Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 27, 2007 13:01 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Rzeczpospolita 2007.01.26

CYKLIŚCI Remont estakad bielańskich

Objazd dla rowerów

Drogowcy zaproponowali nowy przebieg ścieżki rowerowej, którą można będzie jeździć w czasie remontu estakad bielańskich.

Zarząd Dróg Miejskich proponuje objazd ul. Marymoncką (od skrzyżowania z ul. Dewajtis do przecięcia z ul. Pstrowskiego). Ale rowerzyści będą musieli poczekać kilka miesięcy na oddanie jej do użytku.

- Projektowanie rozpoczniemy w maju. Być może już w czerwcu udostępnimy ścieżkę - wyjaśnia Mirosław Kazubek, dyrektor ds. inwestycji w ZDM.

Ekolodzy akceptują pomysł, ale nie szczędzą również krytyki. -Drogowcy odmówili zainstalowania sygnalizacji świetlnej dla rowerzystów na skrzyżowaniu z ul. Przy Agorze - mówi Marcin Jackowski ze Stowarzyszenia Zielone Mazowsze.

- To zbyt skomplikowana i droga inwestycja. Można przeprowadzić rower przez jezdnię - uzasadniają decyzję drogowcy. Obiecują też, że po zakończeniu remontu estakad nowa ścieżka zostanie utrzymana.

Dotychczasowa ścieżka biegnąca nadwiślańskim szlakiem (pod bielańskim estakadami) została zamknięta w grudniu ze względów bezpieczeństwa. Z góry na pieszych i cyklistów spadały fragmenty konstrukcji i części samochodów. Teraz na niebezpiecznym odcinku rozpoczął się remont wiaduktu. Wykonawca prac nie zgodził się na wytyczenie tymczasowej ścieżki pod pozostawioną dla ruchu samochodowego estakadą.

- Od dwóch lat bezskutecznie apelowaliśmy do ZDM o rozwiązanie problemu zastępczej drogi na czas remontu. ZDM zajął się tą sprawą zdecydowanie za późno -przypomina Jackowski.

abu

_________________
pozdrawiam, olek


Ostatnio edytowano Wt lut 13, 2007 7:23 przez olek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 7:21 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Rzeczpospolita Nr 037 2007.02.13

WISŁOSTRADA Opóźnia się naprawa estakad

Remontu nie zaczną bez trasy dla rowerów

Remont tzw. estakad bielańskich przy Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego powinien się zacząć w tym tygodniu. Nie zacznie się, bo miejski inżynier ruchu Janusz Galas czeka na poprawiony projekt organizacji ruchu, który powinien dostarczyć wykonawca.

Czego zabrakło w projekcie? Pod estakadami biegnie tzw. nadwiślańska trasa rowerowa. W czasie rozbiórki i odbudowy wiaduktów trzeba będzie ją zamknąć. Ekolodzy z Zielonego Mazowsza zaapelowali do władz Warszawy, by wytyczyły objazdy dla rowerów. Urzędnicy planowali go wzdłuż ul. Marymonckiej, ale pojawiła się nowa koncepcja.

- Można skierować cyklistów przez Lasek Bielański - mówi menedżer projektu Stanisław Biernat z firmy Skanska.

-Na razie zaakceptowałem jedynie projekt wykonania "przewiązek", czyli przejazdów na sąsiednią jezdnię -mówi "Rz" Janusz Galas. -Terazwykonawca musi przedstawić projekt objazdów dla rowerzystów.

Według Biernata taki wariant wymaga dodatkowych ustaleń. - Dlatego nie dostarczyliśmy jeszcze stosownego projektu -tłumaczy.

W efekcie z powodu problemów z wyznaczeniem objazdu dla rowerzystów opóźnia się inwestycja za ponad 107 mln zł. Według zapowiedzi przebudowa Wisłostrady na Bielanach miała się zacząć w najbliższy czwartek.

Zdaniem Biernata przejazd do Łomianek najwcześniej zostanie zamknięty w ten weekend. Ale to jeszcze nie oznacza początku remontu.

Według rzeczniczki Zarządu Dróg Miejskich Urszuli Nelken w pierwszej kolejności drogowcy zamkną estakadę w kierunku Łomianek. Później zacznie się jej rozbiórka, a ruch zostanie przerzucony na sąsiednią jezdnię (po dwa wąskie pasy w każdą stronę). Utrudnienia mają potrwać 21 miesięcy.

kmaj

PS. Wygląda na to, że interwencje Marcina odniosły skutek.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 17, 2007 20:55 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
ZDM ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji budowlanej i wykonawczej dla budowy ścieżki rowerowej w ciągu ul. Marymonckiej na odcinku ul. Dewajtis – ul. Pstrowskiego w Warszawie:

http://www.zdm.waw.pl/?view=09020900&przetarg=728

Cytuj:
Otwarcie ofert 2007-03-23, 10:30.
Termin związania ofertą 30 dni.
Czas trwania zamówienia lub termin wykonania 5 miesięcy (licząc od daty udzielenia zamówienia).


Czyli być może w połowie września będzie gotowy projekt. Z realizacją pewnie nie zdążą przed zimą.

SIWZ:

http://www.zdm.waw.pl/dizp/NDZP_47_PN_3 ... _33_07.doc

Najciekawsze fragmenty:

Cytuj:
2.1.3 Założenia projektowe

Prowadzenie samodzielnej 2,0 m, dwukierunkowej ścieżki rowerowej rozpoczynającej się po wschodniej stronie ul. Marymonckiej od skrzyżowania z ul. Dewajtis. Ścieżka przebiega wzdłuż torowiska tramwajowego aż do istniejącego przejścia dla pieszych (około 200 m przed skrzyżowaniem z ul. Przy Agorze). W tym miejscu ścieżka powinna przejść na stronę zachodnią jezdni ul. Marymonckiej wydzielonym i sygnalizowanym przejazdem rowerowym. Na przejściu dla pieszych należy zastosować sygnalizację świetlną akomodacyjną „z przyciskiem” dla pieszych i rowerzystów. Po zachodniej stronie ul. Marymonckiej aż do skrzyżowania z ul. Pstrowskiego trasa rowerowa może przebiegać w formie dwukierunkowego ciągu pieszo-rowerowego.

/.../

4. Wymagania

4.1. Przy opracowywaniu dokumentacji projektowej Wykonawca powinien uwzględniać zapisy zawarte w opracowaniu „Standardy techniczne i wykonawcze dla systemu rowerowego” – publikowane przez Zielone Mazowsze na stronie internetowej – http://free.ngo.pl/rowery/raporty/standard.htm

/.../

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 10:32 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://rzeczpospolita.pl/dodatki/warsza ... a_a_7.html

ŚCIEŻKI Dwie nowe trasy dla cyklistów

Rowerem przez las

W Lesie Bielańskim zniknęły znaki z zakazem wjazdu dla rowerzystów. Cykliści i piesi mogą poruszać się po dwóch nowych trasach o łącznej długości czterech kilometrów.

Zakaz wjazdu do rezerwatu prawie rok temu wydał wojewódzki konserwator przyrody. O ponowne udostępnienie tych terenów rowerzystom walczyli ekolodzy ze Stowarzyszenia Zielone Mazowsze. - Potępiamy wandali, którzy niszczą przyrodę, ale zakazy wjazdu na pewno ich nie powstrzymają - ocenia Marcin Jackowski ze Stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Poparła ich Rada Warszawy.

Zamiast tablic z przekreślonym rowerem stanęły teraz niebiesko-zielone znaki zezwalające pieszym i rowerzystom na korzystanie z wytyczonych szlaków.

Pierwszy z nich zaczyna się od ul. Dewajtis i biegnie leśną drogą dokładnie na granicy terenów chronionych aż do Wybrzeża Gdyńskiego.

Druga trasa, na którą wjechać można od ul. Podleśnej, jest tylko drogą tymczasową. Wojewódzki konserwator przyrody wytyczył ją jako objazd na okres remontu estakad bielańskich. W grudniu 2006 r. drogowcy zamknęli kilometr drogi rowerowej wzdłuż remontowanego odcinka wiaduktu, utrudniając rowerzystom poruszanie się po nadwiślańskim szlaku. Objazd przez rezerwat ma istnieć do końca marca 2009 roku. Później znów pojawią się tam zakazy wjazdu. Rowerzystom nie podoba się plan likwidacji drugiej ścieżki. -To dowód, że nadal niesłusznie traktuje się nas jako największe zagrożenie dla przyrody -mówi Jackowski.

Pomoc w utrzymaniu trasy zadeklarował pełnomocnik prezydenta ds. rowerzystów. - Kiedy będzie się zbliżał termin zamknięcia tej trasy, zwrócę się do wojewody o zachowanie szlaku -zapewnia Stanisław Plewako.

abu

Nowe szlaki rowerowe

Łączna długość nowych tras dla pieszych i cyklistów wynosi cztery kilometry. Krótsza jest szlakiem stałym, dłuższa - wytyczona przez konserwatora przyrody - ma istnieć do końca marca 2009 roku.http://tiny.pl/ck3l

[ŻW] Lepsza ścieżka przez las niż jazda remontowaną ulicą

autor: TOM, kb, 2007-03-19

Dopiero w przyszłym roku powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Marymonckiej. Nie będzie więc wygodnego objazdu na czas remontu estakad bielańskich.

Zarząd Dróg Miejskich szuka wykonawcy projektu ścieżki od ulicy Dewajtis do Zgrupowania AK „Kampinos”. Na przygotowanie projektu będzie miał pięć miesięcy.

– Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku – mówi Urszula Nelken, rzecznik ZDM.

O tę ścieżkę walczyli rowerzyści, bo na czas remontu estakad bielańskich (potrwa dwa lata) została zamknięta ścieżka wzdłuż Wisły. – Marymoncką miał prowadzić objazd – mówi Marcin Jackowski ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze. – Jak widać, obietnice ZDM są nic niewarte, wcześniej nam mówiono, że ścieżka będzie gotowa w czerwcu.

Rowerzyści zyskali na szczęście inny objazd – przez Las Bielański. Zarząd Oczyszczania Miasta częściowo wycofał się z zakazu poruszania się po lesie rowerem i wytyczył szlak dla rowerzystów, którym da się ominąć remontowane estakady. Droga jest gruntowa, więc poruszanie się nią jest utrudnione.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 11, 2008 14:59 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2789
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5009704.html

Cytuj:
Ścieżka rowerowa nie doczeka się zmian
Katarzyna Wójtowicz
2008-03-10, ostatnia aktualizacja 2008-03-11 08:53

Estakady bielańskie w remoncie, a co ze ścieżką rowerową biegnącą dołem? - Nie możemy nic w niej zmienić - twierdzi Urszula Nelken z Zarządu Dróg Miejskich.

Ścieżka biegnąca pod bielańskim odcinkiem Wisłostrady ma 30 lat. Bój o nią zaczął się kilka lat temu, gdy ekolodzy dowiedzieli się o planowanym remoncie estakad. Prosili wtedy Zarząd Dróg Miejskich o uwzględnienie w projekcie również generalnego remontu ścieżki. ZDM uważał wtedy jednak, że wystarczy w niej załatać dziury, aby służyła przez kolejne lata. Teraz ekolodzy i rowerzyści alarmują, że to ostatni moment, aby zmodernizować szlak. - Za pół roku skończy się remont estakad i na to, by ktoś poprawił ścieżkę, będziemy czekać kolejne 30 lat. A trzeba koniecznie ok. 800 m ścieżki oddalić od estakady i w kilku miejscach poszerzyć. Teraz ścieżka jest szeroka zaledwie na 1,5 m, a powinna mieć 2,5-3 m - mówi Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza. Chciałby też wydzielić osobny pas dla pieszych, żeby nie wpadali pod koła cyklistom. Przede wszystkim jednak należy ścieżkę poprowadzić z dala od estakad, bo spada z nich nie tylko kurz i ziemia, ale nawet samochodowe części. - Lepiej nie czekać, aż dojdzie do wypadku. Sam widziałem, jak z pędzącego samochodu z hukiem odpadł kołpak, który spadł na środek ścieżki - potwierdza Marcin Czajkowski z Warszawskiej Masy Krytycznej.

Inni użytkownicy też mówią, że ZDM swoim uporem zniechęca do korzystania z malowniczej trasy prowadzącej z Młocin do Powsina. - To idealny szlak do przejażdżki dla całej rodziny. Zamiast gnuśnieć przed telewizorem, można spędzić wspaniały dzień na świeżym powietrzu - zachwala Mirosław Kaczyński, kapitan żeglugi śródlądowej, który często ze ścieżki korzysta. - Można by, jeśli po remontach estakady również ścieżkę się wyremontuje. Bo po pracach budowlanych i wjeżdżaniu na szlak rowerowy ciężkiego sprzętu raczej trudno po niej jeździć - zauważa Kaczyński.

ZDM zapewnia, że wyremontuje ścieżkę najprawdopodobniej jesienią tego roku. Ale nic ponad to. - Bo w projekcie nie ma zmian, na jakich zależy ekologom - mówi Urszula Nelken z ZDM, tłumacząc, że Zarząd planów zmienić nie mógł, bo zmiany przechodzącej przez obszar Natura 2000 ścieżki wymagają specjalnych zezwoleń. ZDM takich zgód nie ma.

Dlaczego nie ma? - Bo projekt remontu estakady pochodzi sprzed czterech lat, a biuro projektowe, które przedstawiło nam swój pomysł na modernizację estakad, nie brało pod uwagę innego kształtu ścieżki rowerowej. Dlatego możemy ścieżkę tylko odtworzyć, ale nie zmieniać - wyjaśnia Urszula Nelken. Dodaje, że bielańczycy będą mieli jednak dodatkową ścieżkę rowerową. Ciągnąca się przez ok. 5 km ma być wykonana z asfaltu i prowadzić wzdłuż ul. Dewajtis do trasy mostu Północnego.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 15:21 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5059986.html

Cytuj:
Kaczyński pisze do Gronkiewicz-Waltz w sprawie ścieżki rowerowej

Katarzyna Wójtowicz
2008-03-27, ostatnia aktualizacja 2008-03-27 08:45

Po remoncie estakad Wisłostrady na Bielanach wreszcie powinna tam powstać bezpieczna ścieżka rowerowa - uważa Mirosław Kaczyński i interweniuje w tej sprawie w ratuszu. - Po 30 latach jest szansa na zmianę, dlatego nie odpuszczę Zarządowi Dróg Miejskich - mówi

Pan Mirosław jest kapitanem żeglugi śródlądowej. Wisła to jego życie, dlatego interesuje go wszystko, co wiąże się z rzeką, a także ścieżkami rowerowymi prowadzącymi nadwiślańskim szlakiem. Sam najchętniej jako środek lokomocji wybiera rower. - Gdy zaczął się remont estakad bielańskich, byłem pewien, że ZDM skorzysta z okazji i wyremontuje wreszcie biegnącą pod nimi ścieżkę rowerową. Teraz jest na to idealna pora - mówi Kaczyński.

Stara ścieżka jest w fatalnym stanie: dziurawa, zaniedbana i wąska. Ekolodzy już kilka lat temu prosili ZDM o uwzględnienie jej w planie remontu.

- Bo nie tylko jest niewygodna, ale i niebezpieczna. Trzeba koniecznie oddalić od estakad 800 m ścieżki i w kilku miejscach ją poszerzyć, bo szlak ma tylko 1,5 m szerokości, a oprócz rowerzystów korzystają z niego piesi - mówi Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza.

Ścieżka jest niebezpieczna, bo łatwo tu o wypadek. - Z góry, z estakad leci na nią wszystko: kurz, gruz, kołpaki, a nawet ciężkie palety samochodowe. Dwa lata temu z estakady spadł nawet samochód! - przypomina Mirosław Kaczyński.

Jednak ZDM, jak pisaliśmy dwa tygodnie temu, zamierza jedynie załatać dziury w ścieżce. Pan Mirek się na to nie godzi i dlatego napisał skargę do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Walz.

- To skarga na bezczynność dyrektora ZDM. Ścieżka rowerowa w obecnym kształcie nie spełnia jakichkolwiek norm bezpieczeństwa. Czy ZDM będzie zmieniał jej kształt dopiero wtedy, gdy dojdzie do tragedii? - pyta Kaczyński.

Hanna Gronkiewicz-Waltz na razie nie ustosunkowała się do tej skargi. - Pismo przysłane przez pana Kaczyńskiego trafiło do Biura Drogownictwa i Komunikacji. W najbliższym czasie jego szefowie poproszą kierownictwo ZDM o wyjaśnienia - powiedział nam Marcin Ochmański z biura prasowego ratusza.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 19:51 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Dzisiaj lub wczoraj wstawiono słupki blokujące U-12c wygradzające odcinek ciągu pieszo-rowerowego w miejscu zjazdu technologicznego na plac budowy - beton był jeszcze nie do końca związany, gdy przed 10 rano robiłem zdjęcia:
Obrazek
Obrazek

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 27, 2012 18:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Obrazek

Obrazek


e-mail do ZOM napisał(a):
Uprzejmie proszę o usunięcie zalegającego od wielu miesięcy piasku i innych nieczystości na ciągu pieszo-rowerowym po zachodniej stronie ul. Wybrzeże Gdyńskie między kładką pieszo-rowerową a estakadami bielańskimi (...)


Efekt:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL