Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szczyt chamstwa
PostNapisane: Śr mar 07, 2007 9:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Na drzewach w mojej okolicy pojawiły się ogłoszenia jednej ze szkół językowych. Oczywiście przymocowane zszywkami tapicerskimi...
Ale to w Warszawie norma i władze mają to w nosie bo... "nie da się ustalić sprawcy"

No ale tym razem to szczyt chamstwa... na ogłoszeniu napisane jest "tree" czyli drzewo. To ogłoszenia wydrukowane SPECJALNIE do wieszania na drzewach!!!!! Obok na słupie przyczepili ogłoszenie z napisem "post" - jedno ze znaczeń to "słup"...

mam fotki ale marne bo nocą z telefonu.....
Ktoś wie jak tych idiotów ukarać???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 07, 2007 9:38 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): So sty 06, 2007 11:04
Posty: 22
Lokalizacja: Wola
R2D2 napisał(a):
Ktos wie jak tych idiotow ukarac???


Chyba tylko systematycznie zrywajac ich ogloszenia. Na straz miejska nie ma co liczyc, a gdyby ludzie w miare szybko zrywali ogloszenia zasmiecajace drzewa, przystanki, wejscia do klatek schodowych, to tego typu reklama przestalaby sie oplacac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2007 10:13 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Zrywam co się da, te też zrywałem, ale podświadomie przeczytałem... i trafiło mnie!
Oni nawet nie kryją się z tym że drukują ulotki specjalnie na drzewa! Z reguły udają idiotów "my dajemy do rozwieszania, nie wiemy gdzie to jest wieszane, nie mamy na to wpływu, ble, ble ble"
chyba trzeba na samochodzie właściciela tej szkoły przybić mocnymi zszywkami kartkę "car"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2007 10:17 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Można też spróbować przyłapać sprawcę... nie powinien to być jakiś wielki problem, zazwyczaj to małe chłystki z LO. Po blokach (przynajmniej u mnie) zazwyczaj chodzą przed południem, we w miarę regularnych odstępach czasu, czasem w weekendy.
A jak się złapie, to wtedy wezwać Policję... wbijanie wszywek w drzwi domów/mieszkań to niszczenie własności prywatnej, a i zostawiania ulotek masz prawo sobie nie życzyć.


Można też zadzwonić do firmy i zacząć zadawać kłopotliwe pytania... komu to zlecili, czy się nie wstydzą, że niszczą ludziom drzwi i drzewa, czy zechcą Ci zwrócić pieniądze za uszkodzone drzwi by "zachować reputację" itp. O policji można nawet nie wspominać.
Firma najpewniej nic nie zrobi, ale parę takich telefonów od kilku sąsiadów i zaczną się poważnie zastanawiać, czy zrobili dobrze i czy taką reklamą zyskują klientów, czy raczej ich tracą.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 08, 2007 10:34 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Raffi napisał(a):
Można też spróbować przyłapać sprawcę...
A jak się złapie, to wtedy wezwać Policję... wbijanie wszywek w drzwi domów/mieszkań to niszczenie własności prywatnej, a i zostawiania ulotek masz prawo sobie nie życzyć.


Można... tylko po co?
Zarówno zleceniodawcy, jak i 'pracownicy' mają przyłapanie przez policję wliczone w ryzyko. Mandat dostaje łepek, ktory rozwiesza plakaty lub wtyka gołe panie za wycieraczki - bo na to jest paragraf. Natomiast nie jest zabronione zlecanie im tego, więc policja nie ma prawa interweniować w firmie, ktora to robi.

Można oczywiści dzwonić do firmy z pogróżkami, można też wysyłać pisma protestacyjne, można w końcu nawet nasłać media. Obawiam się jednak iż nie przyniesie to satysfakcjonujących efektów.

W tej sytuacji pomocna by była zmiana prawa, żeby firma reklamująca się w taki sposób ponosiła odpowiedzialność karną - inaczej nie ma mowy by zaprzestała tego typu reklamy gdyż jest tania i skuteczna...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2007 19:51 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Melania napisał(a):
Można... tylko po co?
Zarówno zleceniodawcy, jak i 'pracownicy' mają przyłapanie przez policję wliczone w ryzyko.


Tak, ale to dlatego, że w tej chwili mało kto to robi i te koszty są niewielkie. Gdyby takiego przyłapano 4-5x na tydzień i za każdym razem dostałby po 50zł mandatu, to te koszty stałyby się wystarczająco upierdliwe.

Melania napisał(a):
Można oczywiści dzwonić do firmy z pogróżkami, można też wysyłać pisma protestacyjne, można w końcu nawet nasłać media. Obawiam się jednak iż nie przyniesie to satysfakcjonujących efektów.


Zatem, zanim nie zmieni się prawo za 100 lat, co proponujesz lepszego?

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 15:25 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Raffi napisał(a):
co proponujesz lepszego?


Szczerze mówiąc, nie wiem. Też mnie to denerwuje. I nie tylko mnie. Pamiętam, że na jednym ze spotkań z ZOMem ktoś ten temat poruszył. Ludzie z ZOMu też byli wkurzeni ale nie mają żadnych uprawnień by coś z tym zrobić...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL