Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 15:19 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Po co listę i głosowanie robić?

Wyglądać ma to np tak, że ścieżka na ul. Słowackiego jest kompletnie zasypana więc proszę forumowiczów o wsparcie i mail do urzędu dzielnicy Żoliborz adres: wfirlej@zoliborz.org.pl o treści w stylu: Proszę coś zrobić ze śniegiem zalegającym na ścieżce rowerowej na Słowackiego, bo kompletnie nie przejezdna jest.
Jak wpłynie kilka/kilkanaście takich próśb to może coś się ruszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 16:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:46
Posty: 523
Lokalizacja: Kąty Węgierskie
Paweł napisał(a):
Po co listę i głosowanie robić?

Wyglądać ma to np tak, że ścieżka na ul. Słowackiego jest kompletnie zasypana więc proszę forumowiczów o wsparcie i mail do urzędu dzielnicy Żoliborz adres: wfirlej@zoliborz.org.pl o treści w stylu: Proszę coś zrobić ze śniegiem zalegającym na ścieżce rowerowej na Słowackiego, bo kompletnie nie przejezdna jest.
Jak wpłynie kilka/kilkanaście takich próśb to może coś się ruszy.


Jestem za i właśnie wysłałem. Nalegałbym na to, żeby osoba której zależy na odśnieżeniu danego odcinka znalazła i podała maila do zarządcy. To tak dla ułatwienia.

_________________
Nie taka zła jak ją malują
DobraStronaPolski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 19, 2009 10:58 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Studio ZM i Copenhagenize.com zapraszają na film: Śnieg w Kopenhadze :wink:

2':20" filmu: gdy mocno pada śnieg, do pomocy regularnym pługom, odśnieżającym ścieżki rowerowe, są wysyłane małe traktory z lemieszami i przyczepami do posypywania ścieżek...

Ukłony dla ZOMu... :wink: Obrazek Obrazek

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 19, 2009 18:16 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Cytuj:
Rozwój dróg rowerowych - rekomendacje WOST, wersja ostateczna
Warszawski Okrągły Stół Transportowy, 2004.09.21
Rekomendacje zostały przyjęte na VI spotkaniu WOST w dniach: 8, 17, 23, 28 czerwca, 5 lipca i 6 września 2004 r.
[...]
18. Wytypowanie (w nawiązaniu do badań ruchu) przez władze miasta w porozumieniu z przedstawicielami środowisk rowerowych dróg rowerowych, dla których powinno być zapewnione minimum przejezdności w okresie jesiennym i zimowym.
Do tej grupy dróg rowerowych zaliczone powinny być, dłuższe i nie posiadające alternatywy w postaci równoległych ulic lokalnych, odcinki dróg dla rowerów zlokalizowane wzdłuż dróg klasy GP lub wyższej. Na drogach rowerowych nieobjętych utrzymaniem zimowym należy pod znakami C-13 i B-9 umieścić odpowiednie adnotacje, umożliwiające rowerzystom korzystanie z jezdni w okresie zalegania śniegu.

http://www.zm.org.pl/?a=wost6
Władze miasta zobowiązały się wytypować te drogi, ale po pięciu latach ich bezczynności chyba nie ma co się łudzić, że to zrobią. Trzeba więc dać im gotowe rozwiązanie do zatwierdzenia i ewentualnie wykłócać się o szczegóły.
Proponuję, żebyśmy na forum zgłaszali konkretne pomysły z dzielnic, które znamy – najlepiej z uzasadnieniem. Następnie złożymy z tego ogólną listę tras.
Ja zgłosiłbym np. dla Żoliborza i Bielan:
1. Cała trasa nadwiślańska – czyli od ul. Prozy
Uzasadnienie: długość, brak alternatywy, klasa drogi
2. Cała ścieżka wzdłuż Trasy Toruńskiej – od ul. Ogólnej
Uzasadnienie: długość, brak alternatywy, klasa drogi
3. Cała trasa Broniewskiego – od Wólczyńskiej do Arkadii
Uzasadnienie: główny szlak komunikacyjny z Bielan w kierunku śródmieścia, zakaz jazdy rowerem na Broniewskiego w kierunku Bielan, bardzo intensywny ruch samochodów na tej ulicy, brak alternatywy w rejonie Trasy Toruńskiej i linii kolejowej
4. Odcinek od ul. Żeromskiego do Braci Załuskich i następnie od tej ulicy do ul. Słowackiego
Uzasadnienie: jedyna alternatywa dla przejazdu ul. Marymoncką / Słowackiego nad Trasą Toruńską, czyli jednym z bardziej niebezpiecznych dla rowerzystów miejsc w Warszawie, ważne połączenie między Żoliborzem a Bielanami.

Warto też zwracać uwagę na ścieżki-buble, których lepiej nie odśnieżać, jak choćby pijany zygzak wzdłuż Jana Pawła II.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 20, 2009 11:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
marek.slon napisał(a):
4. Odcinek od ul. Żeromskiego do Braci Załuskich i następnie od tej ulicy do ul. Słowackiego


Masz na myśli chodnik pieszo-rowerowy przez Sady? Odpuściłbym, ulicą Br. Załuskich elegancko dojeżdża się do Broniewskiego. A na Słowackiego można w miarę spokojnie wjechać z Włościańskiej. Kawałek ścieżki istniejący przy Słowackiego to kpina.

Mostek pieszo-rowerowy jak najbardziej popieram, jako przedłużenie trasy wzdłuż Marymonckiej. Zatem może do tego Marymoncka - nie wiem, jak jest z jej popularnością?

marek.slon napisał(a):
Warto też zwracać uwagę na ścieżki-buble, których lepiej nie odśnieżać, jak choćby pijany zygzak wzdłuż Jana Pawła II.


Ano właśnie.

Dopisałbym asfalt wzdłuż Puławskiej. Tam są długie proste i mi jazda tamtędy z samochodami wydaje się znacznie bardziej nieprzyjemna niż węzłem Słowackiego nad <del>TT</del>Al. AK. Poza tym to dość wzorcowa ścieżka jak na Warszawę.


Ostatnio edytowano Śr lut 25, 2009 0:03 przez pduncz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 20, 2009 12:18 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
marek.slon napisał(a):
Proponuję, żebyśmy na forum zgłaszali konkretne pomysły z dzielnic, które znamy – najlepiej z uzasadnieniem.


Jak na razie widać nadreprezentację Bielan, to ja coś z południa dopiszę:

- Trasa Siekierowska

- Sikorskiego - Dolina Służewicka - Anody - Rosoła

- Sobieskiego - Wilanowska

Uzasadnienie we wszystkich przypadkach: długość, prędkości osiągane przez samochody na jezdni; na Sobieskiego ponadto pas autobusowy.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 20, 2009 12:21 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Cytuj:
Masz na myśli chodnik pieszo-rowerowy przez Sady? Odpuściłbym, ulicą Br. Załuskich elegancko dojeżdża się do Broniewskiego. A na Słowackiego można w miarę spokojnie wjechać z Włościańskiej. Kawałek ścieżki istniejący przy Słowackiego to kpina.


Początkowy kawałek Słowackiego, przed Halą Marymoncką, też nie jest bezpieczny ani przyjemny: ponad połowa ruchu skręca dwoma pasami w prawo, więc dostanie się na pas jadący prosto bywa bardzo problematyczne. Dojazd do Broniewskiego niewiele rozwiązuje w komunikacji wewnątrz dzielnicy - chodzi o dojazd w rejon pl. Wilsona. Natomiast w pełni się zgadzam, że kawałek wzdłuż Słowackiego to kpina i dlatego proponowałem tylko odcinek do tej ulicy.
Przyznaję jednak, że jeśli z czegoś trzeba by rezygnować, to właśnie ze ścieżki Braci Załuskich - Słowackiego.

Cytuj:
Mostek pieszo-rowerowy jak najbardziej popieram, jako przedłużenie trasy wzdłuż Marymonckiej. Zatem może do tego Marymoncka - nie wiem, jak jest z jej popularnością?

Trasa wzdłuż Marymonckiej wydaje mi się mało popularna, po kilkuset metrach zmienia stronę i potem kończy się ślepo. Poza tym na odcinku od Podleśnej są tam trzy pasy, żadnych skrzyżowań i nieźle jedzie się ulicą.

Cytuj:
Dopisałbym asfalt wzdłuż Puławskiej. Tam są długie proste i mi jazda tamtędy z samochodami wydaje się znacznie bardziej nieprzyjemna niż węzłem Słowackiego nad TT. Poza tym to dość wzorcowa ścieżka jak na Warszawę.

Cytuj:
Jak na razie widać nadreprezentację Bielan, to ja coś z południa dopiszę:


Moje propozycje dotyczyły tylko Żoliborza i Bielan - oczywiście, że trzeba je uzupełnić o trasy z innych dzielnic, w tym Puławską!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 24, 2009 22:58 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Wirtualna Polska
WP.PL napisał(a):
Ile wydała Warszawa, by żyło się lepiej?
RMF FM | dodane 2009-02-23 (13:01)
Ponad 14 milionów złotych kosztowało tylko w ciągu ostatniego tygodnia odśnieżanie warszawskich ulic i chodników - informuje RMF FM.
Tak przedstawiają się dane Zarządu Oczyszczania Miasta, który troszczy się zaledwie o jedną trzecią wszystkich stołecznych ulic.
Wszystko przez ceny chemikaliów, jakie się stosuje i dość wysokie standardy - kilkadziesiąt minut po opadach śniegu wszystkie drogi, z których korzysta komunikacja miejska, muszą być czarne i mokre.
Według szacunków, utrzymanie dróg przez całą zimę pochłonie w Warszawie kilkadziesiąt milionów złotych.
(meg)
Jak mawiał pewien policjant, to się w pale nie mieści...

Dziennik
Dziennik napisał(a):
Prymitywny piasek wypadł z użycia
poniedziałek 23 lutego 2009 09:43
Odśnieżanie w stylu high-tech za miliony
Zima w stolicy jest bardzo droga - odśnieżanie kosztować będzie kilkadziesiąt milionów złotych! Do posypywania ulic w Warszawie nie używa się bowiem piasku, tylko kosztownych chemikaliów.

(...)
I dlatego odśnieżanie dróg tej zimy pochłonąć może blisko 100 mln zł.
Też z RMFu.

Ciekawe, czy wliczają w te koszty zabawy w poślizgi kontrolowane, w wykonaniu panów powożących pługami wieczorami np. na Rynku Nowego Miasta?

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 21:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
ad acta
Chmura kontra służby

33 kolizje na stołecznych drogach, półgodzinne opóźnienia na 45 liniach autobusowych, spadek napięcia w sieci energetycznej, zatrzymane tramwaje przy Dworcu Wileńskim i gigantyczne korki - to efekt opadów śniegu z jednej gigantycznej chmury, która wczoraj w godz. 4-8 przepłynęła nad Warszawą.
Drogowcy solili i płużyli, a i tak warszawiacy jechali do pracy po białych, oblodzonych drogach. Eksperci twierdzą, że to efekt niedofinansowania służb oczyszczania miasta. Na początku była chmura. Około 2 w nocy na satelitarnym obrazie z radaru w Legionowie obserwował ją dyżurny Zarządu Oczyszczania Miasta i czuwający pracownicy firm sprzątających stolicę. - Była niska, nieduża, ale bardzo ciemna, chwilami nawet czerwona - opowiada kierownik zmiany w firmie SITA Mirosław Adamski. Pod czujną obserwacją chmura gnana niżem znad Białorusi przesuwała się powoli w okolice Białołęki. Nad Warszawą zaczął z niej sypać śnieg.

Dopiero o godz. 4.15 cztery firmy odpowiedzialne za czystość w mieście: SITA, Remondis, MPO i BYŚ dostały sygnał z Zarządu Oczyszczania Miasta, że pługosolarki mają ruszyć na ulice. Pół godziny później pracowały już wszystkie, czyli 166 maszyn. - Firmy nie mogą rozpocząć akcji bez sygnału z ZOM - mówi Adamski, który śledził drogę chmury w jednej z trzech baz firmy SITA. Sygnał do odśnieżania daliśmy wraz z pierwszymi opadami śniegu, czyli o 4.15 - zapewnia Iwona Fryczyńska z ZOM. Problem w tym, że naprawdę mocno w południowych dzielnicach sypnęło dopiero około godz. 7, kiedy pługosolarki wracały już z ulic. Wysypana na jezdnie sól została przykryta przez śnieg. Część maszyn musiała wrócić na drogi, które były solone o poranku.

Może trzeba było wyjechać później? - To dobrze, że rano obsypaliśmy solą ulice, ale nie ma takiej substancji, która rozpuści spadający śnieg natychmiast. W kilku najbardziej zasypanych dzielnicach, na Ochocie, Bemowie i w Ursusie, pługosolarki szybko wróciły na drogi, ale miasto już stało w korku, a wraz z nim stały nasze auta - wyjaśnia Adamski. Dlatego warszawiacy, mimo porannej akcji odśnieżania, jechali do pracy po śniegu, irytując się na miejskie służby. - Standard. Drogowcy znowu zaskoczeni - denerwował się Artur Majewski, który jechał do pracy z Ursynowa na Wolę z prędkością nieprzekraczającą 20 km/h. Spóźnieni do pracy warszawiacy nie przepuszczali pługosolarek.

- Kierowcy powinni ułatwiać pracę tym pojazdom, ale to zależy tylko od ich dobrej woli - mówi Wojciech Tumasz, rzecznik stowarzyszenia stołecznej komunikacji SISKOM. W świetle umów, jakie prywatne zakłady oczyszczania podpisują z ZOM, wszystko jest w porządku, bo na usunięcie śniegu z jezdni drogowcy mają 4 godziny od ustania opadów. A śnieg w niektórych dzielnicach padał do godz. 8. - Służby mogłyby działać sprawniej, ale to wymaga horrendalnych sum, a budżet miasta nie jest bez dna - mówi Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza.

(...)

Agata Kowalczyk
Polska Polskapresse
2009-02-18

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 06, 2009 18:12 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Pamiętacie mój temat o samopomocy w odśnieżaniu ścieżek? Został skasowany (ale nie o tym chciałem napisać).
Zainteresowanie moją propozycją było nikłe (dokładnie 1 osoba mnie poparła) mimo to dwa maile wystarczyły byśmy (ja i velogustlik) otrzymali odpowiedź, że już się zabrali do roboty i śnieg odwalony został. Zapewniono nas również, że na przyszłość nie będą czekać na ponaglenia tylko od razu będą odśnieżać.
Oczywiście fajnie jest pozrzędzić sobie na forum a gdy co do czego to nikomu się nie chce krótkiego maila wysłać. Na szczęście dwa maile wystarczyły. Dzięki velogustlik.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL