Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 07, 2014 2:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
Koleje Mazowieckie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FILM:
http://www.youtube.com/watch?v=9pB-L-1_E0w
Cytuj:
8 listopada 2011 podpisano umowę na dostawę dwóch wagonów 214Mb dla województwa mazowieckiego. Uroczystość przekazania obu pojazdów Kolejom Mazowieckim odbyła się 30 grudnia 2011 w Płocku. Nowe wagony zostały przeznaczone do obsługi połączeń Nasielsk – Sierpc oraz Kutno – Sierpc.

Umowę na dostawę dwóch kolejnych pojazdów tego samego typu podpisano 10 lipca 2012. Nowe wagony miały dotrzeć do zamawiającego do 30 listopada i zostać przeznaczone do obsługi połączeń Warszawa – Ostrołęka, Nasielsk – Sierpc, Sierpc – Płock i Sierpc – Kutno. Uroczysty odbiór pojazdów nastąpił 18 grudnia 2012 w Płocku.

13 czerwca 2014 podpisano umowę na dostawę 2 kolejnych wagonów spalinowych.


Koleje Dolnośląskie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FILM:
http://www.youtube.com/watch?v=CXYlcUgr2kw
Cytuj:
27 maja 2010 udzielono zamówienia ZNTK "Mińsk Mazowiecki" na dostawę kolejnych 6 pojazdów jednoczłonowych oraz 3 dwuczłonowych (Pesa 218M). Nowe pojazdy zamówiono, aby uzupełnić tabor Kolei Dolnośląskich. W połowie listopada 2010 ZNTK "Mińsk Mazowiecki" przekazały 3 pojazdy typu 214Mb (seria SA135).


Przewozy Regionalne
Obrazek
Obrazek
Cytuj:
1 lipca 2013 podpisano umowę z Przewozami Regionalnymi na leasing 2 wagonów spalinowych. Pojazdy zakupiono do obsługi m.in. trasy Koluszki - Opoczno obsługiwanej wcześniej przez SN81-006, który po wypadku z 2 września 2013 został przeznaczony do kasacji.

Pierwszy z pojazdów (SA135-019) został dostarczony do bazy PR Łódź w Idzikowicach 5 grudnia, a 11 grudnia został zaprezentowany na stacji Łódź Kaliska, a 12 grudnia rozpoczął przewozy na trasie Koluszki - Opoczno. Drugi pojazd (SA135-020) dostarczono 23 grudnia i 3 stycznia został wprowadzony do ruchu.


źródła: Torowy.blogspot.com
Fotokolej.home.pl
Patryk-k.flog.pl
Flickr.com
Wikimedia.org
Mmlodz.pl
Youtube.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 10, 2014 9:31 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): N paź 05, 2014 17:35
Posty: 1
Heeh kiedy nimi podróżowałam..do czasu aż nie musiłam skakać z ok 2 metrów wysokości w szczere pole obsypane śniegiem z dwójką dzieci w wieku 1.5 roku i 3 lat....
Gdyby nie ludzie kolejny pociąg by odjechał bez nas...całe szczescie że Polacy są na tyle uprzejmi że potrafią pomóc w odróżnieniu od konduktórów..

_________________
facebook reklamy, bieganie na bieżni co daje


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 27, 2014 11:09 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://www.biztok.pl/biznes/niedlugo-st ... row_a18173
Cytuj:
Niedługo start Pendolino. "Zmiecie pociągi towarowe z torów". Czy faktycznie?

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 12:31 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Koopa?
Cytuj:
PKP InterCity nie udał się przetarg na sprzątanie wagonów ‒ spółki nie stać na jedyną ofertę, złożoną w przetargu.
Firma Impel proponuje sprzątanie wagonów ekspresowego pociągu za sumę 44 mln zł, tymczasem budżet spółki na utrzymywanie w czystości wszystkich pociągów to 70 mln. Na Pendolino planowano przeznaczyć maksymalnie 6 mln zł. Prawo o zamówieniach publicznych zabrania PKP InterCity bezprzetargowe znalezienie wykonawcy, będzie więc musiało ogłosić nowy przetarg. Tymczasem Pendolino ma zacząć wozić pasażerów już od połowy grudnia.

Największym problemem w kwestii czyszczenia wagonów jest "odfekalnianie", czyli odbiór nieczystości. Jeśli nie uda się znaleźć firmy, która zrobi to za pieniądze, proponowane przez PKP Intercity, będzie się to działo raz na trzy dni, w Warszawie, gdzie znajduje się jedyna gotowa do obsługi Pendolino baza techniczna (stworzona za ponad 600 mln zł). Oznacza to, że toalety będą przepełnione, być może trzeba je będzie nawet z tego powodu zamykać.

‒ Uważam, że Polacy zasługują na to, aby podróżować komfortowymi, nowoczesnymi pociągami, dlatego kupujemy pociągi klasy najwyższej ‒ mówił w zeszłym roku Sławomir Nowak, dymisjonowany minister transportu poprzedniego rządu. 20 superszybkich włoskich pociągów kosztowało podatników ponad 2 mld zł. Same mundury, zamówione specjalnie dla konduktorów Pendolino, będą kosztowały prawie pół miliona złotych, PKP InterCity chce bowiem, żeby obsługa prezentowała się "efektownie i elegancko".

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 18, 2014 11:09 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Od kilku dni w mediach krąży wiadomość o niemożności zakupu biletu na Pendolino.

Np.
"Po rozpoczęciu przez PKP Intercity sprzedaży internetowej biletów na Pendolino,(...)"

Np. http://www.polskieradio.pl/42/3168/Arty ... den-pociag

Na Pendolino są jakieś specjalne bilety?

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 18, 2014 22:59 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Wt lis 18, 2014 21:11
Posty: 3
bilety pendolino miały być droższe. Przestałam się tym interesować jak dowiedziałam się, że pociąg Gdańsk-Warszawa ma kosztować 200zł. Ktoś wie jakie są ceny biletów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 19, 2014 4:30 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
goskahryc napisał(a):
bilety pendolino miały być droższe. Przestałam się tym interesować jak dowiedziałam się, że pociąg Gdańsk-Warszawa ma kosztować 200zł. Ktoś wie jakie są ceny biletów?


Dzięki. :)

Czyli to właściwie taki niszowy pociąg. Dziwne, że o braku internetowej dystrybucji biletów na niego więcej jest w mediach szumu niż np. o likwidacji lokalnych połączeń na Dolnym Śląsku. Nawet "głowy poleciały" na PKP z tego tytułu.

Ikonowicz kiedyś zwrócił uwagę, że dziennikarze głównych mediów (podał przykład J. Pochanke) zarabiają 40.000 zł. miesięcznie i to wpływa na podawane przez nich informacje.

Może kłopot z kupnem przez internet biletu za 200 zł z Warszawy do Gdańska jest ważnym problemem dla takich właśnie dziennikarzy?

Gdańsk to "matecznik" partii rządzącej, więc pewnie jeszcze kilku przebojowych polityków się zawiodło na Pendolino, może dlatego to takie ważne.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 19, 2014 16:43 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Tzn. całe zamieszanie z obecnym systemem sprzedaży biletów wzięło się stąd, że miał on wprowadzić "rewolucyjne" rozwiązanie, znane w nieco bardziej cywilizowanych spółkach, jak np. Przewozy Regionalne, czyli pule biletów o różnych cenach (od 49 do 189 zł, OIDP) dostępne przez internet. Z tego, co piszą na Rynku Kolejowym, wynika że obecnie te bilety są dostępne w kasach, ale cały system sprzedaży biletów IC przez internet i biletomaty siadł i od kilku dni siedzi.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 10:47 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Taka myśl mi przyszła do głowy a propos spóźniających się pociągów, że od ruchu samochodowego tak bardzo nie oczekuje się punktualności.

Kiedyś siostra miała jechać do Warszawy na lotnisko. Pociąg się spóźniał, więc pojechała samochodem. To jest przykład większej przewidywalności ruchu samochodowego, ale jak to wygląda ogólnie? Czy pociągi, mimo spóźnień, nie są jednak dokładniejsze?

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 12, 2014 0:49 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek

źródło: Facebook


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL