Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 16, 2007 20:31 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4061880.html

Polecam nocne pedałowanie

Agnieszka Pochrzęst, ostatnia aktualizacja 2007-04-15 21:29

W Warszawie to takie korki macie, że rowerzyści w nocy muszą jeździć? - pytał znajomego turysta zaskoczony widokiem 70 cyklistów, którzy o północy w sobotę zjechali się na plac Zamkowy. To była dziewiąta Nocna Masa Krytyczna. Wróciłam do domu o 4 nad ranem, a nie przejechałam całej trasy, bo zabrakło mi sił. Wiem jedno, w sobotę poznałam inną Warszawę, śpiącą.

To była dziewiąta Nocna Masa Krytyczna. Wróciłam do domu o 4 nad ranem. Nie przejechałam całej trasy, bo zabrakło mi sił. Wiem jedno w sobotę poznałam inną Warszawę, śpiącą.

Gdy po 23.30 na rowerze jechałam Nowym Światem, mijałam panie w szpilkach, które szły do lokalu. Na Krakowskim Przedmieściu zrobiło się raźniej, w oddali zauważyłam czerwone światełko lampki rowerowej. Nie będę sama. Kilka metrów dalej dziewczyna w czapce i rękawiczkach stała z rowerem. Troje to już banda. Cieszył mnie widok każdego mrugającego światełka. - O co chodzi dziś z tymi rowerami? - nie krył zdziwienia portier stojący przed hotelem Bristol.

Kolejny zapaleńcy wyjeżdżali z bocznych uliczek. Na miejscu zbiórki czekało już kilkudziesięciu. Kilku miało na sobie odblaskowe kamizelki. Na schodkach pod kolumną Zygmunta siedziały studentki Zosia Fabisiak i Iza Zboralska. To Zośka wyciągnęła Izę na nocną eskapadę. Nie zdążyła zamontować światełka, więc przypięła je na agrafkę do plecaka. Dziewczyny godzinę jechały z Włoch na pl. Zamkowy. - Umrę tutaj - śmieje się Iza. - Nie jeżdżę na rowerze. Wzięłam różaniec ze strachu. Co to będzie?

Licealistka Aleksandra Szczepaniak brała już udział w dziennej Masie Krytycznej. W nocy pojawiła się na placu Zamkowym z koleżanką Anną Sienkiewicz. - To coś nowego - mówi Ola. - Noc, rowery i grupa ludzi. Musi być fajnie.

Mina mi zrzedła, gdy 21-letni Marcin Król (stały bywalec rajdów nocnych, opuścił tylko jeden) oświecił mnie, że rajdy trwają nawet sześć godzin. Dla niego to bułka z masłem, bo pracował jako kurier i na rowerze robił po 150 km dziennie. Ja po pierwszy raz w tym sezonie wybrałam się na rower i od razu maraton. - Dziś jest nas mało - stwierdził Marcin. - Pamiętam nocne Masy, na których było po 160 osób, ale zdarzyło się, że przyjechały tylko trzy. Wtedy było minus 15 stopni. Jeździliśmy tylko półtorej godziny.

Z Marcinem na przejażdżkę wybrała się 18-letnia Ania Pawluk. To jej trzeci nocny przejazd. - Najtrudniej przekonać rodziców - przyznaje Ania. - To dziwne, że oni idą spać, a ja biorę rower i wychodzę. Marcin jest moją przepustką. Ma mnie odwieźć do domu, żebym sama nie wracała w nocy.

O 24.20 ktoś krzyknął: - Jedźmy do Powsina! Nikt nie protestował. Ruszył korowód 70 rowerów. Zajęliśmy jeden pas ruchu.

- Ile dni już jedziecie? - dopytywał mężczyzna, który żeby złapać pion, przytrzymywał się przystanku autobusowego.

Ludzie machali do nas, kierowcy trąbili. Ci z przeciwległego pasa, chyba z przyjaźni, ci, którym zatarasowaliśmy drogę, chyba ze złości. Jechaliśmy przez Mokotów. Bocznymi uliczkami prowadzili nas policjanci na rowerach. Tempo jazdy ok. 20 km na godzinę. W czasie jazdy można było pogadać. Raz jechałam obok fizyka teoretycznego, innym razem obok licealistów. Mijałam także Izę, która była szczęśliwa, że udało jej się wytrwać. Po drodze wielu się wykruszyło. Do Powsina dojechała może połowa. Już wiem, że będę tęsknić za szumem kręcących się kilkudziesięciu kół.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL