Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 18, 2014 0:08 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Chyba nadszedł czas na prezentacje tego co robimy na Ochocie. Ochota jest podzielona pod względem pieniędzy na osiedla (Stara Ochota, Raków, Szczęśliwice) dlatego zdecydowaliśmy się zaproponować w ramach Ochockiej Grupy Rowerowej po jednym projekcie na każde osiedle, plus jeden ogólnodzielnicowy. Pierwsze Szczęśliwice:

Nazwa projektu:
Bezpieczna Opaczewska: uspokojenie ruchu

Lokalizacja:
ul. Opaczewska na odcinku od alei Bohaterów Września do ronda przy Blue City

Krótki opis projektu:
Uspokojenie ruchu na ulicy Opaczewskiej poprzez montaż progów zwalniających oraz ograniczenia prędkości do 30 km/h w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów odwiedzających zlokalizowane w pobliżu centra handlowe.

Pełny opis projektu:
Ze względu na połączenia autobusowe poprowadzone ulicą Opaczewską dla uspokojenia ruchu niezbędne jest zastosowanie progów wyspowych. Progi takie są wystarczająco wąskie, aby umożliwić płynny przejazd autobusom. Jednocześnie są wystarczająco szerokie dla samochodów osobowych uspokajając ich ruch. Progi powinny być zamontowane w około 5 miejscach na obu pasach jezdni tj. potrzebne jest 10 progów. Zaletą progów wyspowych jest niski koszt, ponieważ są one wykonywane z elementów prefabrykowanych.

Uzasadnienie:
Ulica Opaczewska na rozważanym odcinku ma charakter lokalny. Jest to głównie dojazd do centrum handlowego dla mieszkańców okolicznych osiedli. Bliskość centrum handlowego, a także połączeń autobusowych generuje duży ruch pieszy. Skutkiem uspokojenia ruchu jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów korzystających z centrum handlowego. Konstrukcja progów wyspowych nie utrudnia ruchu rowerowego, ponieważ mogą one być ominięte przez jednoślad. Liczne stojaki rowerowe w okolicy centrum handlowego umożliwiają wygodne zaparkowanie roweru, ale niestety ulica Opaczewska nie stanowi bezpiecznego dojazdu dla mieszkańców osiedli na Szczęśliwicach.

Kosztorys:
Projekt organizacji ruchu 3000 zł
Próg zwalniający 3000 zł (x 10)
Całość: 33000 zł.

Link do miejsca: http://goo.gl/maps/Fq3S6 (nie zostało dołączone do projektu)

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 11:27 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Na prośbę Radka wrzucam moje przygody z urzędem ochoty:

Jeżeli chodzi o instalacje progów spowalniających na ulicy Opaczewskiej to
dostaliśmy telefon od Pana Lewandowskiego z działu infrastruktury dzielnicy Ochoty. Pan bardzo mocno domagał się wycofania z tego projektu gdyż:
- na lata 2017/2018 zaplanowana jest przebudową węzła Bohaterów Września/Opaczewska i wyznaczenie nowej organizacji ruchu na ulicy Opaczewskiej.
W związku z tym:
- szkoda pieniędzy (dodam, że nasz projekt to tylko 33 tyś.) i lepiej przeznaczyć "je na głodne dzieci" (cytat)
- bo być może projektant będzie chciał zrobić inaczej inaczej i będzie trzeba je przesuwać/demontować
- bo to będzie źle wyglądało, że urząd zrobić coś w 2015 roku a potem znowu w 2017 czy 2018.

Po przedyskutowania sprawy z innymi osobami z naszej grupy uznaliśmy te argumenty za nieuzasadnione:
- dwa czy trzy lata temu przebudowywano Opaczewską na tym kawałku, żeby zrobić zatoki autobusowe. Przebudowano w sposób skandaliczny dodajmy* co jakoś nie przeszkadzało temu urzędnikowi, a progi budzą już jego opór.
- nie widzę, żadnego powodu, żeby projektant nie miał wziąć pod uwagę woli mieszkańców (jeżeli oczywiście projekt przejdzie) i uwzględnić je w nowym projekcie organizacji ruchu. Zwłaszcza, że przebudowywany ma być tylko węzła nie cała ulica.
- progi się zużywają. W razie czego będę mieli okazję, żeby przy budowie węzła je wymienić na nowe.
- to, że coś jest w planie na 2018 to nie znaczy, że zostanie w tym roku na pewno wybudowane. Raz, że są wybory i będą zmiany we władzach, dwa, że jak pokazuje ZMID i przykład Ronda Jazdy Polskiej kawałek DDR i przejścia można budować 7 lat.


W związku z tym następnego dnia oddzwoniłem do Pana Lewandowskiego informując go, że nie zgadzamy się na wycofanie naszego projektu. Pan Lewandowski był bardzo niezadowolony, bo powiedział, że nie chce żeby to progi wiązały ręce projektantowi tej drogi. Ja odpowiedział, że właśnie chcę żeby wiązały - na co Pan Lewandowski zezłoszczony mi przerwał i powiedział, że w takim razie tego projektu i tak prawdopodobnie nie dopuszczą.

Zauważmy, że urząd nie ma możliwości odrzucenia projektów jeżeli te spełniają wymogi formalne i są zgodne z prawem. Stąd osobiście uważam, że to są czcze groźby. Moja osobiste przypuszczenia: Pan Lewandowski wymarzył sobie kolejną autostradę w centrum ochoty i progi zwalniające bardzo by mu w tym przeszkadzały. Pierwotnie miałem umiarkowaną wiarę w szanse na sukces projektu. Obecnie Pan Lewandowski tak mnie zmotywował, że bardzo się przyłożę w agitację żeby on przeszedł.



*bo zlikwidowano przejścia w najważniejszych miejscach i zrobiono je tak że trzeba chodzić na około. W dodatku postawiono słupki, zagrodzono pieszym drogę na skróty. W efekcie obecnie wszyscy przechodzą na dziko na skrzyżowaniu z opaczewską z kurhanem. Jest tam tragicznie.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 17:32 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Najpierw cię ignorują. Po tem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 22, 2014 13:05 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 21:51
Posty: 9
Lokalizacja: Ochota
Wrzucam kolejny projekt zgłoszony przez OGR.

Nazwa projektu:
Wyznaczenie pasów rowerowych na ulicy Korotyńskiego

Krótki opis projektu:
W celu poprawy warunków ruchu rowerzystów i pieszych projekt zakłada wyznaczenie
obustronnych pasów rowerowych wzdłuż ulicy Korotyńskiego na odcinku od ul. Grójeckiej
do skrzyżowania z ul. Mołdawską.

Pełny opis projektu:
Obecnie ulica Korotyńskiego na odcinku od ul. Grójeckiej do skrzyżowania z ul.
Mołdawską ma około 10 metrów szerokości tj. 5 metrów na pas ruchu. Pozwala to na
wyznaczenie ok. 1,5-2 metrów na pasy rowerowe po obu stronach. Na wysokości
istniejących azylów dla pieszych pasy powinny zostać przerwane. Ruch może odbywać
się tam na zasadach ogólnych.
Realizacja projektu pozwoli utworzyć rowerowe połączenie gęsto zaludnionych osiedli
Rakowca z drogą dla rowerów wzdłuż ulicy Grójeckiej. Droga dla rowerów wzdłuż
ul. Grójeckiej obecnie pozwala na dojazd na Starą Ochotę, a po przedłużeniu planowanym
na 2014 r. będzie również główną trasą na Włochy (przetarg ogłoszony przez ZTM
28.01.2014). Efektem jest otrzymanie spójnej sieci infrastruktury rowerowej w tym rejonie.
Z punktu widzenia funkcji rekreacyjnej ul. Korotyńskiego łączy Park Szczęśliwicki z
fortami Korotyńskiego.

Uzasadnienie:
Obecna szerokość pasa ruchu na ulicy Korotyńskiego (5 metrów) przekracza normy
stosowane nawet przy budowie autostrad (3,75 metra na pas). Przez to w taki sposób jest
traktowana przez kierowców, którzy nagminnie przekraczają tu dozwoloną prędkość
stwarzając zagrożenie dla pieszych. Stworzenie azylów na przejściach na pieszych
rozwiązuje problem tylko marginalnie, gdyż sprawni kierowcy z łatwością je omijają.
Wydzielenie pasa rowerowego pozytywnie wpływa na ruch zmotoryzowanych
zaznaczając obecność innych, mniej chronionych użytkowników drogi. Zwiększa też
efektywność obecnie istniejących azylów powstrzymując kierowców od wykorzystywania
całej szerokości jezdni w celu ich omijania z prędkościami rzędu 70 km/h. Pozytywny
wpływ z punktu widzenia komunikacyjnego został omówiony w opisie projektu.

Kosztorys:
Projekt organizacji ruchu 4 000 zł
Zmiana oznakowania pionowego (znaki określające przeznaczenie pasów) 500 zł
Wykonanie obustronnych pasów rowerowych 105 000 zł (2 x 750 m)
Suma: 109 500 zł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 22, 2014 13:39 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 27, 2013 21:51
Posty: 9
Lokalizacja: Ochota
W sprawie pasów na Korotyńskiego także kontaktował się z nami Pan Lewandowski. Sugerował, że projekt nie ma sensu, bo:
- nie można pasów pogodzić z azylami dla pieszych
- to nie przejdzie przez inżyniera ruchu
- rowerzyści nie pomieszczą się na pasie i będą i jeździć po jezdni
Jako alternatywę sugerował wydzieloną DDR po jednej ze stron.

W międzyczasie uzyskaliśmy informację od pełnomocnika rowerowego, że nie ma żadnych podstaw, aby odrzucać projekt ze względu na konieczność pogodzenia pasów i azylów. Co więcej, inżynier ruchu zatwierdził już projekt pasów na Saskiej, gdzie oba rozwiązania występują i pas rowerowy jest przerwany na odcinku z azylem (http://www.ztm.waw.pl/download.php?z=10 ... 32&l=1&m=1).

Na bardziej szczegółowe pytania dotyczące DDR na Korotyńskiego Pan Lewandowski nie był w stanie do końca odpowiedzieć, bo nie istnieje żaden konkretny plan. Był to jedynie pomysł. Z rozmowy zaczął się wyłaniać bardzo słaby projekt DDR bez przejazdu łączącego z DDR na Grójeckiej i być może zmieniającej stronie na omawianym odcinku Korotyńskiego. Taki projekt łatwo wyszedłby poza budżet przeznaczony dla Rakowca (500 000 zł).
Udało się przekonać go do zostawienia projektu pasów do ewentualnej oceny (jeśli będzie na to czas) inżyniera ruchu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 9:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
[edit]Właśnie dostałem informację, że projekt uspokojenia ruchu na Opaczewskiej " będzie on rozpatrywany niezależnie od planów dzielnicy dotyczących przebudowy skrzyżowania Opaczewskiej z Bohaterów Września"

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 26, 2014 16:53 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
http://warszawa.ngo.pl/wiadomosc/964329.html

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 16:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Mam pomysł na zgłoszenie jeszcze jednego projektu, który sprawi, że
obecna infrastruktura rowerowa w parku szczęsliwickim zacznie służyć
rowerzystom, a nie ładnie wyglądać w statystykach.

Spójrzcie na mapę:
https://mapsengine.google.com/map/edit? ... 5-g4bm1wz0

Na czarno istniejąca DDR, na czerwono planowana, na zielona
wnioskowany przeze mnie jej przebieg (zamiast czerwonego)

Teraz żeby używanie tej całej DDR miało sens wskazane byłoby gdyby
dało się na nią sensownie wjechać i z niej zjechać. Stąd pomysł
dobudowania dwóch kawałków DDR (na niebiesko)
- 1. łącznik do Kortyńskiego
- 2. łącznik do Lirowej

Pierwszy łącznik umożliwiłby wjazd na nią z Urabanistów (obecnie jest
tam jednokierunkowa wąska uliczka - stawiam, że za wąska do
dopuszczenia ruchu pod prąd).

Drugi łącznik do lirowej stworzyłby bardzo ładne połączenie dla
rowerzystów z Włodarzewskiej a nawet z Grójeckiej gdyż, dzięki niemu
dałoby się elegancko dojechać z PKP Rakowiec Lirową aż do Parku a
dalej to nawet można by dojechać do Zachodniego.

Projekt lokalny dla Szczęśliwic lub ewentualnie ogólnodzielnicowy.

Ł.G.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 19, 2014 15:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Wczoraj jadąc sobie do pracy zauważyłem, że:
Obrazek

Przypomnę, że to skrzyżowanie (bohaterów września/opaczewska) z powodu którego mój projekt uspokojenia ruchu tak nie podobał się ochockiemu urzędnikowi że do mnie dzwonił i namawiał do wycofania się z projektu. Powodem było to, że ten węzeł ma być przebudowany za 3-4 lata i nie warto wyrzucać na niego pieniędzy teraz, lepiej dać na głodne dzieci. W dodatku, instalacja progów mogłaby ograniczyć swobodę projektanta.

Widać głodne dzieci przestały być priorytetem. Fakt, że trzeba będzie za dwa lata obecne instalacje usuwać i tworzyć od nowa węzeł także nie okazuje się być pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 17:46 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Ja będę chciał zrobić drugie podejście do przejścia i przejazdu przez Chałubińskiego w ciągu Nowogrodzkiej + udwukierunkowienie dla rowerów Nowogrodzkiej po stronie ochockiej (po stronie śródmiejskiej już przeszło w zeszłorocznym projekcie).

Wstępny projekt jest dostępny tutaj: http://wrzutnia.zm.org.pl/pub/budzet/no ... pcja_3.pdf . Uwagi? Sugestie?

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL