Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 06, 2008 17:15 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz lis 06, 2008 15:33
Posty: 2
Przy ul. Strumykowej (róg Stefanika i Srumykowej) rozpoczęto dwie nowe inwestycje budowlane. Zaobserwowałem, że budowlańcy poszerzyli ogrodzony plac budowy o wysypisko piasku z wykopów pod bloki. Nie wiem czy to jest zgodne z prawem? Czy ktoś na to pozwolił?. (w tym rejonie bezprawnie wycięto kilkadziesiąt drzew jak do tej pory) Ziemia z wykopów jest gromadzona zaraz przy ogrodzeniu budowy. Ale najważniejsze, że góry piasku są wykorzystywane go tzw. wyrównywania terenu, żeby tylko!!!!. Podczas wyrównywania terenu niszczona jest zieleń, a właściwie młode drzewka a także i starsze mające średnicę 12-15 cm i więcej. Spodziewam się, że mogą zostać także unicestwione inne drzewa jeśli temu się nikt nie przeciwstawi. Była to ostoja zieleni, z której jeszcze do niedawna słychać było śpiew słowików. Teraz to wszystko jest niszczone z premedytacja. Nikt na to nie reaguje!!!!. Dziwię sie mocno????


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 06, 2008 20:25 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Pan na to reaguje! I dobrze. Czy zrobił Pan coś więcej poza wpisem na tym forum? Nie tylko organizacje mają prawo, ale każdy obywatel ma takie samo prawo jak przecietna organizacja. A nawet odwrotnie - organizacjom nadano takie prawa jak zwyklym obywatelom. Więc do dzieła Kondorze.

Najlepiej zacząć od wezwania Straży Miejskiej i sprawdzenia, co jest napisane w pozwoleniu na budowę na temat zwałowania materiału z budowy. :-)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 16:08 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz lis 06, 2008 15:33
Posty: 2
No właśnie a od czego jest straż miejska? A czy ona sama nie powinna się zająć tą sprawą?? Przecież przejeżdżają tą drogą od czasu do czasu i nic ich nie interesuje oprócz własnego nosa!!! Czy ja powinienem zgłosić to do Straży Miejskiej - może tak, ale ja nie chcę mieć nic wspólnego z mimi. Nie to żebym miał coś na sumieniu, ale nie chcę, po zgłoszeniu tego chodzenia, wyjaśniania itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 18:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
W takim razie najlepiej rozważyć, co wolisz:

1. Zniszczona zieleń, wykarczowane drzewa i brak kontaktów ze Strażą Miejską.
2. Kontakty ze Strażą Miejską i innymi państwowymi instytucjami, urzędami etc. i zatrzymana demolka.

Twój wybór.

Straż Miejska nie robi tego, co być może powinna, bo obywatele jej nie mówią, co powinna robić, gdyż nie chcą mieć z nią nic wspólnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL