Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 12, 2009 17:11 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 8:06
Posty: 31
Dzisiaj na spacerze z żoną przykukałem dwoje młodych ludzi tnących mieczami (ala samurajskie) niskie gałęzie drzew. Jest tam polanka koło pomnika Marii Konopnickiej przy której często ćwiczą różne rzeczy grupki młodzieży co jest budujące. No ale to cięcie po drzewach jakoś tak mnie to zbulwersowało, że podszedłem do nich z żoną i spytałem czemu niszczą drzewa:

- Bo ćwiczymy
- Bo jesteśmy zarejestrowani
- Bo nie chcemy ćwiczyć na ludziach
- Bo nikt się nigdy nie czepiał (nawet policja)

No to zadzwoniłem po Straż Miejską. Przyjechali w 10 minut, wskazałem wandali, spisali nas, będzie sprawa w sądzie. Strażnik stwierdził, że niszczone drzewa to świerki i jako takie są pod ochroną. Pani strażniczka mówiła, że rozumie młodych ludzi ale jak się trafi zbulwersowany obywatel to oni muszą działać. Miała rację bo byłem zbulwersowany ale:

- Może drzewom nie szkodzi ścinanie takich niskich gałęzi
- Może mają zezwolenie z parku na wycinkę

Nie wiem. Czuję się jakbym zepsuł komuś święta :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 12, 2009 17:32 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Nie wiem, czy dobrze to rozumiem - pani strażniczka wzięła stronę młodych ludzi z mieczami, mimo, iż uznała, że to, co robią, jest zakazane i stanowi niszczenie drzew?

W sumie to by mnie nie zdziwiło, bo od dawna mam wrażenie, że strażnicy trzymają stronę ludzi łamiących przepisy, a tych, którzy owe wykroczenia zgłaszają, uważają za czepialskich.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 12, 2009 18:45 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 8:06
Posty: 31
> Nie wiem, czy dobrze to rozumiem - pani strażniczka wzięła stronę młodych
> ludzi z mieczami, mimo, iż uznała, że to, co robią, jest zakazane
> i stanowi niszczenie drzew?

Tak, dokładnie. W pewnym momencie powiedziała, że ona rozumie, że młodzież musi mieć gdzie ćwiczyć. Ale tak czy siak papierkologia poszła w ruch więc machina ruszyła. Owi młodzi ludzie to całkiem sympatyczne towarzystwo jakkolwiek po mojej interwencji mocno najeżeni choć cały czas kulturalni. Niemniej widok bezmyślnego niszczenia drzew był naprawdę bulwersujący - nie uwierzę, żeby to był niezbędny element treningu. A jeśli nawet to dlaczego akurat tam i dlaczego akurat przeciw drzewom.

> W sumie to by mnie nie zdziwiło, bo od dawna mam wrażenie, że strażnicy trzymają
> stronę ludzi łamiących przepisy, a tych, którzy owe wykroczenia zgłaszają, uważają za czepialskich.

Cała interwencja trwała dobrze ponad 20 minut. Dużo pisania. Wszystko spokojnie, SM niestety nie miała aparatu żeby udokumentować wandalizm.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL