Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 24, 2009 19:46 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Dziś jechałem tą ścieżką. Tradycyjnie krawężniki na skrzyżowaniach są za wysokie. Chyba nigdy ZDM nie nauczy się robić tego porządnie.

Poprowadzenie drogi jest ok. Jakoś tak z automatu piesi nie chodzą ścieżką. Nie ma tez po co jechać przez chodnik, bo ścieżka ma taką geometrię, że po prostu jedzie się nią dobrze (przynajmniej mnie). Także czarna plama, czy nie czarna - ale się sprawdza.

Za to, o dziwo, przejazdy bramowe z bruku są bardzo równe - przynajmniej na razie nie przeszkadza mocno to, że ciągłość asfaltu została tam przerwana. Zobaczymy co będzie za rok, czy dwa, gdy wszystko sobie osiądzie. Bo mam dziwne przeczucie, ze równo tam jest chwilowo.

Najgorsi jednak są kierowcy. W pobliżu placu Trzech Krzyży wjazdy do bram nałogowo wykorzystywane są do nielegalnego parkowania, przez co droga rowerowa jest nieprzejezdna lub co najmniej zawężona (zależy jak stanie auto). Dziś tak było w 4 miejscach, więc proceder jest spory. Tu trzeba będzie nieco aktywności u rowerzystów, by takie auta zgłaszali Straży Miejskiej i Policji - jak się posypią mandaty - kierowcy się nauczą. Ale na razie jednak łatwiej ulicą jechać, zwłaszcza, że miejscami ścieżka jeszcze nie jest skończona i brakuje wierzchniej warstwy asfaltu.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2009 21:00 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Raffi napisał(a):
Najgorsi jednak są kierowcy. W pobliżu placu Trzech Krzyży wjazdy do bram nałogowo wykorzystywane są do nielegalnego parkowania, przez co droga rowerowa jest nieprzejezdna lub co najmniej zawężona (zależy jak stanie auto). Dziś tak było w 4 miejscach, więc proceder jest spory. Tu trzeba będzie nieco aktywności u rowerzystów, by takie auta zgłaszali Straży Miejskiej i Policji - jak się posypią mandaty - kierowcy się nauczą.


Boję się, że kierowcy się nie nauczą - bo ich rotacja pewnie jest tam spora. Równie duża, jak czas reakcji naszych ukochanych służb.

A kiedy tam ostatnio przejeżdżałem, pomyślałem, że to idealne miejsce na zastosowanie prezentowanych tu kiedyś pachołków chowanych w ziemię. Takie słupki na każdym z wjazdów załatwiłyby sprawę.

EDIT:
Na marginesie - kierowcy nie są najgorsi, są najbiedniejsi. Bo przecież, jak dowodzi pan Bartoszewicz, są najbardziej poszkodowani. Zabiera się im miejsca postojowe (wszak sama nazwa Traktu Królewskiego wskazuje, że powinien on pełnić główne rolę parkingu) i nie daje nic w zamian.

A przecież synonimem zwykłego, przeciętnego warszawiaka ("Kowalski") jest kierowca. Zwykły, przeciętny warszawiak jest poszkodowany przebudową alei. Bo zwykły, przeciętny warszawiak nie dostał traktu spacerowego. Zwykły, przeciętny warszawiak nie dostał porządnej ścieżki rowerowej. Zwykły, przeciętny warszawiak (oraz dyplomata) na tej inwestycji stracił.

Zyskali tylko popaprańcy i przyjezdni.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2009 21:22 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Na Marszałkowskiej się udało nauczyć i ścieżka zazwyczaj jest przejezdna - tu też się pewnie uda. Kwestia czasu, ilości konfliktów z kierowcami, pieszymi i skali mobilizacji rowerzystów.

Ja przynajmniej jestem dobrej myśli, bo parkowanie na ścieżkach temat przerabiany wielokrotnie. Rowerzyści już są przyzwyczajeni, że o ścieżki trzeba walczyć nawet gdy już powstały. Większość doskonale wie co robić i nie jest bierna.


Co do reszty posta, to 100% racji. Ja też jestem oczywiście zbulwersowany, że zlikwidowano możliwość nielegalnego parkowania na chodniku poza zatokami parkingowymi i wyznaczonymi miejscami. A także możliwość parkowania prostopadłego na miejscach to parkowania równoległego. Samych miejsc też jest o 30-40 mniej. Oczywiście 30-40 miejsc wiele zmienia przy 20-stotysięcznym deficycie miejsc parkingowych w śródmieściu, na który nie pomogło by nawet zaoranie centrum i zamienienie w wielki plac parkingowy ;-) Granda po prostu, to się do prokuratury nadaje :-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 25, 2009 6:33 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Raffi napisał(a):
Ale weź tu inżynierowi ruchu wytłumacz, że metrowy to i tak lepszy niż żaden, bo pieszy nie będzie musiał na raz przechodzić całości.


E, czy ja wiem. Metrowy azyl to żadna ochrona jak Ci z obu stron śmigają autobusy z prędkością 50 km/h, jakbyś nie stanął to jesteś w zasięgu lusterka. O wózkach itp. nie wspominając.

Na upartego dałoby się z istniejącej jezdni wydzielić azyl 1,5 m - i o taki wnioskowaliśmy:

http://www.zm.org.pl/?a=al_ujazdowskie-079

ale teraz coraz bardziej skłaniam się do przekonania, że tam po prostu trzeba ograniczyć liczbę pasów ruchu i prędkość.

pduncz napisał(a):
Hehe, już się znaleźli narzekacze


Jedno trzeba Bartoszewiczowi przyznać - paskudnie wyglądają te zygzaki ścieżki rowerowej (przy miejscach dla "niepełnosprawnych" posłów PO i przy skrzyżowaniach). Doszedł nam jeszcze jeden argument w walce o proste ścieżki - estetyka ;-)

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 25, 2009 18:39 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
olek napisał(a):
ale teraz coraz bardziej skłaniam się do przekonania, że tam po prostu trzeba ograniczyć liczbę pasów ruchu i prędkość.


To na pewno. Tylko przecież założenie ZDM miał takie, ze nie dotyka się jezdni. Wg mnie to założenie było błędne i to ono jest powodem narzekań na to jak wszystko tam wygląda.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2009 8:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Groob napisał(a):
Boję się, że kierowcy się nie nauczą - bo ich rotacja pewnie jest tam spora. Równie duża, jak czas reakcji naszych ukochanych służb.



Wbrew pozorom, służby uprzejmie poproszone telefonicznie (koniecznie również o numer zgłoszenia) często dają radę.

Dla dodania otuchy, ja przypomnę jak wyglądało KP świeżo po zakończeniu remontu :-D

http://pd.un.cz/gallery/album131

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 13:30 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Na odcinku na północ od trasy Ł do najbliższego skrzyżowania krawężnik od strony chodnika moim zdaniem za wysoki i może powodować ryzyko upadku przy najechaniu pod ostrym kątem, podobnie jak na Moście Świętokrzyskim. Nie wiem, jak na pozostałym odcinku, ale myślę, że warto się temu dokładniej przyjrzeć...

Jak będzie wyglądało zakończenie ścieżki przy Pl. Trzech Krzyży?
Czy ścieżka będzie doprowadzona przez Al. Ujazdowskie do ul. Mokotowskiej?

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 20:44 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
gromanik napisał(a):
Jak będzie wyglądało zakończenie ścieżki przy Pl. Trzech Krzyży?


Będzie możliwość zjazdu na jezdnię i kontynuowania jazdy w stronę albo Wiejskiej, albo przez ten fragment, gdzie jest pętla autobusowa dalej na północ.

Gorzej będzie z wjazdem na tą drogę rowerową z placu, bo trzeba w lewo skręcić tak jakby się w Wiejską jechało. Ktoś, kto nie będzie wiedział, że tam jest ścieżka, będzie siłą rzeczy łamał prawo - dalej już nie ma jak bezpiecznie i legalnie zjechać aż do pl. Na rozdrożu.


gromanik napisał(a):
Czy ścieżka będzie doprowadzona przez Al. Ujazdowskie do ul. Mokotowskiej?


Teraz nie, to już poza zakresem opracowania. Właśnie jest szykowana jakaś koncepcja dotycząca Placu trzech Krzyży. Tam będziemy o to walczyć.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 7:59 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/2,414372_C ... ngiem.html

Cytuj:
Władze Warszawy zaproponowały kancelarii premiera, żeby parking przed budynkiem był w weekendy otwierany dla aut warszawiaków odwiedzających Łazienki – dowiedziało się „Życie Warszawy".

W ten sposób ratusz próbuje ułatwić wizyty w najważniejszym stołecznym parku. Przed rozpoczęciem modernizacji w Al. Ujazdowskich było 80 miejsc parkingowych. Teraz jest ich 55, z czego prawie połowa została oddana dyplomatom (koperty oznakowane „dla CD i CC“) .


Zlikwidowano 25 miejsc -- po prostu tragedia wymagająca interwencji sztabu kryzysowego... Swoją drogą przynajmniej podczas remontu odnosiłem wrażenie, że odwiedzający Łazienki i tak parkują przed kancelarią. Ale może to tylko odwiedzający pracownicy.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 13:43 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Pewnie myślą, że w ten sposób zlikwidują deficyt w wysokości 12000 miejsc parkingowych w śródmieściu. Tu 10 miejsc, tam kolejne 5... 12000 na pewno da się łatwo i sprawnie zebrać :-D

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL