Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 14, 2014 20:30 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 7:25
Posty: 30
Dobra notka
http://niechlezy.blogspot.com/2014/11/p ... -info.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 18, 2014 21:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/220369-a-mialo-nie-byc-kar-uwaga-na-drogach-za-brak-odblasku-nawet-3-tysiace-zlotych-mandatu
Cytuj:
Już ponad pół tysiąca osób zostało ukarane za brak odblasku. Niektórzy mandatem w wysokości nawet 3 tysięcy złotych!

Wjeżdżałem na przejazd rowerowy na zielonym świetle. Kierowca mnie potrącił i uciekł z miejsca zdarzenia. Zdążyłem zapisać numery, byli świadkowie. Sprawca został skazany: 200 zł grzywny i 80 zł kosztów sądowych.
To chyba coś w rodzaju apartheidu; główna różnica polega na tym, że u nas każdy może być białym, wystarczy wsiąść do samochodu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 18, 2014 22:33 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 7:25
Posty: 30
E, przecież mandat nie może być wyższy niż 500 zł. Musiałby być wniosek do sądu, żeby sąd taką grzywnę mógł wymierzyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 05, 2014 5:18 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Co prawda nie z Mazowsza, ale może jest na Mazowszu podobnie a jeśli nie, to można porównać.

Materiał ze strony:
http://bytom.slaska.policja.gov.pl/ka4/ ... 014?page=3

Dałbym poszczególne linki, ale jest ich zbyt dużo, by formularz forum zaakceptował post.

W Bytomiu trwa policyjny Rok Pieszego 2014 (tak to się nazywa).

bytom.slaska.policja.gov.pl
Cytuj:
Stróże prawa oprócz codziennych kontroli prowadzą takie działania jak „Pieszy”, mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.


Efekty tych regularnych działań:

(bez daty)
Mundurowi nałożyli 71 mandatów karnych w tym 68 dla pieszych a 3 dla kierowców.

(bez daty)
Drogówka podsumowała wczorajsze działania "PIESZY"
Mundurowi nałożyli 42 mandaty karne, w tym 40 na pieszych i 2 na kierowców

(bez daty)
Kolejne wykroczenia pieszych
Mundurowi nałożyli 41 mandatów karnych w tym 40 dla pieszych i 1 dla kierowcy

(bez daty)
Działania "PIESZY"
Mundurowi nałożyli 26 mandatów karnych, w tym 24 na pieszych i 2 na kierowcę

26.08.2014
Podsumowanie działań „PIESZY”
Mundurowi nałożyli 27 mandatów karnych, w tym 26 na pieszych i 1 na kierowcę.

30.09.2014
Drogówka podsumowała wczorajsze działania "PIESZY"
Mundurowi nałożyli 32 mandaty karne, w tym 30 na pieszych i 2 na kierowców

02.10.2014
Drogówka podsumowała wczorajsze działania "PIESZY"
Mundurowi nałożyli 60 mandatów karnych, w tym 58 na pieszych i 2 na kierowców

itd.

=========================
Jak myślicie, z czego bierze się dysproporcja kar nakładanych na pieszych i kierowców?

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 05, 2014 8:25 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Ratnik napisał(a):
Jak myślicie, z czego bierze się dysproporcja kar nakładanych na pieszych i kierowców?


Tego, że a) przekaz - głównie ze strony policji, ale też np. projektantów i sądów - jest taki, że każdy wypadek z udziałem niechronionego uczestnika ruchu jest winą tego uczestnika, bo się nie uchronił; i b) policji nie chce się męczyć z gonieniem jednostek poruszających się z prędkością >5 km/h. Ewentualnie również c) łapanie kierowców byłoby zamachem na swobody obywatelskie - w końcu to chyba policja popierała dopuszczenie przekraczania prędkości o 10 km/h?

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 05, 2014 8:58 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
axxenfall napisał(a):
Ratnik napisał(a):
Jak myślicie, z czego bierze się dysproporcja kar nakładanych na pieszych i kierowców?


Tego, że a) przekaz - głównie ze strony policji, ale też np. projektantów i sądów - jest taki, że każdy wypadek z udziałem niechronionego uczestnika ruchu jest winą tego uczestnika, bo się nie uchronił; i b) policji nie chce się męczyć z gonieniem jednostek poruszających się z prędkością >5 km/h. Ewentualnie również c) łapanie kierowców byłoby zamachem na swobody obywatelskie - w końcu to chyba policja popierała dopuszczenie przekraczania prędkości o 10 km/h?

Pozdrawiam,
Maciek


Wymieniłeś ogólnie pewnie wszystkie przyczyny. Ale właśnie: "projektantów". Może faktycznie jest tak, że piesi częściej łamią przepisy? Raz, że pieszo jest naturalnie, nie trzeba na to zdawać egzaminu, więc piesi do PRD nie przykładają większej wagi. Dwa, że rozwiązania techniczne spychają pieszych na bok (dosłownie i w przenośni), to powoduje niewygodę i kusi do łamania prawa.

Np. ja chodząc po mieście częściej mam ochotę łamać przepisy niż jeżdżąc po nim samochodem.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 05, 2014 14:05 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Mentalność, mentalność Panowie, która jest pochodną wiedzy!!! Kiedy wchodziła do polski motoryzacja mentalność była taka, żeby kierowców uprzywilejować i pieszych zdyscyplinować i to jakby nadal pokutuje, bo policjanci, projektanci, władze etc. nie prowadziły odpowiedniego monitoringu swoich działań, który by wykazał, że lepiej jednak karać innych lub nie karać pieszych, albo zmienić uprzywilejowania. Po prostu działania nie opierają się na dowodach, tylko na uprzedzeniach.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 19, 2014 21:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
W ciągu ostatnich 2 dni co dziennie śmiertelne przejechanie pieszego i kilkanaście potrąceń.

Wczoraj pieszy zabity na wiadukcie Saskiej. Wyborcza w swojej "relacji" wspomniała o tym ale nie napisała nic więcej. Nie widziałem nic w TVN. Ktoś coś wie???

Dziś kolejna masakra:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 53267.html
11 potrąceń (i to takich zgłoszonych czyli kończących się karetką) i jedno śmiertelne rozjechanie na pasach bez świateł w Ursusie.

Patrząc na to co dziś kierowcy wyprawiali na Emilii Plater i na Świętokrzyskiej które mam za oknem biura to i tak dziwię się że to tylko jeden śmiertelny wypadek.
Policja nie robi nic a mamy co dzień trupa, kilka osób na wózkach czy o kulach i jeszcze parę złamań!!!!!

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 19, 2014 21:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
W ciągu ostatnich 2 dni co dziennie śmiertelne przejechanie pieszego i kilkanaście potrąceń.

Wczoraj pieszy zabity na wiadukcie Saskiej. Wyborcza w swojej "relacji" wspomniała o tym ale nie napisała nic więcej. Nie widziałem nic w TVN. Ktoś coś wie???

Dziś kolejna masakra:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 53267.html
11 potrąceń (i to takich zgłoszonych czyli kończących się karetką) i jedno śmiertelne rozjechanie na pasach bez świateł w Ursusie.

Patrząc na to co dziś kierowcy wyprawiali na Emilii Plater i na Świętokrzyskiej które mam za oknem biura to i tak dziwię się że to tylko jeden śmiertelny wypadek.
Policja nie robi nic a mamy co dzień trupa, kilka osób na wózkach czy o kulach i jeszcze parę złamań!!!!!

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 19, 2014 22:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 53267.html
Cytuj:
UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW I PASAŻERÓW KOMUNIKACJI
Piątek w korkach.
Seria potrąceń pieszych
W piątek po południu kierowcy utknęli w ogromnych korkach. Większa niż zwykle liczba wypadków, kolizji oraz deszczowa pogoda utrudniały ruch na stołecznych ulicach. Wieczorem doszło do serii potrąceń pieszych, jedno z nich skończyło się tragicznie, śmiercią 60-latki.
Jeszcze po 19.00 stołeczna policja informowała, że utrudnienia są znaczne. Po 20.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl podał, że korki zmalały i przez Warszawę można już przejechać bez większych problemów.

Ok. godz. 21 doszło do potrącenia mężczyzny na ulicy Deotymy, na wysokości numeru 54. – Stało się to na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji. Mężczyzną zajęło się pogotowie – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.
I dodaje, że nie ma utrudnień w ruchu.

11 potrąceń
Wcześniej, tylko w ciągu dwóch godzin, doszło do 11 potrąceń pieszych. Jedno z nich okazało się tragiczne w skutkach.
- Na skrzyżowaniu Królowej Bony i Orłów Piastowskich ford śmiertelnie potrącił ok. 60-letnią kobietę. Przechodziła przez przejście dla pieszych bez sygnalizacji - przekazał po 18.00 Piotr Świstak ze stołecznej komendy. - Kierowca auta był trzeźwy. Policja bada okoliczności zdarzenia - dodał.

Informację o tragicznym zdarzeniu dostaliśmy także na warszawa@tvn.pl.
- W takie dni jak ostatnio po zmroku piesi są praktycznie niewidoczni dla kierowców. Niestety, ani jedni, ani drudzy nie zachowują należytej ostrożności. Druga sprawa to oświetlenie ulic - przejścia dla pieszych są niedoświetlone, a pieszy wygląda jak poruszająca się czarna plama... Oby takich wypadków mniej było - napisała w mailu Małgorzata.

Wylotówki w korku
Warszawskie ulice były zakorkowane od popołudnia.
- Jest zwiększony ruch, m.in. przez wyjazdy świąteczne i weekendowe - informowała po 17.00 policja. I ostrzegała: wszystkie wylotówki się korkują. Kierowcy stoją też w Al. Jerozolimskich. - Nie pomaga nawet kierowanie ruchem przez policję - twierdził Piotr Świstak.
Ostrzegał, że podróży nie sprzyjają też warunki pogodowe.
- Jest o wiele więcej zdarzeń drogowych niż zazwyczaj - zaznaczył Świstak.

Utrudnienia w ruchu tramwajów
W piątek po południu utrudnienia odczuli też pasażerowie tramwajów.
Jak pisaliśmy, przed 17.00 po wypadku na Grójeckiej nie jeździły w obu kierunkach.
Przed. 18.00 na pół godziny został wstrzymany był ruch na ulicy Wołoskiej (na wys. przystanku Szpital MSWiA) w kier. Służewca. Karetka przyjechała po jednego z pasażerów.

Wypadków z udziałem pieszych przed świętami przybywa. Nawet w Szwajcarii.

A co w artykule o wypadkach? Nie chce mi się liczyć, na ile słów tekstu przypadają słowa "utrudnienia" i "korki". Ale -- zamiast uczulać kierowców, żeby przy tak paskudnej pogodzie i wzmożonym ruchu pieszym jechali ostrożniej i byli uważni, dziennikarze tworzą psychozę, że korki i trzeba zdążyć. Oczywiście zero analizy problemu. Jedyna rozsądna obserwacja pochodzi od internautki (wytłuszczenie na niebiesko).
Policja powinna zająć się nie mityczną "płynnością", tylko pilnowaniem kierowców, żeby nie jeździli po bandycku.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL