Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 28, 2011 17:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
No i co z nimi zrobić?
Chodnik traktują jako zatokę parkingową???

Niestety, przesłali odpowiedź jako JPG zawarty w Wordzie, więc wklejam jako obrazek:
http://i.imgur.com/38oGH.jpg

EDIT: tutaj link do tego pisma w google docs:
https://docs.google.com/document/d/1DsH ... edit?hl=pl

a tutaj link do zdjęć:
https://picasaweb.google.com/a.jarmoniu ... zesnia2011


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 29, 2011 9:47 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 10:48
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
W piśmie odpowiedzieli, że pojazdy stały TYLKO w zatoce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 29, 2011 10:15 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Cytuj:
W wyjaśnieniu nadesłanym przez Straż Miejską brak jest odniesienia do załączonych przeze mnie zdjęć, wykonanych 23 września br. o godz. 12:08, 12:15 i 12:16, na których widoczne jest 7 samochodów zaparkowanych na chodniku poza miejscami wyznaczonymi. Na zdjęciu wykonanym o godz. 17:42 część samochodów widoczna jest w tym samym miejscu.

Z przytoczonych wyjaśnień Strażnika wynika, iż żaden z siedmiu pojazdów widocznych na zdjęciach nie był zaparkowany na chodniku po czterech minutach od wykonania ostatniego zdjęcia, jednak niektóre z nich były zaparkowane dokładnie w tym samym miejscu o godz. 17:42.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 8:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Cytuj:
Aby parkować, wystarczy zamalować zakaz

Kierowcy notorycznie niszczą znak zakazu zatrzymywania, a dzielnica pięć razy płaciła za jego wymianę. Gdy znaku nie widać, straż parkujących karać nie może.

Ze spryciarzami zmaga się mieszkaniec Kabat. Nie poda nazwiska, bo boi się, że go pobiją albo zniszczą mu samochód. Miał już próbkę gróźb na forum Kabaty.pl, na którym pod jego adresem poleciały wyzwiska i ostrzeżenia, by się nie wtrącał w nie swoje sprawy.

– Chodzi o znak, ale jeszcze o coś. O zasady. Bo nie mogę zgodzić się z tym, że wszyscy tolerują patologię i są obojętni na wandalizm oraz niemoc służb miejskich, które powinny załatwić sprawę – mówi mieszkaniec Kabat.

Uliczka Mielczarskiego to oaza spokoju. Spacerują tu matki z wózkami, samochody jeżdżą powoli, nikt się nie spieszy. Pod numerem 10 mieści się pizzeria Con-Gusto. To przed tym lokalem jest niszczony znak B-36.

– Parkują tu klienci pizzerii i jej pracownicy. Od roku znak jest niszczony albo zamalowywany – mówi mieszkaniec Kabat. Przyznaje, że dowodu na to, iż to ktoś z pizzerii niszczy znaki, nie ma. Tyle że wandalizm zaczął się po otwarciu lokalu.

Stanowczo zaprzecza temu właściciel punktu Artur Markiewicz. – To klienci Carrefoura tu stają samochodami. Moje dwa pojazdy są na parkingu przy ul. Ekologicznej (prostopadła do Mielczarskiego – przyp. red.). To całe zamieszanie działa na moją niekorzyść. Tu żyje jeden taki, który wypisuje karteczki na autach i wzywa straż miejską, jak ktoś na chwilę zaparkuje. Mieszkańcy bloku też dostają mandaty – mówi.

Oprócz problemów z B-36 ktoś jeszcze niszczy tabliczki

T-30a, czyli znaki nakazu postoju pojazdów na chodniku równolegle do krawędzi jezdni.

Sprawą wandali lokator zainteresował radnego dzielnicy Wojciecha Zabłockiego (PiS). Ten wysłał interpelację do władz Ursynowa. Napisał, że zgłoszenia mieszkańców na łamanie przepisów przy Mielczarskiego są ignorowane. Jakie jest stanowisko urzędu Ursynowa? – Blok na Mielczarskiego został bez parkingu. Organizacja ruchu w tym miejscu została wprowadzona w 2007 r., wcześniej, niż pojawiła się pizzeria. Ale ta też się o miejsca dla aut klientów nie postarała się – mówi kierownik infrastruktury Ursynowa Wojciech Janowicz.

Pracownicy urzędu już pięć razy wymieniali znak B-36. Każdorazowo taka operacja kosztuje 255 zł. – Tyko tyle możemy zrobić. Jak ktoś stoi tam po zamalowaniu znaku, to straż miejska nie może podjąć interwencji, bo tablica jest nieczytelna – przyznaje rzeczniczka Ursynowa Urszula Boruch.

– Interweniujemy wtedy, kiedy znak jest widoczny. Wiemy, że są tam problemy z parkowaniem, ale sprawców nie znamy – mówi rzecznika SM Monika Niżniak.

Obrazek

http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/2,648300_Aby-parkowac--wystarczy-zamalowac-zakaz-.html

Czyli standardowym wyposażeniem samochodu będzie teraz puszka farby...

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 02, 2011 12:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2794
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... dach_.html

Cytuj:
- Gromadzenie się Bułgarów na ulicach powoduje poczucie zagrożenia - tłumaczy Marcin Skłodowski, radny Targówka. Wszystko przez: "głośne słuchanie muzyki, złe parkowanie, zdezelowane pojazdy, śmiecenie, zaczepianie, niewybredne komentarze do kobiet i dzieci".
[...]
To jakaś plaga, trzeba zrobić porządek. Powinniśmy skierować pismo do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, policja tego nie załatwi.


...a belki we własnym oku nie widzisz. Ale pismo do MSW w sprawie zachowania mieszkańców Warszawy powodującego poczucie zagrożenia poprzez zastawianie wszystkiego, co się da, samochodami, można wysłać :)

MHS

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 05, 2011 8:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10757034,Park_pelen_samochodow__Dziki_parking_na_rajdzie.html

Cytuj:
Park pełen samochodów. Dziki parking na rajdzie

W sobotę na Karowej ścigali się najlepsi rajdowcy. A w sąsiednim parku swoje auta tłumnie zostawiali kibice.

Sobotni wieczór na Powiślu upłynął pod znakiem rajdów samochodowych. Kryterium Asów wieńczące 49. Rajd Barbórki tradycyjnie odbyło się na krętym wiraży ul. Karowej. Niżej, na Browarnej rozłożyło się miasteczko namiotów, gdzie stały wyścigowe maszyny. Choć niewielu zdecydowało się zapłacić 49 zł i podejść pod sam tor, kibiców na Powiślu nie brakowało.

Niestety, większość dotarła tam samochodami. Zamknięte ulice: Browarna i Karowa nie odstraszyły kierowców. Ubyło za to miejsc parkingowych - dotychczasowe zatoki zajęte były przez organizatorów i kibiców.

Kierowcy znaleźli jednak rozwiązanie i zostawili auta... w parku. Tuż po rozpoczęciu rajdu park między Karową, Dobrą, Gęstą i Browarną był szczelnie wypełniony samochodami. Zostały tylko alejki manewrowe, tak by dało się z parku wyjechać. Policja i straż miejska nie zareagowała parkingową samowolę i niszczenie zieleni. Zdjęcia parkingowej samowoli nadesłał nam Jan Jakiel z SISKOMu. - To kolejny argument dla przeciwników rajdów na Karowej - skwitował.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 08, 2011 11:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
http://www.zw.com.pl/artykul/2,649509_S ... auta-.html

Cytuj:
Słupki rosną w Al. Jerozolimskich, a gdzie mają parkować auta?

Ile miejsc parkingowych zabrały słupki w Alejach od ronda de Gaulle'a do Dworca Centralnego? Według ZDM zero, bo... kierowcy stawali tam nielegalnie.

Kiedy w sierpniu ruszał remont chodników w Al. Jerozolimskich, drogowcy zapowiadali, że na czas robót wystąpią problemy z parkowaniem. Teraz, kiedy prace zmierzają do końca, okazało się, że problemy z parkowaniem będą, i to spore. Przez słupki, które uniemożliwiają wjazd na chodnik.
Drogowcy ustawili je w okolicach pl. Defilad czy ul. Brackiej, przez co w ogóle nie można w tych miejscach zostawiać auta. – Zaparkowanie teraz w Alejach graniczy z cudem. Poza tym przez samochody szukające wolnego miejsca jeździ się o wiele wolniej – mówi pan Stanisław, taksówkarz. – Zlikwidowano pewnie jakąś setkę miejsc parkingowych.
Podobna sytuacja jest w okolicach ronda de Gaulle'a, gdzie wcześniej samochody mogły parkować prostopadle do ulicy, a po montażu słupków już tylko równolegle. Ile miejsc parkingowych znikło w wyniku remontu chodników? Według ZDM zero, bo... – To nie były miejsca parkingowe. Kierowcy stawali tam niezgodnie z przepisami – twierdzi Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.
– Nawet gdy chodnik jest szeroki, nie można na nim stawać czterema kołami. A innej możliwości nie było, bo wtedy samochody blokowałyby pas ruchu.
Drogowcy tłumaczą, że słupki są stawiane na wyraźną prośbę mieszkańców lub służb porządkowych. – W Al. Jerozolimskich zawsze przy okazji remontu chodnika porządkujemy też sprawy parkingowe – tłumaczy Gałecka.
Porządkowanie jest na tyle dogłębne, że nie tylko stawiane są nowe słupki, ale też wymieniane stare. Biało-czerwone paliki są zastępowane przez słupki typu syrenka. Ładniejsze, ale i droższe. Ile będzie kosztowała ta wymiana, ZDM jeszcze nie wie dokładnie, bo słupki zostaną policzone po zakończeniu prac.
Wiadomo za to, ile na nie wydał w tym roku Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który montuje je na zlecenie ZDM, Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych czy innych instytucji. ZRiKD zamówił ponad 4762 słupki. Łączny koszt ich zakupu to ponad 917 tys. zł.
– W tej liczbie są też te zniszczone, np. na skutek wypadków, które wymieniamy na bieżąco – dodaje Karina Stopa, rzeczniczka ZRiKD.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 08, 2011 14:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Dziwne, że żaden z kierowców nie wspomniał o tym, że Ta Niedobra Straż Miejska mniej zarobi na mandatach, bo będzie mniej do karania. I dobrze im tak! Nic tylko upodlają i tak już poszkodowanych kierowców...

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 22:27 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
parkowanie w okolicach srebrnej, miedzianej i chmielnej (okolice budynku Warty)
przykład jakich wiele:

Obrazek
dojście do sklepu całkowicie zatarasowane

Obrazek
tarasuję cały chodnik bo jeszcze nie potrafię dobrze parkować

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 23:54 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 994
Lokalizacja: Warszawa
Raffi na FB napisał(a):
Obrazek

Tomasz Saja na FB napisał(a):
Raczej niepełnosprawna telewizja

ja na FB napisał(a):
@TS - dobrze powiedziane ;)


http://wawkom.waw.pl/forum/download.php?id=3672
(C) Wawkom.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 73  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL