Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 26, 2007 8:09 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
za: http://www.zoliborz.org.pl/index.php?pa ... 0&show=260

Samorządy Żoliborza i Bielan rozpoczynają cykl spotkań dotyczących wszelkich aspektów ruchu rowerowego na Żoliborzu i Bielanach

„Rowerem w Przyszłość”

Zapraszamy na pierwsze spotkanie odnoszące się do infrastruktury ruchu rowerowego pod hasłem „Przerwać zaklęty krąg” .

29 marca 2007 godz. 16.30, sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy Żoliborz (328, III p.) zaproszeni: mieszkańcy, radni i urzędnicy dzielnic, stowarzyszenia i organizacje.


Plan spotkania:

*
16.30 - Powitanie – Janusz Warakomski Burmistrz Dzielnicy Żoliborz, Jarosław F. Słoń Przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Dzielnicy Żoliborz
*
16.35 - Wprowadzenie – Jarosław F. Słoń
*
16.45 - Po co nam rower? (zyski z powszechności ruchu rowerowego i przegląd przykładów na świecie) – Aleksander Buczyński Stowarzyszenie Zielone Mazowsze
*
17.05 - Miasto przyjazne rowerzystom (przegląd błędów i dobrych rozwiązań) – Marek Utkin Specjalista ds. transportu rowerowego m.st. Warszawy
*
17. 25 - Porównanie Warszawy z innymi miastami w Europie: stan obecny, plany i założenia ruchu rowerowego dla północno-zachodniej części miasta – Stanisław Plewako Pełnomocnik ds. transportu rowerowego m.st. Warszawy

17.40 - przerwa

*
17.50 - Komunikacja UKSW - metro Wawrzyszew przy pomocy rowerów miejskich – Łukasz Bederski Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmiśkiego (MBA)
*
18.05 - Realizowane działania i zamierzenia ZDM – Mirosław Kazubek Dyrektor ds. Inwestycji Zarządu Dróg Miejskich
*
18.20 - Realizowane działania i zamierzenia zarządu dzielnicy Bielany – Zbigniew Dubiel Burmistrz Dzielnicy Bielany
*
18.35 - Realizowane działania i zamierzenia zarządu dzielnicy Żoliborz – Witold Sielewicz Z-ca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz

18.45 - przerwa

* 18.55 - Główne problemy rowerowe Żoliborza i Bielan – Marcin Jackowski Stowarzyszenie Zielone Mazowsze
* 19.15 - Dyskusja
* 20.15 - Odpowiedzi i wyjaśnienia
* 20.30 - Zamknięcie spotkania: Janusz Warakomski, Jarosław F. Słoń

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 27, 2007 10:20 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz mar 15, 2007 9:30
Posty: 14
Lokalizacja: Żoliborz, Bielany
Najwyższy czas!!! O ile na Bielanach nie jest źle, to Żoliborz to czarna dziura - tu urywają się ważne ścieżki do Centrum,. a jeśli nawet cos jest, to tylko "ogryzki". Nie liczę "nadwiślanki", bo to ścieżka "ogólnowarszawska", na odcinku północnym jednak i ona wymaga generalnego remontu nawierzchni.

Ale priorytet to Broniewskiego od Trasy AK do Pl.Grunwaldzkiego. Ponoć ma być, ale kiedy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 28, 2007 1:00 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Bolo Perez napisał(a):
Ale priorytet to Broniewskiego od Trasy AK do Pl.Grunwaldzkiego. Ponoć ma być, ale kiedy?


Warto pójść i zapytać jednym słowem ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 29, 2007 13:06 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
[ŻW] Żoliborz i Bielany na dwóch kółkach

autor: tom, mz, 2007-03-29

W urzędzie dzielnicy Żoliborz szykuje się burza mózgów na temat komunikacji rowerowej. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału w spotkaniu.

Żoliborz i Bielany chcą promować transport rowerowy. Obydwie dzielnice wydają się być idealne do takiego sposobu poruszania się – mają gęstą sieć ulic i sporo terenów zielonych.

– Koncentrujemy się nie na rekreacji, choć oczywiście mamy do tego świetne tereny, ale na wykorzystaniu roweru jako pojazdu do normalnego poruszania się po dzielnicy – mówi Jarosław F. Słoń, przewodniczący komisji infrastruktury rady dzielnicy Żoliborz. – Dzięki temu może zmniejszyć się intensywność ruchu samochodowego. Praktycznie z każdego miejsca Żoliborza i Bielan do ważnych punktów, np. stacji metra lub urzędów, jest maksymalnie 3,5 kilometra. To odległość za duża do przejścia piechotą, ale odpowiednia na przejażdżkę rowerem. Dziś mieszkańcy wybierają samochód.

Spotkanie w sali konferencyjnej urzędu dzielnicy przy ul. Słowackiego 6/8 rozpocznie się o godz. 16.30. Wśród zaproszonych gości są m.in.: Stanisław Plewako, pełnomocnik prezydenta ds. transportu rowerowego, Mirosław Kazubek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich, rowerzyści ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze i władze dzielnic.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 30, 2007 6:10 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4025458.html

[Gazeta Stołeczna] Na Żoliborzu i Bielanach jak w Amsterdamie

Krzysztof Jóźwiak, 2007-03-30

Jak przekształcić obie dzielnice w raj dla rowerzystów zastanawiali się samorządowcy wspólnie z rowerzystami podczas spotkania zorganizowanego w urzędzie dzielnicy Żoliborz.
Wczoraj radni po raz pierwszy spytali o to cyklistów.

- Mamy świetne miejsca do jazdy na rowerze, a ścieżek nie jest aż tak mało. Gorzej z ich rozplanowaniem. Takie kuriozum to np. pięciometrowy kawałek na ul. Mickiewicza - mówił Arkadiusz Kaniuka, którego spotkaliśmy podczas przejażdżki rowerem po Kępie Potockiej. Zgodziła się z nim Lidia Tęcza, która mimo że jest na emeryturze, codziennie pokonuje na rowerze drogę z Pragi aż na Bielany. - Przeszkadza mi, że ścieżka nad kanałkiem wzdłuż Kępy jest nierozdzielona od drogi dla pieszych. Co i rusz dochodzi tu do słownych utarczek - stwierdziła.

Dlatego podczas spotkania w żoliborskim ratuszu rowerzystów mniej interesowało, ile kolejnych ścieżek powstanie na północy Warszawy. Większą uwagę zwracali na to, czy będą sensownie wytyczone. - Niestety, ścieżki rowerowe są u nas zbyt często projektowane zza biurka. W Hadze, zanim urzędnik zatwierdzi przebieg takiej drogi, sam objeżdża ją rowerem - podkreślał Marek Utkin, specjalista ds. transportu rowerowego.

- W Warszawie nadal traktuje się rower jako rozrywkę i rekreację, a nie jako pełnoprawny środek komunikacji. To błąd - dodał jeden z cyklistów.

Spore zainteresowanie wzbudził pomysł wybudowania linii roweru miejskiego łączącej przyszłą stację metra Wawrzyszew z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lesie Bielańskiej. - Powstałyby tam wypożyczalnie prostych rowerów obsługiwane za pomocą zwykłej karty miejskiej - tłumaczył Łukasz Bederski, jeden z projektantów. Pomysł podoba się miejskim urzędnikom, ale nie ma co liczyć, że z "linii rowerowej" skorzystamy szybko.

Bardziej realistyczne plany przedstawił wiceburmistrz Żoliborza Witold Sielewicz. - Planujemy wybudowanie ścieżek rowerowych na ul. Braci Załuskich i Bohomolca. Przypilnujemy, żeby powstały drogi rowerowe przy nowych ulicach na Żoliborzu Południowym - mówił.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 30, 2007 6:38 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
olek napisał(a):
Bardziej realistyczne plany przedstawił wiceburmistrz Żoliborza Witold Sielewicz. - Planujemy wybudowanie ścieżek rowerowych na ul. Braci Załuskich i Bohomolca.


Jak mi zaczną budować ścieżkę na Braci Załuskich, to się chyba przykuję, żeby bronić miejsc parkingowych dla samochodów i prawa do jazdy rowerem po jezdni...

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 30, 2007 9:20 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Zauważyła event lokalna darmówka, niestety w kategorii [wypoczynek] http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/e ... 07-03_30-5


Czy Bielany i Żoliborz staną się wkrótce dzielnicami rowerzystów? Samorządowcy obu dzielnic planują wspólnie ze stowarzyszeniem Zielone Mazowsze stworzenie przyjaznej dla rowerzystów infrastruktury.

Coraz więcej warszawiaków porusza się po mieście na rowerach. Jest to zdrowszy i bardziej ekologiczny środek komunikacji. Wiele osób woli dojeżdżać do pracy lub szkoły na rowerze niż samochodem. Uwzględnienie ich potrzeb i praw jako użyt-kowników dróg jest koniecznością. Nie należy także zapominać, że rower jest w Warszawie najpopularniejszym sposobem na weekendowy relaks. Dlatego potrzeb-ne jest rozbudowywanie sieci ścieżek rowerowych na terenie miasta i należących do niego kompleksów leśnych.

29 marca odbędzie się w żoliborskim ratuszu pierwsze spotkanie z cyklu "Ro-werem w Przyszłość" pod hasłem "Przerwać zaklęty krąg". Omówiony zostanie projekt miasta przyjaznego rowerzystom i wprowadzenia konkretnych rozwiązań komunikacyjnych na terenie wspomnianych dzielnic. Relację ze spotkania zapre-zentujemy w kwietniowym numerze "Echa".

Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla bielańskich rowerzystów - w Lesie Bielańskim przybyło w marcu ścieżek rowerowych: oznakowano brakujący odcinek niebieskiego szlaku, rowerami pojedziemy także od wjazdu do lasu przy ulicy Ka-medulskiej (od strony Dewajtis) oraz od ul. Podleśnej na wysokości ul. Klaudyny. Więcej informacji na stronie internetowej Zielonego Mazowsza www.zm.org.pl.

---------
Dobrze że chociaż podali źródło tej "dobrej wiadomości".

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 30, 2007 14:26 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz mar 15, 2007 9:30
Posty: 14
Lokalizacja: Żoliborz, Bielany
Raffi napisał(a):
Bolo Perez napisał(a):
Ale priorytet to Broniewskiego od Trasy AK do Pl.Grunwaldzkiego. Ponoć ma być, ale kiedy?


Warto pójść i zapytać jednym słowem ;-)


Byłem. Ponoć w tym roku ma być. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 30, 2007 14:49 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz mar 15, 2007 9:30
Posty: 14
Lokalizacja: Żoliborz, Bielany
olek napisał(a):
olek napisał(a):
Bardziej realistyczne plany przedstawił wiceburmistrz Żoliborza Witold Sielewicz. - Planujemy wybudowanie ścieżek rowerowych na ul. Braci Załuskich i Bohomolca.


Jak mi zaczną budować ścieżkę na Braci Załuskich, to się chyba przykuję, żeby bronić miejsc parkingowych dla samochodów i prawa do jazdy rowerem po jezdni...Jak widać, zaklętego kręgu nie da się przerwać...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: zasłyszane
PostNapisane: Cz kwi 12, 2007 15:36 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
cyt za http://www.zoliborz.biz/sciezki%20rowerowe.html

Ścieżki rowerowe -komentarz

W dniu 29 marca 2007 r. Dzielnica Żoliborz zorganizowała konferencję na temat ścieżek rowerowych. Przybyło dużo zaproszonych gości z miasta, przedstawiciel ZDM, pełnomocnik ds. Transportu, członkowie Stowarzyszenia Zielone Mazowsze, przedstawiciele Bielan. Mówiono, że jazda na rowerze to samo zdrowie, ekologiczne podejście do życia, wygoda komunikacyjna oraz, że nie trzeba płacić za bilety. Dlaczego tak mało rowerzystów pojawia się w mieści? Brak jest infrastruktury rowerowej, ścieżek wszelkiego kalibru, parkingów, możliwości przewozu komunikacją zbiorową, ułatwień zjazdowych. Jest wiele ścieżek które kończą się w dziwacznych miejscach, albo kończą swój bieg przed płotem (wirtualne drogi do nikąd). Nie ma programu zachęcającego na przesiadanie się z samochodu na rower. Zrezygnowano z nauczania dzieci z przepisów drogowych. Nauka kończyła się otrzymaniem karty rowerowej. Komu przeszkadzały miasteczka ruchu drogowego? Drodzy kierowcy nie przeklinajcie rowerzystów tylko sami zacznijcie jeździć jednośladem bez rury wydechowej. Nie parkujcie na drodze rowerowej. Piesi niech chodzą chodnikiem a szczególnie matki z dziećmi i wózkami. Rowerzysta to nie spychacz dla dzikich użytkowników ścieżek. Wyobraźmy sobie że przybędzie jeszcze 50% samochodów -zgroza. Blisko 90% młodych ludzi popiera budowę nowych ścieżek rowerowych. Może powinny masowo powstawać kluby rowerowe. Byłby to duży lobbing na rzecz infrastruktury. Urząd na swojej stronie internetowej powinien uruchomić link pt. ścieżki rowerowe. Na tych łamach zainteresowani mogliby dzielić się swoimi uwagami i pomysłami. Użytkownicy najlepiej wiedzą co należy poprawić lub gdzie wytyczyć nową ścieżkę. Ktoś mądrze powiedział żeby zadbać o to co jest. Wyremontować ścieżki już istniejące. Prawidłowo je oznakować. Z czego tu się cieszyć jak do 2020 r. powstanie 900 km wydzielonych dróg rowerowych a powinno 2500 km. Od czegoś trzeba zacząć. Brawo dla Żoliborza za podjęty temat. Popieram gorąco rozbudowę sieci ścieżek rowerowych.

Janina Selwant

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL