Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 30, 2015 22:17 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Zastanawiam się jeszcze nad wytyczeniem przejścia dla pieszych na wysokości Wrocławska / Szareckiego. Z wielu bloków ludzie nie musieliby sporo nadrabiać idąc na przystanek.
Przejście z azylem, bez sygnalizacji, ewentualnie progi jeszcze i dobudowa kawałka chodnika na trawniku po obu stronach ulicy Wrocławskiej. Co sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 08, 2015 8:51 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
To już raczej nie jest do BP, ale na Bemowie: czy nie przydałby się dojazd od strony Fortu Bema na kładkę w węźle Prymasa Tysiąclecia? Np. tutaj:

https://goo.gl/maps/yfgSqsUTmFN2

W wersji budżetowej - kawałek dalej na północ (mniejsza różnica wysokości ale bardzie dookoła):

https://goo.gl/maps/cA58Y8SYxDQ2

Widok z drugiej strony:

https://goo.gl/maps/1LfofsuRmvt

Granica pasa GDDKiA jest po krawędzi kładki / murze oporowym, dalej też jest skarb państwa, ale inny (AMW?)

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 09, 2015 18:28 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
^^ Też o tym myślałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 10, 2015 23:54 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Jak nie do BP to kto to zrobi?:)
Na BP to raczej nie jest kwestia priorytetowa, bo na Forcie jest zaledwie kilkanaście bloków i wyjazd z okolicy Osmańczyka na Prymasa mają przez park i zabytkowe budynki do Maczka i tam już jest zjazd, wiec blisko. A ci bliżej Koła to wiaduktem i Obozową i w prawo. Jak za rok - dwa będę te pasy rowerowe wzdłuż Obozowej to już w ogóle. Tylko trzeba zrobić coś z tą sygnalizacja przy Lidlu.
Dodatkowo przy tych niskich starych budynkach na tyłach Fortu miasto ma robić jakąś filię centrum kultury i dodatkowo deweloper buduje kolejne bloki, fajnie jakby przy okazji ucywilizowali tą uliczkę dojazdową.

Jeszcze kolega chyba będzie robił jakiś ddr z Parku Górczewska do Tesco Górczewska z puli Jelonek, ale szczegółów nie mam.
Tak więc wszystkie obszary Bemowa i ogólno będą mieć projekty rowerowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 11, 2015 8:38 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
JW1 napisał(a):
Jak nie do BP to kto to zrobi?:)


Nie wiem, może dzielnica w ramach zagospodarowywania Fortu? BP nie powinien być głównym źródłem rozwoju infrastruktury rowerowej.

JW1 napisał(a):
Na BP to raczej nie jest kwestia priorytetowa, bo na Forcie jest zaledwie kilkanaście bloków


I kolejne kilkanaście przy Osmańczyka. Z takiej np. Widawskiej też byłoby kilkaset metrów bliżej niż przez Obozową.

JW1 napisał(a):
wyjazd z okolicy Osmańczyka na Prymasa mają przez park i zabytkowe budynki do Maczka i tam już jest zjazd, wiec blisko.


Dojazd do Maczka to półtora kilometra do nadłożenia.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 18, 2015 21:46 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Wysłałam do ZDM maila z prośbą o doradzenie, czekam na odp:

1) Ostatni brakujący odcinek ścieżki rowerowej 750m - Powstańców Śl. od Pirenejska 8 (kapliczka) do skrzyżowania przy Szkole Zachodzącego Słońca
2) Ścieżka rowerowa i remont chodnika wzdłuż Wrocławskiej - 550m od Skateparku do kwiaciarni przy Widawskiej/Szadkowskiego.
3) DDR 750m wzdłuż Kaliskiego od skrzyżowania z Kocjana do Archimedesa
4) Przejście dla pieszych Wrocławska / Szareckiego - azyl, pasy

Jak wspomniałam wcześniej, będzie jeszcze rowerowy na Jelonkach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 20, 2015 19:18 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 25, 2012 6:14
Posty: 33
Lokalizacja: Bemowo
A ja na północnym odcinku Wrocławskiej widzę pasy rowerowe.Tam natężenie ruchu wynosi ok. 500 poj/h więc 1 pas jest wystarczający.Zlikwidować sygnalizację świetlną przy ZUS-ie na rzecz progów wyspowych i powtórzyć progi na "dzikim"przejściu przy A.Sołtana.W końcu w przyszłym roku w ramach BP będą progi wyspowe przy przejściu na wysokości Wrocławska 21.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 24, 2015 22:54 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Sygnalizacja przy ZUS-ie to akurat jest mega potrzebna, bo samochodziarze nie chcą ustępować pierwszeństwa pieszym -> przykład wzdłuż Wrocławskiej przy przychodni i przy Powstańców Śl. / Pirenejska - tak wiec dobrze, ze jest. W 2 wspomnianych miejscach taka z guzikiem na żądanie też by się przydała.

Z innej bajki - robią dalszy odcinek ddr i chodnika wzdłuż Radiowej w stronę Starego Bemowa - miejsca masa, a dlaczego nie robią oddzielenia trawnikiem jak kilka metrów wcześniej przy Stokrotce?
Ten kawałek jest akurat bardzo uczęszczany, bo masa ludzi w weekendy do lasu z psami chodzi i rowerami po Kampinosie śmiga.

http://tustolica.pl/buduja-sciezke-rowe ... owej_72018


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 22:31 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 21:17
Posty: 4
Mam prośbę. Jestem Mieszkańcem Bemowa, mieszkam na Fortach Bema i jestem ojcem 11-latka który dojeżdża obecnie do szkoły podstawowej rowerem a w przyszłości będzie dojeżdżał do gimnazjum. Sam też robię różnymi rowerami ok. 8-10 tys km rocznie i pewnie tyle samo samochodem. Mam kilka uwag, które może ktoś przy okazji uwzględni, projektując rozwiązania komunikacyjne dla rowerów na Bemowie.

1. Piastów Sląskich.
Widziałem w tym wątku że jest plan żeby utworzyć na tej ulicy pas dla rowerów mimo że jest tam ścieżka rowerowa. Obecnie źródłem konfliktów z kierowcami jest znak zakazu jazdy rowerem przy początku ścieżki rowerowej w okolicy skrzyżowania Powstańców Śląskich z Piastów Ślaskich. Znak ten jest idiotyczny ponieważ ruch na tej dwupasmowej ulicy jest znikomy i ktoś jadący rowerem szosowym prawym pasem nikomu nie przeszkadza ale jednak chamscy kierowcy trąbią i wyzywają rowerzystów jadących w tym miejscu asfaltem. A jest to akurat krzyżówka na której często spotykają się kolarze szosowi jadący na trening w stronę Kampinosu. A jak wiadomo szosowcy jazdy po ścieżce z kostki Bauma unikają, bo się ona do jazdy rowerem wyścigowym nie nadaje. Nie wspominając że jazda ścieżką z prędkością typu 40 km/h stanowi niebezpieczeństwo dla innych użytkowników tej ścieżki. Oczywiście takiego znaku w drugą stronę nie ma.

2. Księcia Bolesława
Tu przydałaby się ścieżka wzdłuż płotu należącego do wojska prowadząca w stronę Gimnazjum na Androllego. Dla dzieci z okolicznych osiedli Gimnazjum na Androllego jest szkołą rejonową. W związku z tym chcąc do niej dojechać od strony Fortów Bema muszą jechać Księcia Bolesława. Jest to też ulica na której widać setki rowerzystów którzy przejeżdżają nią do wiaduktu na Księcia Janusza, głównie chodnikiem niezgodnie z przepisami ale zgodnie ze swoim bezpieczeństwem. Mieszkańcy tacy jak ja i mój syna jadą nią też na zakupy rowerem do pobliskiego Lidla. To jest bardzo ruchliwa, jednopasmowa ulica na której w godzinach porannych i popołudniowych panuje gigantyczny ruch. Jechanie nią rowerem w tych godzinach jest poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia.

3. Obrońców Tobruku
Brak ścieżki na odcinku od skrzyżowania ulic Pieniążka i Obrońców Tobruku aż do Księcia Bolesława. Argumenty te same co powyżej.

Na tymże skrzyżowaniu absolutnie niezbędne jest zamontowanie sygnalizacji świetlnej. W okresie wzmożonego ruchu lewoskręt z Pieniążka w Obrońców Tobruku jest prawie niemożliwy a przejazd rowerem na drugą stronę ulicy bardzo niebezpieczny ze względu na ruch i brak sygnalizacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 22:46 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 21:17
Posty: 4
No i jeszcze zapomniałem dopisać:
ŻADNYCH KOSTEK BAUMA NA ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH. Tylko asfalt. Żeby mogli nimi jeździć szosowcy, halajnogowcy i rolkarze. Dla samochodów przecież nie budujemy dróg brukowych żeby było ładniej więc nie wiem z jakiego powodu jacyś idioci budują ścieżki rowerowe z takiej kostki. Jak nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o kasę. Pewnie można na nich lepiej zarobić niż na asfaltowych...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL