Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 05, 2007 16:34 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Witam!

Chciałbym poinformować, że wygrałem konkurs samorządu studenckiego wydziału psychologii UW „Kasa na inicjatywy” projektem zadaszonego parkingu rowerowego. Parking będzie miał około 10 stojaków w kształcie odwróconej litery U, powstanie na dziedzińcu wydziału. Realizacja będzie dwufazowa, bo pieniądze z nagrody wystarczą tylko na stojaki (mam nadzieję, że uda się je kupić i zamontować jeszcze przed świętami), natomiast zadaszenie wykona sam wydział, prawdopodobnie w przyszłym roku.
W związku z projektem pojawił się pewien problem – na dziedzińcu parkują również samochody pracowników i gości wydziału, niestety zdarza się im często parkować w sposób uniemożliwiający dostęp do parkingu rowerowego (istniejący parking to stojak typu wyrwikółka na 5 rowerów, nowy parking powstanie w tym samym miejscu). Rozwiązaniem problemu będzie wymalowanie na dziedzińcu odpowiednich pasów i znaków poziomych (m.in. P-21 – „powierzchnia wyłączona” i P-23 „rower”). Niestety nie udało mi się znaleźć danych jakie są wymiary tych znaków, jakie odległości między pasami, nie wiem skąd wziąć szablon roweru. Jeśli ktoś wie, bardzo będę wdzięczny za informację. Liczę na Waszą pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 05, 2007 16:53 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Gratuluję pomysłu!

Mam nadzieję, że Olek&spółka ;) pomogą Ci w sprawach technicznych.

Powalające jest zaś to że sam UW dba i wydaje kupę kasy w parkingi dla aut, a na stojaki dla rowerów musisz walczyć o kasę!

Mam koło domu wydział Zarządzania - Szturmowa/Modzelewskiego.
Pod wydziałem 2 duże /jeden nawet b. duży/ parkingi dla aut*. Ze szlabanami, ochroną. Ten większy właśnie się powiększa, wymieniono też jego ogrodzenie. Na rozbudowe wydziału i oczywiscie parkingu poszła kasa z UE.
Tymczasem dla rowerów jest jedna nędzna wyrwikółka.

*co oczywiście nie przeszkadza studentom w parkowaniu na trawnikach, ścieżce rowerowej, chodnikach, na zakazie B36....
Wysłałem kiedyś do ZM fotki z okolicy, pokazujące też "infrastrukturę" rowerową.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 05, 2007 18:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Brawo brawo! ja się nieśmiało zbieram do próby jakiegoś szerszego, systemowego zadziałania w/s stojaków na Kampusie Centralnym.

Na razie napstrykałem trochę fotek tut. licznych wyrwikółek, i tego jak ludzie z nich (nie)korzystają - zamiast tego przypinają się U-lockami do wszystkiego, co stabilne - rynien, poręczy, ławek, znaków, etc.

http://pd.un.cz/gallery/album124

Może ktoś kiedyś próbował jakoś wpłynąć na Uniwerek w tej sprawie? Wygląda na to, że obecnie obowiązującym standardem na nowe instalacjei jest... zgadnijcie! smutna wyrwikółka, jest kilka takich nowych na Kampusie Centr., taka jest też przy Centrum Sportu i Rekreacji Ochota.

Ze znanych mi przykładów jedynie Wydział Fizyki stanął na wysokości zadania:
Obrazek
http://pd.un.cz/gallery/UW/DSC00104

Szablon na P-23 jest tutaj: http://www.zm.org.pl/?a=wieloznaki-p23 - tyle że on chyba ozn. ścieżkę? Moim zdaniem właściwsze byłoby takie ustawienie stojaków, żeby nie dawało się ich zablokować samochodem - jedną z zalet sheffield-standów jest to, że same w sobie "rezerwują" wymagane miejsce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 07, 2007 10:53 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
jacor napisał(a):
Chciałbym poinformować, że wygrałem konkurs samorządu studenckiego wydziału psychologii UW „Kasa na inicjatywy” projektem zadaszonego parkingu rowerowego.
jacor napisał(a):

Gratuluję!

jacor napisał(a):
Niestety nie udało mi się znaleźć danych jakie są wymiary tych znaków, jakie odległości między pasami, nie wiem skąd wziąć szablon roweru.


Szablon "z rozporządzenia" można znaleźć np. tutaj:

http://www.zm.org.pl/download/rower/p23.svg

Ale tak naprawdę na terenie wewnętrznym nie musisz się specjalnie przejmować rozporządzeniem, bo to nie jest droga publiczna i wszystko zależy od administracji terenu. Ważne, żeby było czytelne. No i tak jak Paweł pisał, najlepiej ustawić tak, żeby ich się nie dało zastawić.

pduncz napisał(a):
Na razie napstrykałem trochę fotek tut. licznych wyrwikółek, i tego jak ludzie z nich (nie)korzystają - zamiast tego przypinają się U-lockami do wszystkiego, co stabilne - rynien, poręczy, ławek, znaków, etc.


Widać pewien postęp :-) Dawniej ciecie na kampusie centralnym ganiały za niekorzystanie ze wspaniałych wyrwikółek. Łącznie ze spuszczaniem powietrza, "zakładaniem blokad" itp. wstrętami.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 16:32 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Parking jest w zasadzie gotowy :-)

Tak to wyglądało PRZED:

Obrazek

A tak wygląda teraz:

Obrazek

Dostałem już jeden mail z pytaniami o szczegóły techniczne, więc odpiszę tutaj, może jeszcze komuś innemu się przyda...

1. W tym przypadku podłożem były betonowe płyty (trelinki?).

2. Podłoże było bardzo nierówne - miałem duże obawy, czy w ogóle da się tam przykręcić stojaki... Jak widać DAŁOSIĘ :-)

3. Technologia :-)
a) 80 dziur o głębokości 10 (lub więcej) cm, średnicy 14mm.
b) Wiercenie tylko porządną wiertarką z udarem pneumatycznym i SDSowym porządnym wiertłem, inne nie dadzą rady...
b) W tych dziurach 80 kołków L=75mm, fi=14mm.
c) W kołki wkręcone 80 wkrętów L=10cm, fi=10mm.
d) Gdybyśmy mieli coś porządnego do wkręcania tych śrub byłoby szybciej, ale niestety właściwie wszystkie trzeba było wkręcać ręcznie.
e) Stojaki są bardzo stabilne po wkręceniu już 4 śrub (po 2 na nogę)
mimo tak nierównej nawierzchni.

4. Czas: robota zajęła mi i kumplowi około 4 godziny. Przy jeszcze lepszych narzędziach da się pewnie troszkę krócej.
Warto mieć pod ręką odkurzacz, albo odsysacz i coś czym szybko można wkręcać
(nawet świetna wkrętarka akumulatorowa nie dała tu rady).

Mimo tego, że na razie nie wiem kiedy (i czy w ogóle) będzie wykonane zadaszenie, jestem zadowolony z tego co jest.
W najbliższych dniach będą wymalowane pasy, więc samochody nie będą zastawiać dojścia do rowerów.

I to na razie tyle. Teraz muszę rozreklamować parking wśród studentów i wykładowców :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 24, 2008 7:03 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
jacor napisał(a):
Parking jest w zasadzie gotowy :-)


Gratulacje!

Cytuj:
Dostałem już jeden mail z pytaniami o szczegóły techniczne, więc odpiszę tutaj, może jeszcze komuś innemu się przyda...


Na pewno się przyda - może chciałbyś z tego zrobić artykuł na stronę?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 24, 2008 11:22 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
jacor napisał(a):
W najbliższych dniach będą wymalowane pasy, więc samochody nie będą zastawiać dojścia do rowerów.

???Sądzisz, że farba powstrzyma jakiegoś kierowcę? :lol:

Tak czy owak, gratulacje!

BTW, czy do zamocowania stojaków zastosowałeś nakrętki zrywalne?
Wygląda to tak (mam nadzieję, że link zadziała):
http://www.loma-polska.pl/images/products/02_03_big.jpg

Współpracują one z wkrętami dwustronnymi (dwugwintowymi):
http://www.euro-eco.pl/euroeco_gfx/b/b7.jpg
http://www.euro-eco.pl/euroeco_gfx/c/c3.jpg
http://www.metalzbyt.rze.pl/index.php?p ... 5f76fe625f
http://nilsan.pl/components/com_virtuem ... ss/112.jpg
http://www.gabec.pl/img/dwugwinty_2.jpg

Działa to tak: wkręt wkręca się w kołek w podłożu, tak, żeby wystawała część z gwintem pod nakrętkę. Następnie nakręca się nakrętkę, której część sześciokątna ukręca się w ostatniej fazie przykręcania. Pozostaje część okrągła, której odkręcić nie jest łatwo... :wink:

Sądzę, że ta informacja może przydać się przyszłym budowniczym stojaków...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 29, 2008 10:54 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:56
Posty: 104
Lokalizacja: z grodu stołecznego
Gratulacje za literki U forewer:)

Może warto by pomyśleć jeszcze o tabliczkach na budynku szczególnie od frontu, w celach promocyjnych?

Co do kampusu głównego UW:

Jakiś czas temu zwrócił się do nas student w Wydziału Histori UW by wesprzeć tamtejsza ekipę w budowie podobnego parkingu. Niestety pary czy mocy nie starczyło im i ich entuzjazm się wypalił.
Jak pamiętam jest tam "big problem", a amianowicie:
Tuż za bramą jest całkowity zakaz parkowania/przypinania rowerów do lamp tam stojących (ponoć reguluje to regulamin UW - do którego dotrzeć nie mogłem), a na terenie całego kampusu są odpadowe złomy (wyrwikółki). Jak pamietam też cały rektorat/dziakanat samookreślił się wtedy (2005/2006), że żadnych ułatwień wprowadzać nie zamierza, a wręcz chce - zaostrzyć represyjność uprawnień Strazy Akademickiej, w kwestii parkowania rowerów.

Dlatego będę kibicować, a jak trzeba wspierać po raz kolejny zmianę nastawienia tej "zaściankowej" uczelni, w tej kwestii.

pozdr

Czajnik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 29, 2008 11:17 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Wszystko po to, aby UW było bardziej "U" niż "W".
:P

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 09, 2008 14:09 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Póki co, nie ma malowania, ale są patysie :-):
Obrazek

I choć to prowizorka, to jak widać wystarczająca.

Muszę też napisać o kilku bardzo fajnych sprawach, związanych z tym parkingiem.
1. Trzy osoby z wydziału poinformowały mnie, że po tym jak zainstalowaliśmy stojaki, KUPIŁY sobie rowery, żeby przyjeżdzać nimi na wydział.
2. We wtorek widziałem 13 rowerów przypiętych do stojaków - wcześniej bywało max 6.
3. Jedna osoba zadeklarowała, że odstawia samochód i zacznie przyjeżdżać rowerem. :-D
4. Padł pomysł, żeby nie czekać aż wydział zrobi zadaszenie, tylko spróbować znaleźć sponsora (np. napisać do jakiejś Meridy czy Krossa, żeby dali dużą markizę ze swoim logo?) Co o tym myślicie? Słyszeliście może o czymś takim?

Monty B. Ike napisał(a):
BTW, czy do zamocowania stojaków zastosowałeś nakrętki zrywalne?
Sądzę, że ta informacja może przydać się przyszłym budowniczym stojaków...

Niestety nie. Nawet nie wiedziałem o istnieniu takowych. Od sprzedawcy stojaków miałem propozycję użycia kleju do betonu do wklejenia śrub lub przyspawania, a to były drogie metody.

Ten parking jest zamknięty, żeby wejść/wyjść trzeba przejść przez portiernię, jest na dziedzińcu, na który jest widok z wielu sal... Mam nadzieję, że zwykłe śruby wystarczą, choć faktycznie w miejscach bardziej publicznych z pewnością lepsze byłby zrywalne, wystarczyłyby przecież raptem 2 na stojak.

Czajnik napisał(a):
Może warto by pomyśleć jeszcze o tabliczkach na budynku szczególnie od frontu, w celach promocyjnych?


Pomyśleć, to już pomyśleliśmy, aleśmy jeszcze nie zainstalowali :-),
propaganda na forach internetowych i tak dała duże efekty.
Tak czy siak, pojawią się pewnie w przyszłym tygodniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL