Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 5:20 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Martin_TP napisał(a):
Opcją pozostaje spakowanie roweru w jakiś pokrowiec rowerowy (często wystarczy zdjąć tylko przednie koło i skręcić kierownice). Wtedy jedziesz z bagażem, a nie z rowerem. Jednak mimo wszystko nie jest to rozwiązanie idealne, bo potem pozostaje wożenie tego pokrowca ze sobą, a to jakieś 2-4 kg i sporo zajętego miejsca, a przecież nie o to chodzi (o ile to wyjazd na trasę).


Ja zamiast pokrowca rowerowego używam takiej ruskiej bazarowej torby w kratę. Kosztowała 10 zł, jest lżejsza (500 g?), można ją wykorzystać jako dodatkową izolację termiczną pod karimatę i bardziej pasuje do prestiżu PKP Interci*y. Ale w rowerze 26" muszę zdjąć oba koła, kierownicę i tylną przerzutkę.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 05, 2013 19:08 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
axxenfall napisał(a):
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9898691,Rower_w_pociagu_grozi_wypadkiem_.html

Jerzy S. Majewski napisał(a):
Rower w pociągu grozi wypadkiem?
06.07.2011 aktualizacja: 2011-07-05 19:03
(...) Od piątku wieczorem do poniedziałku nad ranem w TLK oferują imienny bilet podróżnika za 65 zł. Możliwość jazdy po całej Polsce przez dwa dni za taką sumę wydała mi się nie lada gratką. Zabrałem rower, stanąłem na Dworcu Centralnym przed kasą z chęcią pojechania w dowolnym kierunku najbliższym pociągiem TLK i mina mi zrzedła. - Biletu podróżnika z biletem rowerowym łączyć nie można - oznajmiła kasjerka. (...)



Od 19 marca będzie trochę normalniej, ale zarazem trochę gorzej.

Normalniej, bo do Biletu podróżnika będzie można nabyć bilet na rower.
Gorzej, bo przewóz rowerów będzie dopuszczalny wyłącznie w tych TLK, które prowadzą wagon do tego dostosowany.

Nie wiem, czy śmiać się czy płakać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 05, 2013 21:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
To ciekawostka, albo raczej... kuriozum. Ostatnio jechałem do Brzezin - tj. miejscowości niedaleko Łodzi, do której można dojechać pociągiem przez Koluszki - stamtąd drogą ok. 9 km. Wybrałem opcję rower + pociąg. Rower w obie strony w TLK kosztował mnie 18 złotych, a gdybym chciał jechać lokalnym busem czy coś w ten deseń pewnie kosztowałoby mnie to 8-9 złotych. Niestety godziny dojazdu nie pozwalały mi na skorzystanie z Interregio, bo tam chyba rower cóś tańszy jest.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 07, 2013 14:44 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz lut 21, 2013 14:50
Posty: 2
Drodzy forumowicze, prośba "kolejowo-złodziejska". W godzinach wieczornych, w pon. 04.03 skradziono mi rower z 2 peronu na centralnym. Jedyne co wiem to delikwent wsiadł z nim do pociągu relacji Warszawa - przemyśl.

Rower wyglądał identycznie jak ten: http://szumgum.com/rower-turystyczny-kross-trans-solar.html

Tylko bez bagażnika i nóżki...

Ehh szukam jakiegokolwiek punktu zaczepienia. Gdyby ktoś coś widział, słyszał, wie - proszę o info na marek.borgacz[malpa]gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 29, 2013 18:35 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
pduncz w lipcu 2011 napisał(a):
Niestety, PKP Intercity nie potrafi wystawić biletu na rower przez Internet (choć podobno nad tym pracują).


Z tego co widzę, nadal nad tym pracują. Ciekawe, czy uda im się przed 2020.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 29, 2013 21:51 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
axxenfall napisał(a):
pduncz w lipcu 2011 napisał(a):
Niestety, PKP Intercity nie potrafi wystawić biletu na rower przez Internet (choć podobno nad tym pracują).


Z tego co widzę, nadal nad tym pracują. Ciekawe, czy uda im się przed 2020.

Pozdrawiam,
Maciek


Automaty biletowe na centralnym też nie potrafią takowego sprzedać...

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 12:48 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 19:21
Posty: 14
w chwili obecnej na żadnym dworcu nie ma automatów które wydawałyby bilet na przewóz rowerów,ten dostajemy bezpośrednio u konduktora,opłata jest oczywiście wyższa,ale jak to u nas bywa- potrafimy coś zabrać,gorzej z dawaniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 16:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Wracałem ostatnio z rowerem z Olsztynka TLK Mazury. Pociąg miał mieć przedział rowerowy i nawet miał. Problem był taki, że przedział zamknięty został na 4 spusty w taki sposób, że konduktorzy przez 20 minut walczyli z jego otwarciem. Kiedy wreszcie się to udało ukazał się nam nawet nie najgorszy i całkiem duży przedział:
Obrazek
I wszystko był by dobrze gdyby nie to, że żeby się do niego dostać to trzeba przebijać się przez drzwi dla pasażerów i za wąskim dla rowerów korytarzem. A to dlatego, że drzwi do przedziału zostały zabite gwoździami i zamknięte na amen:
Obrazek

Czy coś takiego nadaje się do zgłoszenia do PKP? W celu naprawy wejścia do przedziału i doprowadzenia drzwi rowerowych do pociągu? Ktoś coś takiego zgłaszał kiedyś?

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 17:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Nie zgłaszałem, ale faktycznie też zawsze mnie intrygowało, że trzeba było się wdrapywać po schodach na rowerze i przeciskać go przez wąski korytarzyk, gdy obok były szerokie i wygodne (i oczywiście zabite gwoździami) drzwi.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 10:55 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Miałem dokładnie takie samo doświadczenie z takim wagonem, poza tym, że był od razu otwarty. Ale tak - szerokie drzwi były zaszpuntowane, trzeba się było przepychać przez korytarz. Było to już ze trzy lata temu. Te wagony to w ogóle są chyba stare pocztowce.

Miałem takie doświadczenie także półtora roku temu w KM, w pociągu do Czeremchy. Był to jakiś poniemiecki skład z przedziałem jakby rowerowym, z szerokimi drzwiami z zewnątrz. Ale one były zamknięte i musieliśmy wpychać się przez wąski korytarz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL