Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 11:01 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Witam,

Ma ktoś może gotową grafikę do znaczka "Zgnieć przed wyrzuceniem"?
Chodzi mi o butelki PET które w 2 dni zapełniają kosz, bo wykombinowanie że zgniecionych zmieści się więcej jest dla moich sąsiadów zbyt trudne.
Chcę wydrukować i przykleić na koszu.

Szkoda że firma śmieciowa sama na to nie wpadła, jak i na to by napisać co do danego kosza wrzucać... sam napis "Papier" nie informuje co zrobić z wielomateriałowymi kartonami po napojach (bo ludzie myślą że to tylko papier), albo co z puszkami aluminiowymi - kosza na metale brak.

Pozdrawiam
R2-D2


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 15:52 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Firmie śmieciowej bardziej opłacają się niezgniecione butelki - zgniotą je sobie sami, a z jednego kontenera (za który się płaci) będą mieli mniej śmieci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 15:19 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 14:29
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa, Praga Północ
Jest taki obrazek "zgnieć puste opakowanie" na stronie Ekospotkań http://www.ekospotkania.republika.pl/, ale rozdzielczość strasznie marna.

_________________
Pozdrawiam, Karolina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 22:03 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Chodzi o to?:

http://img24.imageshack.us/img24/662/opak1.jpg

Nie miałem ale narysowałem...

Zmiana czcionki czy wielkości żaden problem. Wystarczy dać znać.

Mnie zmyliło te "czy ma ktoś gotową tę grafikę?". Gotowej nie miałem, ale wszystko da się narysować...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 10:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Chodzi mi o rysunek zgniatania butelki PET, najlepiej z butem/nogą zgniatająca butelkę, bo to najskuteczniejsza metoda.
Oczywiście butelka musi być odkręcona.

"Mój" kosz w dwa dni zapełnia się niezgniecionymi butelkami PET, głównie dużymi - większość 5L. Po zgnieceniu taka butelka zajmuje kilkakrotnie miniej miejsca.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 7:34 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
R2D2 napisał(a):
Chodzi mi o rysunek zgniatania butelki PET, najlepiej z butem/nogą zgniatająca butelkę, bo to najskuteczniejsza metoda.
Oczywiście butelka musi być odkręcona.

"Mój" kosz w dwa dni zapełnia się niezgniecionymi butelkami PET, głównie dużymi - większość 5L. Po zgnieceniu taka butelka zajmuje kilkakrotnie miniej miejsca.


Pomimo iż nieczystości z terenu naszej posesji wywozi "Sita" i na opakowania plastikowe,w tym butelki jest przeznaczony czerwony pojemnik,specjalnie oznaczony już przez firmę i informacja o zgniataniu ich wisi w altance śmietnikowej od z górą dwóch lat , to milusińscy lokatorzy uważają iż to dla nich ujma aby mieć do czynienia bezpośrednio z nieczystościami. Pojemnik zapełnia się w ciągu 3 - -4 dni ,reszta ląduje w innych pojemnikach , bądź na podłodze.Temat rzeka , mowa srebrem , a chamstwo górą.Słyszałem kiedyś w radio taką sondę na temat alkoholizmu w naszym kraju.Co zrobić aby zmniejszyć picie alkoholu przez Polaków .Odpowiedzi były różne, mnie natomiast utkwiła do dziś jedna cyt"wyciąć pokolenie Polaków w pień do przedszkolaka i zacząć wszystko od nowa" kon. cyt.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 8:20 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
R2D2 napisał(a):
Chodzi mi o rysunek zgniatania butelki PET, najlepiej z butem/nogą zgniatająca butelkę...


Są takie znaki?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 8:17 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
R2D2 napisał(a):
Oczywiście butelka musi być odkręcona.


To ja mam pytanie. Może trochę głupie, ale spotkałem się z różnymi interpretacjami już. No i po prostu nie wiem. Dlaczego wyrzucana butelka ma być odkręcona? Ja "zwijam" odkręcone PETy i zakręcam, żeby się nie rozwijały. Czy to bardzo szkodliwe?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 8:20 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
pduncz napisał(a):
Dlaczego wyrzucana butelka ma być odkręcona?

Ja słyszałem, że po to, by zgniatarka dała radę, bo jak jest zakręcona butelka to nie daje rady zgnieść.

A korków szkoda wyrzucać, lepiej oddawać do punktów, które pomagają chorym dzieciom itp. Takich akcji jest multum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 10:37 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
No tak, ale moje butelki są już zgniecione, właśnie dzięki zakręcaniu.

Ja z kolei słyszałem, że chodzi o podgrzewanie w procesie utylizacji, że zakręcone butelki wybuchają, i dlatego są odrzucane w fazie selekcji surowców do recyklingu. Tylko że z mojej wiedzy fizycznej, dobrze zgnieciona i zakręcona butelka nie wybuchnie, bo musiałoby być naprawdę bardzo, bardzo gorąco.

Może więc chodzi o to, że nakrętki to inny rodzaj surowca (np. cenniejszy, stąd akcje zbiórek charytatywnych)?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL