Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 10:51 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Skoro już dziś spotkanie - rowerem po śniegu. Poznajcie trójdzieciowy rower śniegowy. Od dwóch dni w natarciu.
Obrazek

Obrazek

Teraz jeżdżą nim: 4,5 latka, prawie 3-latek i 9-miesięczniak.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 17, 2013 0:09 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Raz...

...Dwa.

Ten numer "ŚM" był wydrukowany w listopadzie 1989... Ile się zmieniło w kwestii odśnieżania? :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 04, 2013 8:41 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 04364.html
Cytuj:
INTERNAUTA PYTA, MIASTO ODPOWIADA
Odśnieżania nie będzie, a dośnieżanie? Warszawskie ścieżki rowerowe zimą
Nie mamy dobrej informacji dla tych, którzy nawet zimą nie rezygnują z podróżowania jednośladami. W tym roku miasto nie zamierza odśnieżać dróg rowerowych.

2013 rok z perspektywy warszawskich rowerzystów można uznać za przełomowy. Sukces Veturilo potwierdził, że w mieście nie brakuje chętnych do podróżowania na jednośladach. Udało się w końcu wytyczyć pasy rowerowe na kilku ulicach, co do tej pory uchodziło za niemożliwe.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia
Sezon dobiega jednak końca. Za chwilę miejskie rowery znikną ze stojaków, a większość mieszkańców odstawi swoje pojazdy do piwnic.
Co z tymi, którzy jeździć chcą cały rok?
To pytanie zadał w jednym z portali społecznościowych autor strony "Cyklista z Warszawy". Pod zdjęciem ze stycznia, przestawiającym ścieżkę rowerową nieśmiało wyglądającą spod śnieżnej zaspy zapytał, czy w tym roku sytuacja się powtórzy.
Odpowiadamy: tak. Łukasz Puchalski, miejski pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej, rozwiał nadzieję na to, że zima przyniesie kolejny przełom w podejściu ratusza do rowerzystów. Ścieżki nie będą odśnieżane. - Nie ma na to środków - uciął temat pełnomocnik.

Pieniądze na remont
- Mogłem oddać na odśnieżanie część środków, które mam do dyspozycji, ale nie zdecydowałem się na ten ruch. Wolałem je zainwestować m.in. w remont na Banacha - dodał.
Zapewnił też, że poprosił Zarząd Oczyszczania Miasta, by ten nie "dośnieżał" ścieżek - chodzi o to, by pługi nie spychały śniegu z jezdni właśnie na ścieżki, jak działo się zwykle do tj pory.
su/roody

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 09, 2014 13:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
"Stolica oszczędza miliony na łagodnej zimie. Od listopada solarki wyjeżdżały na warszawskie ulice tylko dziewięć razy. Za ich akcje ratusz zapłacił ok. 8 mln zł. W poprzednim sezonie do 9 stycznia wydał 26,5 mln zł."

Całość:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15245204,Ta_zima_w_Warszawie_trzykrotnie_tansza_od_poprzedniej.html

Jak to było? Nie odśnieżamy ddr bo nie ma pieniędzy? W tym roku będzie nie odśnieżamy bo pieniędzy mamy za dużo?

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 09, 2014 17:40 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Mi jeszcze bardziej się spodobało w tym artykule stwierdzenie pośrednie, że na każde solenie porannych kilku milimetrów śniegu (ktoś pamięta pierwsze opady w tym roku?) wydawaliśmy milion złotych.

Swoją drogą ostatnio przy którymś artykule w Rzepie było zdjęcie zaśnieżonego bodajże Nowego Jorku, gdzie ulica była przykryta śniegiem, a chodniki dokładnie odśnieżone.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 9:42 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Droga rowerowa przy Marszałkowskiej...
Szumnie zapowiedzi odśnieżania dróg rowerowych skończyły się jak zwykle.
Odcinek od Nowogrodzkiej do Ronda Jazdy Polskiej ujęty był w planach... :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 16:09 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 20:06
Posty: 10
To samo dziś zaobserwowane na Świętokrzyskiej, ulica czarna, chodnik odśnieżony a ddr dośnieżony :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 18:14 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Na Waryńskiego od Ronda Jazdy w kierunku Batorego odśnieżony krótki kawałek (ok. 100m), po czym czerń zamienia się na biel (może uznano, że CPR od tego miejsca wystarczy?). Dalej jechałem już jezdnią.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 25, 2015 6:55 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Z racji niemal braku zimy, jeździłem prawie codziennie (z solną szkodą dla roweru) Wałem Miedzeszyńskim i Trasą Siekierkowską. Mimo, że ta druga miała być odśnieżana, to różnie z tym wyglądało. Tak jak po świeżym puchu na Wale jechało się całkiem dobrze, tak na Trasie trzeba było uważać na zmrożone bryły piachu, czasem większe od pięści. A gdy pojawiło się więcej śniegu/lodu, to poleżał sobie kilka dni, znikając po trochu w świetle słońca. W dniu gdy go właściwie już nie było pokryli całą DdR grubą warstwą piachu, która leży do dziś.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 8:54 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Odśnieżam temat.

Co prawda śnieg zginął, ale wspomnienia mi pozostały. W zeszłym roku podobno coś ustalono, wytyczono trasy, które miały podlegać utrzymaniu zimowemu, a powiem wam szczerze - przez ostatnie dwa tygodnie była totalna kicha. Wszystkie moje trasy musiałem zmienić. Trasa Siekierkowska - śnieg leżał - raz pojechał pług, zostawił mnóstwo śniegu - droga była nieprzejezdna, a przynajmniej bardzo niewygodna, gdy mocniej zaświeciło słońce - miękka. Trasa świętokrzyska - most i nowe dojazdy na Zamiejskiej (bo już nie Sokolej) w ogóle nie były odśnieżane. Nadwiślańska trasa od Świętokrzyskiego do Czerniakowskiej - całkowity brak utrzymania zimowego (ok - to nowa trasa, ale nikt jej nie wpisał w grafik?). Nawet Aleje Ujazdowskie były kilka dni całkowicie nieprzejezdne - dopiero po 3 dniach zdjęto śnieg ze zjazdu na Belwederskiej. Pasy rowerowe, np. na Markowskiej były dośnieżane, a nie odśnieżane. Wiem, że to litania narzekań, ale ja mam naprawdę mało czasu, by zgłaszać na bieżąco.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL