Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 10:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/244833,277 ... kolek.html

Konrad Majszyk napisał(a):
Most Poniatowskiego nie dla dwóch kółek

nat 11-08-2008, ostatnia aktualizacja 12-08-2008 07:47

Na wyremontowanej przeprawie zabraknie ścieżek rowerowych. Cykliści pytają dlaczego. Drogowcy odpowiadają: nie da się.

Kapitalny remont jezdni i chodników na moście Poniatowskiego ma się skończyć do 21 sierpnia. Nasi czytelnicy są zaniepokojeni, dlaczego przy okazji robót nie wybudowano ścieżek rowerowych. – Teraz przejazd przez przeprawę to rosyjska ruletka. Chodnik nie jest oddzielony od ulicy, którą pędzą samochody – mówi rowerzysta Rafał Gajewski.

– Ścieżki nie będzie – rozwiewa nadzieje cyklistów rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken. – Prowadzimy remont kapitalny zabytkowego mostu. Wykonawca odtworzy więc stan sprzed rozpoczęcia prac.

– Czyli trzeba by wyburzyć most i zbudować most od nowa? – ironizuje Rafał Muszczynko z Warszawskiej Masy Krytycznej. – Najprościej powiedzieć, że się nie da. Trudniej zastanowić się nad rozwiązaniem – wytyka.

Według drogowców, chodnik powinien mieć minimum półtora metra szerokości, ścieżka rowerowa tyle samo. Na moście jest więc za wąsko, by obok siebie zmieścić i chodnik, i ścieżkę.

– Ale przecież drogowcy zrobili ścieżkę rowerową na ul. Oboźnej. Tam mieli jeszcze mniej miejsca – twierdzi Rafał Muszczynko. Rowerzyści proponują: – Po jednej stronie może być chodnik dla pieszych, a po drugiej ścieżka rowerowa.

Na takie rozwiązanie drogowcy też się nie godzą. – Na moście zrobiłby się niebezpieczny bałagan – takich reguł nikt by nie przestrzegał – twierdzą.


Życie Warszawy


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 12:44 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
A może by pasy dla rowerzystów by się zmieściły?
Przynajmniej może być pas rowerowo-autobusowy.

Poza tym infrastruktura rowerowa na tym moście jest zapisana w "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego".

Ciekawe czy nadejdzie taki dzień, że urzędnicy będą przestrzegać najważniejszych niby dla nich dokumentów...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 15:50 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Spokojnie. To juz chyba trzeci remont tego mostu za mojego zycia, czyli jest to zjawisko dosc czeste, zatem moze przy nastepnym remoncie (juz za 4-5 lat) sie uda. :-)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 16:42 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
Wojtek napisał(a):
Spokojnie. To juz chyba trzeci remont tego mostu za mojego zycia, czyli jest to zjawisko dosc czeste, zatem moze przy nastepnym remoncie (juz za 4-5 lat) sie uda. :-)


Tak tym bardziej, że u nas cały czas nie wie się o tym, że wiadukty i mosty należy wyciszać od dołu bo tam generuje się najwięcej hałasu. Więc na pewno za jakiś czas most będzie zamknięty gdyż wiadukt i most należy porządnie wyciszyć :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 19, 2008 9:33 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/226829,279 ... otowy.html

Konrad Majszyk napisał(a):
Poniatowski gotowy

18-08-2008, ostatnia aktualizacja 19-08-2008 08:25

Na moście Poniatowskiego dojrzewa beton i schnie asfalt. Drogowcy planują otwarcie przeprawy w nocy z czwartku na piątek

Potwierdziły się doniesienia „ŻW”: najbardziej uciążliwa inwestycja tego lata – remont mostu Poniatowskiego – skończy się przed powrotem warszawiaków z wakacji.

– Na moście trwają już tylko prace kosmetyczne. Przygotowujemy przeprawę do otwarcia – mówi Adam Sobieraj z Zarządu Dróg Miejskich.Robotnicy układali wczoraj żywicę antypoślizgową na chodniku w stronę Pragi (na tym w kierunku centrum prace zakończą się po otwarciu jezdni). Trwało też wielkie sprzątanie terenu inwestycji.

– Deklarowany na początku lipca termin zakończenia remontu jest aktualny. Samochody i autobusy pojadą tędy w nocy z czwartku na piątek – mówi rzecznik koordynatora remontów Tomasz Kunert.

W ZDM nie chcą jeszcze podawać konkretnej daty. Dlaczego? Według naszych informacji, drogowcy rozważają przyspieszenie operacji o jeden dzień. Gdyby się im udało, wtedy z ronda de Gaulle’a dojechalibyśmy na rondo Waszyngtona już w czwartek rano.

Kapitalny remont przeprawy kosztował 19,5 mln zł. Żeby dotrzymać terminu, wykonawca zobowiązał się też do pracy w nocy. Po zmierzchu odbywało się np. układanie izolacji.

Nie obyło się jednak bez wpadek. Na remontowanym moście nie wyznaczono ścieżki rowerowej. Według Marka Utkina z Wydziału Transportu Rowerowego, doszło tym samym do naruszenia miejskich procedur, według których wzdłuż każdej remontowanej trasy powinna powstawać ścieżka rowerowa.


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 11:01 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
To teraz trochę drugiej strony medalu. Wg biura prasowego ZDM, Poniatowski dla rowerzystów jest rajem. Nie wierzycie? Zajrzyjcie na:

http://www.zdm.waw.pl/informacje/wiadomosci/wiadomosci/back/1/article/rowerzysci-na-poniatowskim.html

Cytując treść:
"Wbrew opiniom, że rowerzyści nie będą mogli korzystać z
Mostu Poniatowskiego, świetnie sobie oni radzą. Ruch pojazdów mechanicznych i rowerów odbywa się bez przeszkód, a rowerzyści nie są podstawieni."

Do tego są 4 fotki, ale zabrakło na nich np rowerzystów zmagających się z obecnością schodów w wieżycach, czy buspasów, po których nie wolno jechać.

Co Wy o tym sadzicie? Reakcja na takie samouwielbienie chyba się jakaś przyda?

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 16:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Raffi napisał(a):
"(...)a rowerzyści nie są podstawieni."

Nie są CO??? :lol:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 16:36 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
zdm napisał(a):
"Wbrew opiniom, że rowerzyści nie będą mogli korzystać z
Mostu Poniatowskiego, świetnie sobie oni radzą. Ruch pojazdów mechanicznych i rowerów odbywa się bez przeszkód, a rowerzyści nie są podstawieni."


Ja bym się spytał, jak to się ma do ich wypowiedzi na temat pasów dla rowerów w dalszej części Bonifraterskiej:

zdm napisał(a):
Odcinek Bonifraterskiej bliżej pl. Krasińskich jest jednak znacznie bardziej ruchliwy. Nie wiadomo, czy cykliści byliby tam bezpieczni - zastrzega Urszula Nelken, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.


Jak dla mnie to wszystko jest niespójne. ZDM dba o bezpieczeństwo rowerzystów tylko wtedy jak im wygodnie? Czy może uważają, że wymalowanie pasów dla rowerów na jezdni OBNIŻA bezpieczeństwo rowerzystów w porównaniu do jazdy po normalnym pasie?

Jeśli chodzi o pas autobusowo - rowerowy, to mam mieszane uczucia.
Z jednej strony autobusy zazwyczaj jadą wolniej niż samochody osobowe, z drugiej strony są jednak sporo większe i niestety nieraz przejeżdżają zdecydowanie zbyt blisko rowerzystów (nie miałem jak dotąd wypadku, ale moje dwa najbardziej "o włos" to wyprzedzające mnie autobusy).
Wydaje mi się, że pasy rowerowo-autobusowe mają sens, gdy są szerokie (co najmniej 4 metry). Jeśli są wąskie, to powinny być stosunkowo krótkie lub powinny być na nich odcinki o większej szerokości, na których autobus mógłby jednak wyprzedzić rowerzystę. Inaczej rowerzyści staną się znienawidzeni przez pasażerów autobusów, co niczemu dobremu nie służy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 26, 2008 9:16 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
A moze by tak w ramach akcji "Nowy Pilsudski" http://wiadomosci.onet.pl/1813359,11,item.html) zrobic most Poniatowskiego calkowicie pieszym dla upamietnienia "wodza".
Obrazek ;-) (http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Pi ... Bridge.jpg)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL