Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 12, 2016 12:45 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr sty 27, 2016 13:12
Posty: 5
Cytuj:
I to chodzi. A po co masz parkować samochód pod blokiem. Nie wykupiłeś garażu no to sorry. Po co jest transport miejski???


Widzę Jamaika że nie znasz tematu a głupi głos zabierasz :/
Otóż nie ma w pobliżu miejsc parkingowych płatnych lub bezpłatnych pod blokiem, wokół boku czy na bloku. Lokalizacja pozbawiona totalnie jakichkolwiek rozwiązań dla kierowców gdyż w latach 70 miano to gdzieś. Wokół boku przy rakietników jest 8 garaży, na cały blok - istny szał. Jakbym mógł kupić to z chęcią bym to zrobił. Jak mieszkasz w nowym bloku gdzie ktoś w czasie budowy pomyślał to się ciesz.

Twoja uwaga odnośnie transportu miejskiego jest równie trafiona jak pierwsza.
Idąc Twoim tokiem rozumowania to po co w ogóle samochody. Do każdego miasta dojedziesz autobusem czy pociągiem. Jak podoba Ci się transport miejski to cóż ja mogę, są gusta i guściki. Ja szanuję swój czas i wole zaoszczędzić dwie godziny dziennie na dojazd do pracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 14, 2016 16:49 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 15:04
Posty: 92
gunter2079 napisał(a):
Lokalizacja pozbawiona totalnie jakichkolwiek rozwiązań dla kierowców gdyż w latach 70 miano to gdzieś. Wokół boku przy rakietników jest 8 garaży, na cały blok - istny szał. Jakbym mógł kupić to z chęcią bym to zrobił.

Ja to specjalnie napisałem. Ja widzę nowe bloki bez garażu, albo garaż źle wybudowany i nikt nie parkuje. Jedno osiedle widmo przy MPO na którym miała być droga łącząca Sosnkowskiego z Skoroszami. Mieszkam 30lat to mogę się pomądrzyć i tyle. Wiele osób wynajmujących mieszkania ma gdzieś płacić za parking.
gunter2079 napisał(a):
Idąc Twoim tokiem rozumowania to po co w ogóle samochody. Do każdego miasta dojedziesz autobusem czy pociągiem. Jak podoba Ci się transport miejski to cóż ja mogę, są gusta i guściki. Ja szanuję swój czas i wole zaoszczędzić dwie godziny dziennie na dojazd do pracy.

To nie jest mój tok rozumowania tylko HGW. Popiera ją Ursus. Ciekawe gdzie parkujesz swój samochód w Warszawie. Są projekty aby wyeliminować z Centrum samochody. Są dodatkowe strefy płacowe miejsc postojowych o których władza przemilczała. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 16, 2016 8:21 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr sty 27, 2016 13:12
Posty: 5
Wynajmujący może i mają gdzieś płacenie. Mieszkam na stałe i parking albo lepiej garaż przydałby się bardzo. Ale w tej lokalizacji jak nie wyburzą ze dwóch domów i nie zrobią wielopoziomowego to nie ma jak. Dlatego jestem podirytowany zakazem parkowania dla ścieżki rowerowej nie połączonej z żadną inną ścieżką. Ot taki sobie wymysł 'artysty'. Ciekaw jestem czy za pomysłem tych ścieżek samych sobie stoi Pan Galas ?

W warszawie nie mam problemu z parkowaniem auta, czasem wymaga to dłuższego krążenia wokół albo zaparkowania dalej, inaczej się nie da. Metoda na buraka nie dla mnie.

A odnośnie bloków a raczej deweloperów to nic się nie zmieni jak nie będą musieli. Kiedyś słyszałem ze koszt wybudowania piętra pod ziemią jest podobny do dwóch pięter w góre.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 27, 2017 7:58 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 15:04
Posty: 92
Bardzo ciekawa propaganda.
Wszystkie ścieżki rowerowe prowadzą do Ursusa
W przypadku jazdy na rowerze kluczowa jest infrastruktura. Najdłuższą ścieżką rowerową w Ursusie jest trasa biegnąca przez całą długość al. 4 Czerwca 1989 r. Jej podstawowe zalety to obustronność oraz wygodna, asfaltowa nawierzchnia. Droga łączy się z Al. Jerozolimskimi, dlatego jest rowerowym łącznikiem z całą stolicą – jadąc w prawo, przez ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., dojedziemy na Ochotę, a jeśli skręcimy w lewo, Al. Prymasa Tysiąclecia dojedziemy na Wolę. Stamtąd można udać się w kierunku Śródmieścia, do którego dostaniemy się za pomocą ul. Kasprzaka, ul. Prostej, a następnie ul. Świętokrzyskiej. Trasa liczy 11 km i można ją pokonać w około 40 minut.
Obrazek
Problem w tym, że ścieżka leży na granicy Włoch i Ursusa. A zdjęcie wykonano przy Stadionie RKS w Ursusie Płd czyli Czechowicach

Nowe pomysły w Ursusie 2017
Obrazek
Co to oznacza dla mnie? Złośliwie odpowiem, że emeryci będą mieli teraz swobodny dojazd do Mokpola(supersam). Sęk w tym, że nigdy nie mieli z tym problemu. Natomiast wyjazd ze szkoły na ul. Drzymały będzie bardzo niebezpieczny, bo trzeba będzie się użerać z rowerami przy zastawionych chodnikach i autobusach. Obstawiam, że postawią znak 30km/h.
Wojna z autobusami, a może trzeba część autobusów zlikwidować? Będą oszczędności. I ostatnie, co miałaby łączyć ścieżka na Kompani Kordian? To nie główny ciąg rowerowy. Bardziej interesował by mnie z dworca do Michałowic.
Najbardziej rozmieszyła mnie opcja ulicy Drzymały. Ulica jednokierunkowa i zastawiona samochodami. Nowy blok w parku. Ja tam nawet na piechotę nie chodzę od lat bo nie ma jak. Oznacza to, że Hanka chce wypowiedzieć wojnę parkingowi i wprowadzić zakaz postoju.

Czy opłaca się przyjechać do Ursusa dla relaksu na rowerze? Kategorycznie nie.
Obrazek
Autostrada i lotnisko zrobiły swoje. To nikt nie pali węglem bo nie ma ludzi. Ursus Płd wyludniał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 27, 2017 9:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Jamaika napisał(a):
Bardzo ciekawa propaganda.

Problem w tym, że ścieżka leży na granicy Włoch i Ursusa. A zdjęcie wykonano przy Stadionie RKS w Ursusie Płd czyli Czechowicach

Zdjęcie nie trafione ale akurat treść jest prawdziwa. Osiedla przy Skoroszewskiej jako jedyne w Południowym Ursusie mają ścieżkę rowerową. Pełnej ciągłości do Nowolazurowej nie ma ale da się dojechać

Jamaika napisał(a):
Nowe pomysły w Ursusie 2017

Co to oznacza dla mnie? Złośliwie odpowiem, że emeryci będą mieli teraz swobodny dojazd do Mokpola(supersam). Sęk w tym, że nigdy nie mieli z tym problemu.

Nie rozumie w czym problem
Jamaika napisał(a):
Natomiast wyjazd ze szkoły na ul. Drzymały będzie bardzo niebezpieczny, bo trzeba będzie się użerać z rowerami przy zastawionych chodnikach i autobusach. Obstawiam, że postawią znak 30km/h.

Co pogorszą pasy rowerowe w tym temacie? Co ma do tego 30km/h
Jamaika napisał(a):
Wojna z autobusami, a może trzeba część autobusów zlikwidować? Będą oszczędności.

Po co likwidować autobusy
Jamaika napisał(a):
I ostatnie, co miałaby łączyć ścieżka na Kompani Kordian? To nie główny ciąg rowerowy. Bardziej interesował by mnie z dworca do Michałowic.

Wg pomiarów to najczęściej wybierany ciąg w tej część Urusa. Dlaczego? BO nie ma dla niego alternatywy w relacji WZ, nie ma równoległych ciągów. W relacji NS jest kilka takich ciągów.
http://rowery.um.warszawa.pl/sites/rowe ... 014205.gif
Jamaika napisał(a):
Najbardziej rozmieszyła mnie opcja ulicy Drzymały. Ulica jednokierunkowa i zastawiona samochodami. Nowy blok w parku. Ja tam nawet na piechotę nie chodzę od lat bo nie ma jak. Oznacza to, że Hanka chce wypowiedzieć wojnę parkingowi i wprowadzić zakaz postoju.

Przeczytaj projekt :
Cytuj:
2. Przywrócenie dwukierunkowego ruchu rowerowego na jednokierunkowej ulicy Drzymały (odcinek Kompanii Kordian - Sosnkowskiego) poprzez dodanie tabliczek T-22 (nie dotyczy rowerów) pod odpowiednimi znakami. Wyznaczenie pasa rowerowego nie jest konieczne, gdyż ulica posiada fizyczne ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Jeszcze 2 lata temu ruch odbywał się dwukierunkowo. Bez problemu zmieści się rower i samochód. Co ma do tego Hanka ? To projekt mieszkańca.
Jamaika napisał(a):


Czy opłaca się przyjechać do Ursusa dla relaksu na rowerze? Kategorycznie nie.

Autostrada i lotnisko zrobiły swoje. To nikt nie pali węglem bo nie ma ludzi.

Benzoalfapiren to efekt palenia śmieciem a nie komunizacji. Jakby była winna komunikacja to wykres wyglądałby.

Jamaika napisał(a):
Ursus Płd wyludniał.

Nowe osiedla na Skoroszach to najlepszy przykład ;)

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 27, 2017 11:27 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 15:04
Posty: 92
pzinek napisał(a):
Zdjęcie nie trafione ale akurat treść jest prawdziwa. Osiedla przy Skoroszewskiej jako jedyne w Południowym Ursusie mają ścieżkę rowerową. Pełnej ciągłości do Nowolazurowej nie ma ale da się dojechać

Nie zgadzam się. Po pierwsze dotyczy tylko na początku przy Dzieci Warszawy. Tam się urywa. Trzeba się przybić w Apartamentową. Potem wjeżdza się w pole by dojechać do Al. 4 czerwca 1976, albo jechać chodnikami ryżową.
https://www.google.pl/maps/@52.1904724, ... 56!6m1!1e1
Jeszcze jedna rzecz mnie złości. Jest ulica równoległa Sławoja Składkowskiego. Dwa razy zmieniałem dętki przy Leroy Merley bo są nasadzone kolczaste krzewy.

pzinek napisał(a):
Nie rozumie w czym problem. Co pogorszą pasy rowerowe w tym temacie? Co ma do tego 30km/h

Problem w tym, że nic nie widać jak się patrzy w lewo z Drzymały. Jest parking na Kompani Kordian do sklepu, fryzjera i siłowni. Niech podjedzie dostawczy samochów lub kurier. Brakuje tylko ścieżek rowerowej. Czy chciałbym mieć w tym miejscu światła? Nie. I tak się tragicznie wolno jeździ po Ursusie.

O likwidacji i zamienianiu na busiki mówi się od lat. Wszystko dla metra. Co łączy ciag na Kompani Kordian??? Dlaczego nie ma ani jednej ścieżki rowerowej przez park Czechowicki??? Skoro projektanci zieleni zmieniali go pięć razy. Jest zakaz jazdy rowerem.:(

pzinek napisał(a):
Wg pomiarów to najczęściej wybierany ciąg w tej część Urusa. Dlaczego? BO nie ma dla niego alternatywy w relacji WZ, nie ma równoległych ciągów. W relacji NS jest kilka takich ciągów.

To jest bardzo ciekawy temat. W sam raz dla prokuratury. Jak wiadomo miało być połączenie ulicy Skoroszewskiej i Sosnkowskiego przy MPO. Sęk w tym, że ktoś pobudował na dziko osiedle jak w Rosji. Nikt tego nie wyburzył i na dodatek czeka się na zmianę przepisów, żeby to opylić lub przeznaczyć na mieszkania socjalne. Na tyłach stadionu zrobiono ścieżkę do al. Bzów. Dla kogo??? I spokojnie można by było zrobić ścieżkę np. ul. Słupską do Autostady. Są to osiedlowe dróżki.
dróżki. Niestety ważniejsza jest cena metrażu pod bloki.
Co do Drzymały. Jest jeszcze takie coś jak myjnia samochodowa. Bardzo przydatna, lecz powoduje to zwiększony ruch. Ja nie widzę tam rowerów.

Skorosze to Ursus Płd. Czechowice znajdują się od Kompani Kordian do Al. Jerozolimskich. I muszę przyznać władzy się udało. Można spychaczem rozpieprzyć wyludniałe osiedle domków jednorodzinnych i budować getto osiedlowe, najlepiej przy autostradzie. Nikt nie pali w ursusie gumy, nie widać czarnego dymu z kominów. Smutno się patrzy teraz na dzieciaki, które biegają na stadionie w tym dymie w nowo utworzonych Orlikach. Aż w ustach drażni. Sport to zdrowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 11, 2017 22:45 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Urząd Dzielnicy przedstawił stan realizacji i przyszłość projektu do Budżetu Partycypacyjnego 2015 "Usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus". Na początku roku odbyło się spotkanie wiceprezydent Renaty Kaznowskiej i przedstawicieli wielu jednostek miejskich. Przyjęto następujące ustalenia.
W temacie kontraruchu. Cierlicka, Plutonu Torpedy, Rakietników, Konotopska mają mieć kontraruch bez kontrapasa. Kontraruch na Sosnkowskiego i Spisaka (przy pętli PKP Ursus) ma wykonać ZDM wraz z budową minironda. Konińska i Adamieckiego czeka na opinię Inżyniera Ruchu. Kontraruch na Wiosny Ludów został odłożony ze względu na brak środków. Ulica Zaczarowanej Dorożki jest obecnie remontowana i powstanie na niej kontrapas rowerowy. Ulica Królów Polskich stanie się dwukierunkowa dla wszystkich.
W temacie pasów rowerowych. Na Cierlickiej ma powstać ciąg pieszo-rowerowy. Będzie to polegało na oznakowaniu istniejące chodnika znakami pionowymi. Na pozostałych ulicach, na których miały być pasy rowerowe, realizacja została odsunięta w czasie. O zastosowanych rozwiązaniach ma zdecydować "Koncepcja sieci tras rowerowych dla dzielnicy Ursus". Jest to dokument przygotowany przez Zielone Mazowsze w 2005. Dzielnica zapowiada aktualizację tego dokumentu. Dla ciągów ulic Spisaka - Kościuszki - Plutonu Torpedy ruch rowerowy ma być poprowadzony równoległymi ulicami o uspokojonym ruchu. Dla ulicy Keniga rekomendowane jest stworzenie drogi dla rowerów. O sposobie prowadzenia ruchu rowerowego na ulicach Dzieci Warszawy i Walerego Sławka ma zdecydować wspomniana koncepcja.
Realizacja powyższych inwestycji jest uzależniana od pozyskania funduszy, gdyż pieniądze przewidziane z BP zostały wyczerpane.

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2017 14:30 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 15:04
Posty: 92
Kto wie jakie inwestycje chodnikowe, a może i ścieżki rowerowej będą przy Lidlu?

Zaczął się remont Lidla, ale jadąc dziś rowerem zauważyłem zerwaną kostkę brukową przy światłach w al. Jerozolimskich/Sosnkowskiego. Czy zaczynają się jakiś większe inwestycje :?: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 10, 2017 14:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Jamaika napisał(a):
Kto wie jakie inwestycje chodnikowe, a może i ścieżki rowerowej będą przy Lidlu?

Zaczął się remont Lidla, ale jadąc dziś rowerem zauważyłem zerwaną kostkę brukową przy światłach w al. Jerozolimskich/Sosnkowskiego. Czy zaczynają się jakiś większe inwestycje :?: :mrgreen:

Nic mi nie wiadomo. ZDM raczej żadnego przetargu nie ogłaszał.

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 12, 2017 16:29 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 15:04
Posty: 92
Ostatnie prasowe rewelacje z ratusza na temat rowerowego Ursusa. Jaka dobra Hania.

Dywagacje Jamaiki. Już się wypowiadałem na forum na temat skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Spisaka.
http://fleschmazowsza.com.pl/wp-content ... nr_117.pdf
Tym razem chodzi o artykuł "Bezpieczne przejście przy ul. Spisaka". Dla mnie to kolejne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ukłon dla Biedronki. Jakoś dziwnie nie ma na zdjęciach świateł dla rowerów. :?
Po pierwsze zdjęcia nijak obrazują te skrzyżowanie więc nie wiem czy chodzi o te ulice???
Dwa. Wieść niesie po osiedlu, że Biedronka wykupiła "Zielonego Lwa" i będzie całkowita przebudowa skrzyżowania. Ciekawe co z tirami i ślepej ścieżki rowerowej wzdłuż al. Jerozolimskich donikąd???
Trzy. Co ma do tego Ursus w tym rejonie i HGW???
Cztery. Minęły cztery lata od budowy autostrady S8 i nikt nie odebrał podobno niezgodnie pobudowanej z normami kładki i wind w al. Jerozolimskich. :roll:
Mieszkaniec na dziko w poprzek przecina rowerem al. Jerozolimskie aby przejechać do Michałowic. Tak ma motłoch.
Sześć. Rozpisywałem się już, że w pobliżu przydałby się stojak na rowery, zwykły nie Vertulio UE. Latem trochę ludzi przytracza rowery do płotów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL