Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 14, 2017 22:18 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 12:00
Posty: 54
Wrzuciłam do systemu, chociaż muszę jeszcze uzupełnić podpisy: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/9801

zapraszam do komentowania, bo to mój pierwszy taki projekt, więc mimo wizyty na dyżurze w ZDM na pewno nie wszystko jeszcze zrobiłam dobrze.

Co do łuków: jakie powinny być?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 22:38 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
MPawlowska napisał(a):
Co do łuków: jakie powinny być?

Cytuj:
Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U.2016.0.124 t.j.)
§ 71. Wewnętrzna krawędź pasa ruchu dla pojazdów skręcających w prawo na skrzyżowaniu zwykłym
Wewnętrzna krawędź pasa ruchu dla pojazdów skręcających w prawo na skrzyżowaniu zwykłym powinna być kształtowana za pomocą łuku kołowego o promieniu nie mniejszym niż:
1) 6,0 m - na wlocie drogi klasy L lub D;

Rozporządzenie reguluje tylko minimalny promień, ale właśnie tego minimum należy się trzymać. Można argumentować, że większy obniża bezpieczeństwo i podnosi koszty.
Nie udało mi się znaleźć informacji o klasie tych dwóch ulic, ale nie sądzę, żeby któraś z nich mogła być zbiorcza.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 22, 2017 1:22 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt sty 12, 2016 15:26
Posty: 32
Planuję zgłosić w obszarze Rakowiec projekty odnośnie stojaków rowerowych oraz zieleni. Może ktoś byłby w stanie w jakikolwiek sposób pomóc w zbieraniu podpisów na liście poparcia? :) Dopiero co się wprowadziłem, nie znam większości sąsiadów i mogę się nie wyrobić do poniedziałku z zebraniem 30 podpisów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 22, 2017 11:49 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Możesz wpaść na zebranie ZM na Koszykowej - http://www.zm.org.pl/?a=pierwsze_kroki&wg=o_nas - najbliższe już jutro. Na pewno parę podpisów się znajdzie:)

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL