Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 03, 2007 19:19 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 19:13
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Pod ponizszym linkiem opis mojej ponad 3 letniej walki o pojemniki do segregacji smieci kolo mojego bloku. Pojemnikow nadal jak nie bylo tak nie ma, a kolejne ubyly.
http://www.zm.org.pl/?a=dantego

Zachecam takze do opisow wlasnej proby wyegzekwowania koszy do selektywnej zbiorki.
Moze udalo komu sie to uczynic?
A moze ktos jak ja walczy juz pare lat?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 11:23 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 11:06
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa, Bielany
A u mnie w bloku od wczoraj pojawily sie wlasnie 3 takie pojemniki, kazdy w innym kolorze. Bardzo ladnie wygladaja tylko jakies takie male, jesli pamietacie metalowe kubly na smieci z klapka to one sa mniej wiecej tych rozmiarow, tylko troszke wieksze. Pojemniki stoja w zamknietym pomieszczeniu tak, ze tylko mieszkancy bloku maja do nich dostep.
Sam jestem ciekaw jak szybko beda sie one zapelniac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 11:39 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
[quote="rower"]A u mnie w bloku od wczoraj pojawily sie wlasnie 3 takie pojemniki, kazdy w innym kolorze. Bardzo ladnie wygladaja tylko jakies takie male, jesli pamietacie metalowe kubly na smieci z klapka to one sa mniej wiecej tych rozmiarow, tylko troszke wieksze. Pojemniki stoja w zamknietym pomieszczeniu tak, ze tylko mieszkancy bloku maja do nich dostep.
[quote]

No proszę, czyli jednak coś się dzieje w tej dziedzinie...
Zgodnie z funkcjonującym od kilku miesiecy Regulaminem utrzymania czystości w Warszawie, do 1 marca 2007 we wszystkich blokach powinny sie pojawic podobne pojemniki.

(więcej na temat Regulaminu - http://www.zm.org.pl/?a=odpady-068-regulamin)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 20:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Super - właśnie szukałem informacji na temat jakie służby mają kontrolować postawienie pojemników. Ja od ponad dwóch lat staram się przekonać spółdzielnię do uzupełnienia altanki, jak na razie bez skutku. Teraz chciałbym spróbować jakoś zwrócić na nią uwagę służb miejskich odpowiedzialnych za wdrażanie programu.

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 11:29 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Na stronie Urzędu miasta Warszawy przeczytać można co następuje:

"Od 1 września 2006 r. obowiązuje już nowy Regulamin utrzymania porządku i czystości w m. st. Warszawie. (...) Jeżeli więc zejdą Państwo do swojej altanki śmietnikowej, trzymając w ręku pieczołowicie wyselekcjonowane surowce wtórne i nie zastaną tam pojemnika do ich wrzucenia, prosimy o zadzwonienie do swojego administratora z żądaniem zawarcia przez niego odpowiedniej umowy. Od 1 września przedsiębiorca i administrator nie mogą odmówić dostawienia pojemników."

Pamiętać jednak należy, iż zapisy regulaminu będą w pełni egzekwowane dopiero pół roku po jego wejściu w życie. Okres ten zostal wyznaczony aby wszyscy zdążyli się przystosować. Ale z tego co widzę, niewiele spółdzielni mieszkaniowych się tym faktem przejęło jak na razie...

Treść Regulaminu dostępna jest pod adresem:

http://www.bip.warszawa.pl/dokumenty/in ... 060612.pdf


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 22:54 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
W takiej Politechnice Gdańskiej są nawet kosze do segregacji na korytarzach uczelni. 8-)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 22:18 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Melania napisał(a):
Na stronie Urzędu miasta Warszawy przeczytać można co następuje:

"Od 1 września przedsiębiorca i administrator nie mogą odmówić dostawienia pojemników."


Odmawiać to mi nigdy nie odmówiono, tylko jakoś nigdy nic z braku odmów nie wynikło :) Ciekawe czy dostanę jakąś odpowiedź od oficjeli z miasta przed marcem...

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 10:20 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
HA! Kolejny sukces - tym razem na moim osiedlu.
Przy wszystkich altankach śmietnikowych pojawily się dodatkowe pojemniki w kolorze czerwonym, z napisami papier, szkło, plastik.

Co prawda niektórych to dezorientuje. Pytają: jak to? Wcześniej kazali nam osobno wrzucać, a teraz wszystko razem? To gdzie ta segregacja?

Ale ja jestem dobrej myśli. Z czasem ludzie przywykną, a pojemniki do segregacji na stałe wtopią się w warszawski krajobraz...
Ech, ale się rozmarzyłam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 11:09 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Ja to widze, ze pod koniec tego 6 miesięcznego okresu będzie mozna niezly biznes zroibc na sprzedazy pojemnikow w róznych kolorach!!! Kto ma kapitał na rozkrecenie biznesu - czekam na kontakt.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 20:26 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sty 07, 2007 14:50
Posty: 106
Melania napisał(a):
Przy wszystkich altankach śmietnikowych pojawily się dodatkowe pojemniki w kolorze czerwonym, z napisami papier, szkło, plastik.
Co prawda niektórych to dezorientuje. Pytają: jak to? Wcześniej kazali nam osobno wrzucać, a teraz wszystko razem? To gdzie ta segregacja?


Więc uświadom, gdzie ta segregacja?

_________________
|..Pozdrawiam..|
|.....SeBeQ......|
|--=--=--=--=--| ..:: Make Gravity Your Slave ::..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL