie Cybernetyki/Postępu
żeby nie być gołosłownym :)
ZMID wzywa Budimex do usunięcia nienormatywnych progów na ul. Postępu do 17 lipca 2014:


Zgodnie z zapowiedzią przejazd przez ul. Postępu został poprawiony. Zmniejszono uskoki poprzez spłycenie ścieków po obu stronach przejazdu:

Obrazek

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 14, 2014 17:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Przestawiony został na środek DDR słupek wygradzający na przejeździe przez Bukowińską.

Obrazek

Bo było tak:

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 28, 2014 16:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Zabrałem się za słupy na DDR wzdłuż Puławskiej: na przejeździe przez Idzikowskiego

Obrazek

Obrazek

Bo takie ładne, a na Ursynowie już niewiele podobnych zostało :)

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 8:00 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 23, 2013 10:27
Posty: 186
Przesunięcie tego znaku po lewej będzie nie lada wyzwaniem - żeby zachować skrajnię rowerową, drogową (50 cm) oraz odpowiednią odległość od jezdni (żeby znak był w ogóle widoczny dla kierowców). Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tam nie zaprojektowano tego na odwrót - najpierw przejście i przejazd rowerowy, a dalej skrzyżowanie z ul. Bukowińską.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 8:51 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
m.pienkos napisał(a):
Przesunięcie tego znaku po lewej będzie nie lada wyzwaniem - żeby zachować skrajnię rowerową, drogową (50 cm) oraz odpowiednią odległość od jezdni (żeby znak był w ogóle widoczny dla kierowców). Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tam nie zaprojektowano tego na odwrót - najpierw przejście i przejazd rowerowy, a dalej skrzyżowanie z ul. Bukowińską.


Trzeba będzie pewnie umieścić znak na wygiętym słupie, ale cóż...
Cały przejazd jest tak zaprojektowany że skłania po prostu do zachowań niezgodnych z prawem, bo połowa rowerzystów przecież ignoruje ten ogryzek DDR i ścina skrzyżowanie na skos. I moim zdaniem tak się powinno poprowadzić przejazd: równolegle do jezdni Puławskiej na drugą stronę Idzikowskiego - z zupełnym pominięciem tego zygzaka.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 13:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Poprosiłem ZDM o usunięcie ogrodzenia łańcuchowego w ul. Rolnej - w pobliżu skrzyżowania z Wilanowską.

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 19:47 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
pszyszek napisał(a):
Obrazek


Po napisaniu maila do inwestora budowy z prośbą o okazanie zezwolenia na wyłączenie z ruchu części pasa drogowego i wskazanie zatwierdzonego sposobu organizacji ruchu zaczęły się dziać dziwne rzeczy.
1. Po dwóch dniach usunięto betonowe podpory (ustawiono wzdłuż pod ogrodzeniem tak że przestały wystawać),
2. Pokryto ogrodzenie jednolitą płachtą,
3. Odsunięto ogrodzenie o kilka centymetrów od DDR,
4. Obcięto wystający drewniany narożnik (ten z bocianami, widać na zdjęciu na poprzedniej stronie - za paczkomatem)
5. Oklejono narożnik ogrodzenia zółto-czarną szeroką taśmą,
6. Odsunięto ogrodzenie o kolejne kilka cm,
7. Odsunięto ogrodzenie już na dobre 30 cm.

Praktycznie każdego dnia było inaczej. Odpowiedzi od inwestora nie dostałem :P

Napisałem rownież pismo do ZDM o obniżenie krawężników na pobliskim skrzyżowaniu (Rzeczpospolitej/Oś Królewska) oraz po kilku tygodniach na skrzyżowaniu Sobieskiego/Wilanowska. Za każdym razem dostaję odpowiedź (listem!) że moje pismo przekazano do ZRiKD do wykonania. I... nic się nie dzieje mimo że pierwsze pismo poszło już 2 miesiące temu. Nie rozumiem jak to działa, podobne zgłoszenie na Sobieskiego/Nałęczowska naprawiono następnego dnia!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 21:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
pszyszek napisał(a):
pszyszek napisał(a):
Obrazek


Po napisaniu maila do inwestora budowy z prośbą o okazanie zezwolenia na wyłączenie z ruchu części pasa drogowego i wskazanie zatwierdzonego sposobu organizacji ruchu zaczęły się dziać dziwne rzeczy.
1. Po dwóch dniach usunięto betonowe podpory (ustawiono wzdłuż pod ogrodzeniem tak że przestały wystawać),
2. Pokryto ogrodzenie jednolitą płachtą,
3. Odsunięto ogrodzenie o kilka centymetrów od DDR,
4. Obcięto wystający drewniany narożnik (ten z bocianami, widać na zdjęciu na poprzedniej stronie - za paczkomatem)
5. Oklejono narożnik ogrodzenia zółto-czarną szeroką taśmą,
6. Odsunięto ogrodzenie o kolejne kilka cm,
7. Odsunięto ogrodzenie już na dobre 30 cm.

Praktycznie każdego dnia było inaczej. Odpowiedzi od inwestora nie dostałem :P

Napisałem rownież pismo do ZDM o obniżenie krawężników na pobliskim skrzyżowaniu (Rzeczpospolitej/Oś Królewska) oraz po kilku tygodniach na skrzyżowaniu Sobieskiego/Wilanowska. Za każdym razem dostaję odpowiedź (listem!) że moje pismo przekazano do ZRiKD do wykonania. I... nic się nie dzieje mimo że pierwsze pismo poszło już 2 miesiące temu. Nie rozumiem jak to działa, podobne zgłoszenie na Sobieskiego/Nałęczowska naprawiono następnego dnia!



Po prostu: inwestor pierwszy raz w życiu usłyszał o problemie i wpadł w panikę : ) Edukacja to Ważna rzecz!
Ja też niedawno gawędziłem sobie w terenie z jednym inżynierem wykonawcy. Przekonywałem, że niemądrze robi lejąc ten cement wokół słupów... lepiej tylko ziemią przysypać - łatwiej mu będzie za tydzień wykopywać : ) Nie posłuchał :D

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sie 16, 2014 8:20 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Rolna / przejazd przez Wilanowską
Za sprawą sił natury znikają kolejno słupy naruszające skrajnię DDR :)
W wyniku trzech kolejnych kolizji, które miały miejsce na tym skrzyżowaniu, ścięty został całkowicie słup latarni, i uszkodzony sąsiadujący z nim słup sygnalizatora.

Obrazek

Szanowni kierowcy, została jeszcze jedna latarnia po stronie południowej, liczę na Was!

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 18:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Obniżone zostały do zera wszystkie nienormatywne progi na skrzyżowaniu KEN (Rolnej) z łącznikiem z Sonaty. Ścieki na przejazdach zostały zlikwidowane. Poprawiono przejazdy na wszystkich ramionach skrzyżowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Fajnie, że 2 letni zmasowany atak na urząd dzielnicy Mokotów, Prezydenta miasta, i ZDM dał w końcu efekt.
Bo po ostatnich 'poprawkach' polegających na zerżnięciu diaksą krawędzi progów, było tak:

~Kris napisał(a):
Byłem rano na skrzyżowaniu z Sonaty.
Krawędzie progów zostały po dziadowsku zeszlifowane. Wysokość uskoków bez zmian.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wysłałem już te zdjęcia do UD Mokotów z reklamacją.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL