Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 19, 2014 7:50 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
1. Nowe zasady:

http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktual ... ypacyjnego

Jest trochę zmian na lepsze, np. wymóg że projekty muszą umożliwiać korzystanie z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców, czy że nie może być finansowana sama dokumentacja, możliwość ustalenia na poziomie dzielnicy limitu wartości projektu niższego niż 100% budżetu.

2. Ruszył nabór do dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego, może ktoś byłby zainteresowany:

https://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktua ... zielnicach

3. Myślicie już o projektach do zgłoszenia?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 8:20 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
olek napisał(a):
3. Myślicie już o projektach do zgłoszenia?


Pewnie do powtórzenia będą te, które odpadły w pierwszej edycji - zwłaszcza przejścia dla pieszych (warto by było wydobyć jakieś oficjalne dane na temat czasu zatwierdzania podobnych projektów, by IR znów nie tłumaczył, że w rok niedasię). Można by też spróbować z jakąś strefą 30 w miejscu, gdzie odpowiednio duża część mieszkańców wykazałaby zrozumienie w tym zakresie.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 9:21 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Mam rozrysowaną Ochotę. Do tego po jednym małym pomyśle do podrzucenia na Wolę, Śródmieście i Mokotów.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 11:57 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
Hej,

to mój pierwszy post, ale parę ludzi mnie tu zna - Michał H. z FRW.


Jeśli chodzi o Pragę, chciałbym aby powstał jeden rowerowo-pieszy projekt zmian organizacji ruchu na Pradze (będący kontynuacją projektów z tego roku) składany razem z PSM i Wami.

Projekt nie powinien zakładać budowy dróg, tylko być zmianą organizacji ruchu.

Poniżej zamieszczam Wam maila, którego wysłałem do PSM:


Mianowicie, w którymś temacie na FB PSM była dyskusja o całkowitej reorganizacji ruchu na Pradze, głównie związanej z parkowaniem na chodnikach i poprawą bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

I taki projekt sugeruje zgłosić do BP.


Idee projektu:
- nic nie budujemy (ewentualnie myszki miki i wyniesione skrzyżowania, ale to nie jest konieczne)
- zaczynamy od maks, jak będzie za drogo ograniczamy, ale to później
- mam nadzieje, że da radę się zmieścić w 1-1,5 mln zł
- nie ruszać ulic z tegorocznego BP, Targowej i Solidarności
- pasy rowerowe wymalować tylko tam gdzie to na prawdę konieczne (Wileńska/Radzymińska), na reszcie preferować uspakajanie ruchu
- oddać chodniki pieszym przenosząc samochody na zasadzie zmian ulic dwukierunkowych na jednokierunkowe, starając się tworzyć miejsca parkingowe
- dopuścić na nowych ulicach ruch rowerowy pod prąd, bądź wymalować kontrapasy, gdzie jezdnie są szerokie
- poprawić bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych
- utworzyć taką siatkę ulic, aby minimalizować tranzyt, jednocześnie utrudniając jazdę samochodem po Pradze
- przy okazji stworzyć strefę tempo-30 w zasadzie na całej Pradze, poza paroma największymi ulicami (wymaga wyniesienia przynajmniej paru skrzyżowań)
- preferować 'uszy Myszki Miki', a nie słupki



Zrobiłem analizę większości ulic na Pradze, pod kątem ucywilizowania parkowania (przeniesienia parkowania) jednocześnie dopuszczając na ulicach jazdę pod prąd, bądź wyrysowując kontrapasy. Zostało jeszcze raptem parę ulic do przeanalizowania.

Niestety tak jak pisałem na FB, ulice jednokierunkowe są bardziej niebezpieczne od dwukierunkowych (ludzie jeżdżą szybciej), więc koniecznie przydałoby się przynajmniej parę skrzyżowań wynieść.


Koszt:
Dużo zależy od tego jaki będzie ostateczny kształt tego co osiągniemy oraz tego, jak duźy będzie budźet partycypacyjny.



Tutaj jest moja analiza (aczkolwiek niekompletna, trzeba uzupełnić o parę ulic i przemyśleć skrzyżowania do wyniesienia)
https://docs.google.com/document/d/12tp ... format=doc


Wersja do edycji:
https://docs.google.com/document/d/12tp ... cslist_api


Czekam na Wasze opinie, zacząłem robić podobną analizę dla Śródmieścia. Jeśli trzeba proszę o przeniesienie do ososbnego tematu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 12:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
A i jeszcze z Mackiem kilka pomysłów na Włochy przedyskutowaliśmy, więc tym też możemy się zająć.

Proponuje po 16 listopada zrobić jakieś spotkanie w tej sprawie w ZM. Mi np. bardzo by się przydał kontakt do jakiś osób, które będą ogarniały Wole. Ja sam dwóch dzielnic nie dam rady ogarnąć - tj. zgłosić projekty w dwóch dzielnicach a potem być równocześnie w obu na prezentacjach i omawianiu.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 13:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Ruch "pod prad" w calej Wawie.

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 13:30 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
mikeleg napisał(a):
- przy okazji stworzyć strefę tempo-30 w zasadzie na całej Pradze, poza paroma największymi ulicami (wymaga wyniesienia przynajmniej paru skrzyżowań)


Na Mokotowie swego czasu wymyślili jakieś kwoty z kosmosu na wycenę wyniesionych skrzyżowań. Może na Pradze spojrzeliby bardziej trzeźwo.

Cytuj:
- preferować 'uszy Myszki Miki', a nie słupki


Nie wiem, czy bez słupków się obejdzie. Jednak dotychczasowe doświadczenia wskazują, że aby faktycznie zniechęcać do parkowania, powierzchnia musiałaby być wyniesiona na przynajmniej pół metra (samochody parkują np. na wyniesionych pasach dzielących jezdnie).

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 14:00 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
axxenfall napisał(a):
mikeleg napisał(a):
- przy okazji stworzyć strefę tempo-30 w zasadzie na całej Pradze, poza paroma największymi ulicami (wymaga wyniesienia przynajmniej paru skrzyżowań)


Na Mokotowie swego czasu wymyślili jakieś kwoty z kosmosu na wycenę wyniesionych skrzyżowań. Może na Pradze spojrzeliby bardziej trzeźwo.

Na tą chwilę w ogóle nie ma żadnych fizycznych barier.

Zamiast wyniesionych skrzyżowań, można wykorzystać nawet te odpowiednio skrócone najtańsze progi za 5tyś. Lepsze to niż nic. Wszystko jest do przedyskutowania. Może wystarczy tak ułoźyć układ dróg jednokierunkowych, że nie będzie miało sensu rozpędzanie się, bo zaraz trzeba będzie zakręcić o 90stopni.


axxenfall napisał(a):
Cytuj:
- preferować 'uszy Myszki Miki', a nie słupki


Nie wiem, czy bez słupków się obejdzie. Jednak dotychczasowe doświadczenia wskazują, że aby faktycznie zniechęcać do parkowania, powierzchnia musiałaby być wyniesiona na przynajmniej pół metra (samochody parkują np. na wyniesionych pasach dzielących jezdnie).

Pozdrawiam,
Maciek

Wiadomo, że jest takie ryzyko, niemniej ja bym nie skupiał się na tym w projekcie.

Moja idea jest taka, że jeśli parkowanie na jezdni będzie zasadą (a nie jak obecnie parkowanie na chodniku), łatwiej będzie nad tym zapanować.

Na części ulic (np. Ratuszowa pomiędzy Dąbrowszczaków, a Namysłowską) nie ma parkowania.

Można zmienić dwukierunkową ulicę na jednokierunkową z kontrapasem i parkowaniem równoleglym (po jednej lub dwóch stronach), w ten sposób sensownie to rozwiązując parkowanie skośne będzie wyjątkiem i będzie łatwiej nad tym zapanować.


PS: ja zakładam, źe rozporządzenie ws. dopuszczenia ruchu pod prąd za pomocą T-22 wejdzie w życie, choć nawet bez dopuszczenia ruchu pod prąd warto byłoby taką operację przeprowadzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 16:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... mowia.html

"Spore obawy dotyczące swojego pomysłu ma Paweł Zieniewicz z Ursusa. - Mam wątpliwości, czy część mojego pomysłu zostanie zrealizowana - mówi pan Paweł. Jest autorem projektu: "Usprawnienie ruchu rowerowego". Chodzi o wyznaczenie pasów rowerowych lub dopuszczenie jazdy rowerem pod prąd na 20 ulicach. Kosztorys to nieco ponad 418 tys. zł. Jego projekt pod względem głosów był drugi w dzielnicy: dostał ich 1847. Teoretycznie ma być zrealizowany w przyszłym roku. Ale Paweł Zieniewicz mówi, że właśnie otrzymał z urzędu informację, że pasy rowerowe, które zaproponował na ul. Dzieci Warszawy, dostały negatywną opinię w Zarządzie Dróg Miejskich, w policji, w Zarządzie Transportu Miejskiego i od inżyniera ruchu. - O co chodzi? - pyta. I zauważa, że przed głosowaniem każdy projekt przechodził weryfikację formalną (czy jest zgodny z prawem, czy dotyczy terenu miasta)."

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 21:29 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
pzinek napisał(a):
Ruch "pod prad" w calej Wawie.

W niektórych dzielnicach nie ma ulic jednokierunkowych, albo jest ich bardzo mało (Rembertów, Wawer), tam przydałoby się stawiać progi, zrobić skrzyżowania równorzędne i strefe tempo-30, bądź tempo-20.


W innych (np. Praga Północ), trzeba ulice jednokierunkowe powyznaczać, bo ludzie parkują na chodnikach. W Śródmieściu w sumie są różne rzeczy potrzebne :wink: .


Po Pradze, robię tak jak mówiłem analizę Śródmieścia.


Na razie jest to obszar na wschód od Marszałkowskiej/Andersa i na północ od Jerozolimskich, co trzeba byłoby zrobić.

Legenda:

P - potrzebne pasy rowerowe
K - kontrapas
D - dopuszczenie ruchu pod prąd
1(E) - zmiana na jednokierunkową (N, S, E, W - kierunek dla samochodów)
N - nie ruszać (głównie dlatego, że jest infrastruktura, bądź ulica jest objęta BP2015, albo nie ma to sensu)
J - przeniesienie parkowania na jezdnie


Konwiktorska - P
Sanguszki - P
Wenedów - K
Zakroczymska - N
Wałowa - D
Wójtorowska - 1(E), D, J
Rajców - D
Burmistrzowska - D
Przyrynek - D
Kościelna - K?
Piesza - N
Stara - ?
Koźla - J?
Sapieżyńska - D/K?
Franciszkańska - 1(E), K, J?
Bonifraterska - P
Nowiniarska - 1(S), D, J
Ciasna - 1(N), D, J
Świętojerska - 1(E), K, J
Wandy Telakowskiej - ?
Długa - 1(W), K, J
Freta - N
Mostowa - 1(E), K
Boleść - 1(E), K
Plac Krasińskich - P
Kilińskiego - K
Podwale - N
Miodowa - N
Kapitulna - D
Aleja Solidarności - P?
Corazziego - N
Tłomackie - N
Bielańska - 1(N), P, J
Daniłowiczowska - 1(E), K, J
Nowy Przejazd - N
Senatorska - 1(W), P, J
Moliera - K, J
Wierzbowa - P
Canaletta - ?
Niecała - ?
Trębacka - ?
Focha - P/K?
Fredry - ?
Mariensztat - 1(W), K
Sowia - N
Bednarska - 1(E), K, J
Furmańska - 1(S), J
Dobra - 1(N), J, P
Karowa - 1(W), J, K
Browarna - 1(S), J, P
Gęsta - J, K
Wiślana - J, K
Lipowa - 1(E), J, K
Radna - K
Leszczyńska - 1(W), J, K
Drewniana - 1(E), J, D
Zajęcza - P, J
Topiel - 1(S), P, J
Królewska - P?
Kredytowa - K, J
Szkolna - ?
Jasna - P
Rysia - 1(E), J, K
Mazowiecka - K
Świętokrzyska - N
Czackiego - 1(S)
Oboźna - N
Sewerynów - ?
Dynasy - N
Tamka - P, J
Moniuszki - ?
Sienkiewicza - ?
Warecka - D/K ?
Ordynacka - D ?
Kopernika - ?
Okólnik - D?
Szczygła - 1(E), D?
Foksal - D ?
Górskiego - D?
Zgoda - K
Szpitalna - K
Chmielna - N?
Widok - N
Smolna - D

Może ktoś chętny to rozrysować :mrgreen: :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL