Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 22, 2014 0:26 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
R2D2 napisał(a):
W tym czasie brukarze wynajęci przez UD Mokotów będą "zamurowywać" opcję zrobienia przejazdu pod mostkiem :(
https://www.facebook.com/RoweremNaSluze ... 8437029602

A Pan Pełnomocnik?
Chyba się zwracał, tylko odpowiedź była, że powódź itp. A brukowce nie mogą zatrzymywać gałęzi?

Chyba UD Mokotów dał do zrozumienia, jak głęboko ma rowerzystów, z ich teoretycznym przedstawicielem, Panem Pełnomocnikiem na czele. Brukowce to wyjątkowe chamstwo i złośliwość.
Chyba czerpali natchnienie z transzei przy Polu Mokotowskim -- "odpowiemy im tak, że się ze$rają!"

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 05, 2014 15:33 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Czy ktoś może mi potwierdzić czy to to ZOM stawia tego typu instalacje:

Obrazek

Bo właśnie coś takiego pojawiło się na DDR na Batorego. Podchodzi to pod przepisy o skrajni? Jeżeli tak to chętnie wyślę pismo ZOMowi żeby to przestawiali. Tak w ramach podziękowań za znaki zakazu jazdy na Polu Mokotowskim.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 05, 2014 16:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Naruszenie skrajni to jedno, drugie -- potencjalne niebezpieczeństwo.
W Berlinie organizacje rowerowe tego nie lubią, bo były wypadki, że ktoś się na to wywrócił i uszkodził kręgosłup.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 05, 2014 18:16 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Hermes napisał(a):
Czy ktoś może mi potwierdzić czy to to ZOM stawia tego typu instalacje:


Tak, to ZOM. A myślałem, że już ich nauczyłem...
Ten płotek podlega przepisom o skrajni oczywiście i narusza je. Niezależnie do kogo należy teren przylegający do DDR, skrajnia musi być zachowana.

Takie przeszkody są niebezpieczne, zwężają użyteczną szerokość DDR, i są niezgodne z obowiązującymi od 1999 roku przepisami. Pisz maila do ZOM o przywrócenie stanu zgodnego z prawem.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 21:58 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Mamy nową przyjazną duszę w urzędzie dzielnicy Mokotów : )

Po dwóch latach wesołego olewania i głupkowatych odpowiedzi na wszystkie moje wnioski dostałem dzisiaj telefon budzący nadzieje : )
Na pierwszy ogień idą nienormatywne progi na skrzyżowaniu KEN z łącznikiem z Sonaty, i słupki naruszające skrajnię na skrzyżowaniu Nowo-Bukowińskiej z Puławską.

Jak się okaże, że można, poproszę szanowne Zielone Mazowsze o list z rekomendacją dla osoby, która - zamiast pisać wykrętne uzasadnienia - po prostu załatwiła sprawę :)

CDN.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 17, 2014 10:34 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Galeria Mokotów przebudowała wjazd na parking podziemny od strony ul. Wołoskiej (Google Maps). Po przebudowie odmalowano tylko przejście dla pieszych bez przejazdu rowerowego.

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 6:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
ul. Bukowińska róg Puławskiej.
UD Mokotów przestawił słupek naruszający skrajnię na nowiutkiej DDR:

Obrazek

Obrazek

Czekam nadal na obniżenie progu.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 07, 2014 11:58 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Zgłosiłem wniosek do ZDM o likwidację absurdu przy Galerii Mokotów po przebudowie wjazdu na parking podziemny. Zgłosiłem to wcześniej na Facebooku u Pełnomocnika ale mogło wyparować między natłokiem zadań, więc pokusiłem się o pismo do ZDM.
 
Cytuj:
Szanowni Państwo, 
 
Zwracam się z uprzejmą prośbą o przywrócenie prawidłowego oznakowania poziomego na przejściu dla pieszych i przejeździe rowerowym przy wjeździe na parking podziemny Centrum Handlowego Galeria Mokotów od strony ulicy Wołoskiej.

Obecne oznakowanie organizacji ruchu jest niekompletne. Na wjeździe i wyjeździe z parkingu są ustawione znaki pionowe D-6b jednak oznakowanie poziome zawiera jedynie oznakowanie P-10 w dodatku nachodzące na tor drogi dla rowerów. Najbardziej rażący jest tutaj brak oznakowania P-11, które niestety bardzo chętnie jest wykorzystywane przez kierowców samochodów korzystających z parkingu przez co dochodzi w tym miejscu do konfliktów (rowerzysta jedzie “po staremu”).

Proszę o pilną interwencję w tej sprawie. W załączniku nr 1 zamieszczam zdjęcia ze wspomnianego miejsca wraz z objaśnieniami.

Proszę o odpowiedź listem zwykłym bez zwrotnego potwierdzenia odbioru w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o działaniach podejmowanych w powyższej sprawie.
 
Do wiadomości: 
- Biuro Drogownictwa i Komunikacji 
- Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej 
 
Załączniki: 1. Dokumentacja zdjęciowa

Zdjęcie nr 1: Fragmenty chodnika (na szaro) i drogi rowerowej (na czerwono). Odmalowane jedynie oznakowanie P­10 nachodzące na tor drogi dla rowerów. 
https://drive.google.com/file/d/0BxqN1I ... sp=sharing
 
Zdjęcie nr 2: Ustawiony niepoprawnie znak D­6b informujący kierowców o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego.
https://drive.google.com/file/d/0BxqN1I ... sp=sharing

Zdjęcie nr 3: Ustawiony znak D­6b informujący kierowców o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego.
https://drive.google.com/file/d/0BxqN1I ... sp=sharing

Zdjęcie nr 4: Zrzut ekranu z serwisu Google Street View ukazujący wymalowane oznakowanie P­11 jeszcze przed przebudowaniem wjazdu na parking Galerii Mokotów. 
https://drive.google.com/file/d/0BxqN1I ... sp=sharing


_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 26, 2014 13:21 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
^^^
Odpowiedzi z ZDM jeszcze nie dostałem, ale dziś przejeżdżając tamtędy tramwajem widziałem też wymalowany przejazd rowerowy. Tylko jakoś dziwnie bo p-11 zostało wymalowane tylko z jednej strony, z drugiej brak - tylko p-10.

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 10, 2014 18:21 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Maćkofff napisał(a):
Zgłosiłem wniosek do ZDM o likwidację absurdu przy Galerii Mokotów po przebudowie wjazdu na parking podziemny. Zgłosiłem to wcześniej na Facebooku u Pełnomocnika ale mogło wyparować między natłokiem zadań, więc pokusiłem się o pismo do ZDM.

Minął miesiąc, przejazd jest wymalowany, ale odpowiedzi z ZDM nie otrzymałem. To co, ponaglenie? :)

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL