Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 17:52 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
Jakiś czas temu skręcałem w warszawie ze wspólnej w lewo na marszałkowską, nieświadomie łamiąc przepis. Wzdłuż marszałkowskiej prowadzi ścieżka, którą muszę bezwzględnie jechać. Ale jak tu na nią wjechać?

Obrazek

Na ulicy wspólnej stoję na pasie do skrętu w lewo. I po wykonaniu manewru skrętu w lewo znajduję się na Marszałkowskiej ale poruszam się nie zgodnie z przepisami, bo powinienem już jechać ścieżką rowerową?

Przecież to jest niewykonalne!

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 19:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Sprawa od zeszłorocznej aktualizacji PoRD jest dość prosta
PoRD napisał(a):
Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
DDR nie jest wyznaczona dla kierunku, w którym się poruszasz w związku z czym nie masz obowiązku z niej korzystać. Powinieneś na nią wjechać najbliższym wjazdem, o ile później będziesz mógł z niej zjechać w interesującym Cię kierunku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 21:31 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
tylko że w razie wypadku, jak wytłumaczyć policji że właśnie skręciłem z ulicy prostopadłej i na następnym skrzyżowaniu miałem zamiar wjechać na DDR?

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 23:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Domniemanie niewinności. Jak chcą dać mandat to niech idzie sprawa do sądu i niech sami udowodnią, że jechałeś inaczej.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 23:32 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
No przecież można pojechać kawałek dalej prosto i wjechać od razu na ścieżkę (na przejeździe). Tylko trzymając się lewej strony i najlepiej machając łapką w lewo, żeby ktoś nie zaczął wyprzedzać.
Albo można też zrobić skręt 'na dwa' tzn. pojechać prosto trzymając się prawej strony, zatrzymać się przy przejeździe i jechać dalej jak zapali się na nim zielone - ale to się sprawdza raczej przy większych ulicach, ja tak zawsze robię skręcając z Płockiej (brak ścieżki) w lewo w Górczewską (jest ścieżka). Nie wiem co na to wszystko przepisy ale tak jest najbardziej logicznie.

Ale są lepsze kwiatki. Np. co powinien zgodnie z przepisami zrobić rowerzysta w tym miejscu:

Obrazek

Obrazek

1) jechać dalej chodnikiem
2) wjechać na jezdnię pod prąd
3) skręcić w lewo na zamknięte osiedle nawet jeśli nie jest jego mieszkańcem
4) wjechać na jezdnię i zawrócić
5) zawrócić i jechać z powrotem ścieżką
6) teleportować się na jezdnię w przeciwnym kierunku
7) popełnić samobójstwo...

Warto by o to spytać projektantów pobliskiej trasy S8 bo to ich dzieło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 0:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Opcja "pojechać dalej, wjechać itd" jest OK jeśli jeździsz trasą częściej i ją znasz. Jedna z zasad zaś, które wpajali mi na kursie na prawo jazdy to "nie jedź na pamięć". Oznakowanie może się zmienić zawsze i masz prawo jechać drogą tak, jakbyś jechał nią po raz pierwszy - bo nigdy nie możesz mieć pewności, że wszystko (znaki, lokalizacja DDR, jezdni itd.) jest tak samo.
Wiem że to teoria i bez znajomości przebiegu DDR ciężko jest w ogóle z nich korzystać, teoria jednak mówi że masz uwzględniać złotą zasadę "panta rei" w kwestii oznakowania.

Panu władzy uzasadniasz dobór trasy, a jeśli jest uparty - prosisz o przedstawienie dowodów, na podstawie których wywnioskował iż kłamiesz i jechałeś nielegalnie.

A a propos kwiatka przy Radiowej - IMHO zawrócić na jezdnię, a następnie zawrócić ponownie w najbliższym możliwym miejscu. Lub przekonwertować się na pieszego i włączyć do ruchu na widocznych w oddali światłach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 8:35 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
MB napisał(a):
No przecież można pojechać kawałek dalej prosto i wjechać od razu na ścieżkę (na przejeździe).


Jeśli jesteś świadom, że wzdłuż marszałkowskiej prowadzi ścieżka.

Ja tego nie byłem świadom dlatego zająłem pas do skrętu w lewo. A z pasa do skrętu w lewo nie wolno mi pojechać prosto.

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 8:38 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
MB napisał(a):
Ale są lepsze kwiatki. Np. co powinien zgodnie z przepisami zrobić rowerzysta w tym miejscu:


wedle przepisów powinien zsiąść z roweru i dalej iść na nogach prowadząc rower :)
szczególnie jak się nosi buty z blokami :)

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 8:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
W tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia, bo na tą "ścieżkę" jadąc od strony centrum i tak legalnie nie masz jak wjechać :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 22:27 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Cytuj:
A a propos kwiatka przy Radiowej - IMHO zawrócić na jezdnię, a następnie zawrócić ponownie w najbliższym możliwym miejscu. Lub przekonwertować się na pieszego i włączyć do ruchu na widocznych w oddali światłach.


Nieźle, najbliższe legalne miejsce do zawrócenia jest chyba przy Księcia Janusza, czyli trzeba by się cofnąć jakieś 1200 metrów w jedną stronę ! :) Podczas gdy długość samej ścieżki to jakieś 300 metrów.

Cytuj:
W tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia, bo na tą "ścieżkę" jadąc od strony centrum i tak legalnie nie masz jak wjechać :roll:


No niby można skręcić w lewo w Marynin i stamtąd na nią wjechać, ale sensu to za bardzo nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL