Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 05, 2016 20:50 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Jeśli odpowiedni wątek już istnieje (a go przeoczyłem), prosiłbym o przeniesienie, bo dużo tematów zakładam - nie wiem czy to jest dobrze widziane.

-----------


Co myślicie o tym, żeby linia wyznaczająca zatrzymanie pojazdu przed przejściem dla pieszych była nie 2m przed pasami a 5 metrów (oczywiście na prostej drodze, żeby nie rozwijać wątków wyjątków)?

Przechodzenie przez przejście przy którym czeka rozświetlony pojazd z motorem warczącym, czekającym do wyrwy jest dla mnie niekomfortowe. Mam stres, poczucie zagrożenia. Zakładam, że inni mogą czuć się podobnie.

Pojazd zatrzymany 5m wcześniej wygląda bezpieczniej, jest też cichszy dla przechodniów. Zatrzymuje się szybciej, więc pieszy może wejść na pasy szybciej - kierowca więc ruszy szybciej i dodatkowo szybciej, bo właściwie nie będzie musiał czekać na pełne zejście pieszego z pasów, by wrzucić bieg i ruszyć.

5 metrów przed pasami może też być linią ułatwiającą rozróżnienie strefy bliższej pasom w której znajduje się pojazd a pieszy wtarga na przejście przed niego od strefy dalszej, w której jeśli jest pojazd a pieszy wejdzie na pasy, to pieszy ma pierwszeństwo.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 08, 2016 8:38 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Jest jeden problem: czasy ewakuacji rzutujący na czas czerwonego dla pieszych. Im większa jest odległość od miejsca, z którego rusza samochód, do miejsca, w którym opuszcza skrzyżowanie, tym dłuższe musi być czerwone w relacjach poprzecznych. Na większych skrzyżowaniach może to też być problematyczne z punktu widzenia rowerzystów, jeżeli nie mają wysuniętej osobnej linii zatrzymania.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 13:13 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
axxenfall napisał(a):
Jest jeden problem: czasy ewakuacji rzutujący na czas czerwonego dla pieszych. Im większa jest odległość od miejsca, z którego rusza samochód, do miejsca, w którym opuszcza skrzyżowanie, tym dłuższe musi być czerwone w relacjach poprzecznych. Na większych skrzyżowaniach może to też być problematyczne z punktu widzenia rowerzystów, jeżeli nie mają wysuniętej osobnej linii zatrzymania.


OK, dzięki.

Ja przede wszystkim miałem na myśli skrzyżowania bez sygnalizacji, ale OK z sygnalizacją też trzeba by było to obmyśleć.

Jadąc autem, gdy widzę ludzi bojących się wejść na pasy, mimo że jestem ze 100 m. od nich, coś mnie w sercu ściska - jak ten naród jest zastraszony, dlatego wtedy zatrzymuję z dala od pasów, jak najszybciej, ale oczywiście nieprzesadnie daleko, żeby przechodnie zrozumieli, że to ich puszczam.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL