Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 09, 2013 15:09 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt lip 23, 2010 7:32
Posty: 57
W sumie dotyczy to tej DDR, a nie chciałem zakładać nowego tematu.

Omijają wielką kałużę po chodniku

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... rettyPhoto

Obrazek

Jak widać wspaniale chodniki i DDR przydają się kierowcą. Nie wiem co o tym myśleć, ale zalana jezdnia nie uprawnia do jeżdżenia samochodem chodnikiem i drogą dla rowerów.

Poza tym ciekawe czy w przypadku zalanego chodnika/drogi dla rowerów można swobodnie chodzić całym pasem ruchu dla samochodów (nawet jak stoi znak B-41: zakaz ruchu pieszych lub B-9: zakaz wjazdu rowerów).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 8:24 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
Zgłoszone do ZOM 22 maja,
przed:
Obrazek

i po:

Obrazek

Jestem zadowolony z usług tej firmy, będę chętnie korzystał i polecam innym.

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 9:04 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Trzeba im było powtarzać :D , ostatnio zgłosiłam to miejsce 10 dni temu wraz z trzema innymi - przy Wola Parku (też już przycieli, ale nie wzwyż-do poprawki); przy tunelu na Prymasa przy zachodnim - zrobili miodzio - 300 metrów jak prosiłam i krzaki obok schodów - marzenie; jszcze przy stacji kontroli pojazdów za przystankiem PKP Kasprzaka(tu jeszcze bez poprawy). Czekam.
Nie ma to jak pogrozić wypadkami i degradacją infrastruktury :) , i odpowiednie DW - Pełnoomocnik i ZM.

@sansan
Zabieramy się za następne, żeby nie pomyśleli, że już wystarczy :wink: Ja teraz myślę o skrajni pionowej.

EDIT: Już dobrałam się do drzew koło chńczyka przy Góralskiej i za kioskiem przy przystanku Moczydło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 9:47 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
Przy PKP Kasprzaka też będe wysyłał i dalej Górczewską za Auchan tez wyślę :)

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 11:13 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
Górczewska 67 - zgłoszone, oznakowane przez SM, dziś rano już prowizorycznie zaplombowane. Dziura czyhała krócej niż dobę :mrgreen:
http://imageshack.us/a/img199/9894/o66q.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/7629/ims5.jpg

Wcześniej było tam niepozorne wgłębienie napełniające się deszczówką, a wczoraj otworzyło się przejście na Antypody. Z daleka w ogóle nie było go widać, bliżej wyglądało jak plama, a na ostatnich metrach soprajz.

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 11:10 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
MB napisał(a):
Jeszcze parę zdjęć dla ilustracji problemu:

Dalej ścieżka przechodziłaby przez tą, obecnie niezagospodarowaną działkę:

Obrazek

Obrazek

Dalej w celu poszerzenia pasa drogowego i wygospodarowania miejsca na ścieżkę konieczny by był
wykup/przejęcie/odzyskanie/wywłaszczenie tych chaszczy - niezagospodarowanych podwórek przed domami po lewej:

Obrazek

Obrazek


No cóż, powiem tylko tyle: nie wiem, kto chciałby mieć hałaśliwą Górczewską tuż pod oknami. Bez jakiejkolwiek bariery, którą teraz przynajmniej w pewnym stopniu zapewniają te "chaszcze i niezagospodarowane podwórka". 8-)
"Obecnie niezagospodarowana działka" z dwóch pierwszych zdjęć kilka lat temu wyglądała nieco inaczej: ta szeroka, wydeptana na dziko aleja, którą walą piesi klienci Wola Parku, przechodziła znacznie bliżej bloku (zdjęcie go nie objęło). Najwyraźniej mieszkańcy nie chcieli dodatkowego hałasu, pielgrzymek z siatami, wydeptanych łysin i przetrzebionej zieleni pod samymi oknami, bo pojawiła się siatka, która zmusiła piechurów do odsunięcia się o spory kawałek bliżej ulicy.
Z punktu widzenia rowerzysty (tak samo, jak kierowcy) chciałoby się śmigać prosto, szybko, bez przeszkód i bez komplikacji. Z punktu widzenia ludzi, którzy mają tam okna i poszerzoną Górczewską za nimi (w ostatnich czasach również conocne rajdy motocyklowe), chyba trochę inaczej to wygląda. Jedni chcieliby sobie podnieść komfort jazdy kosztem jakości życia innych.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W tych domach mieszkają realni ludzie, te budynki nie są tylko bryłą na mapie. Pozbędziemy się zieleni wzdłuż Górczewskiej i będziemy mieli drugą Prymasa Tysiąclecia - wielki, głośny, śmierdzący, nagrzany asfaltowy piekarnik.

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 11:41 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
Górczewska 92. Kierowcy przecinają drogę dla rowerów, żeby parkować na pasie zieleni tuż pod blokiem.
Zdjęcia z zeszłego tygodnia. Tuż przed ich wykonaniem wycofywał z tego miejsca samochód. Mało brakowało, a potrąciłby tyłem przejeżdżającą akurat rowerzystkę.



Obrazek

Obrazek

A tak to wyglądało na wiosnę:

http://youtu.be/grvMcuW3DeE


Obrazek

Obrazek

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 12:31 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Zgłaszałem to miejsce do ZOM jakieś 2 lata temu, "parkowania nie stwierdzono"...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 12:36 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
Czemu mnie to nie dziwi.
Bez znaku zapytania.

* * *
Tego programu od dawna nie emitują, a szkoda. Stosunek służb i urzędów do tego, co wyprawiają kierowcy, świetnie wstrzeliłby się w tematykę:
http://www.kmdm.pl/art.php?id=200501291 ... 4b3222a33f

:lol:

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 06, 2013 12:32 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
czy ktoś wie, czy ztm przesunął te barierki w rejonie przystanku Deotymy? Bo ja już tamtędy nie jeżdżę a nie dostałem odpowiedzi od ZTM, że cokolwiek zrobił w tej sprawie

Chodzi o te barierki: viewtopic.php?f=1&t=2005&start=20#p23091

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL