Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 20, 2011 6:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 29, 2009 7:20
Posty: 202
Oczywiście możemy przyjąć, że obaj kierowcy czaili się w pobliżu by go rozjechać...

_________________
Zapraszam na blog: http://www.maciejrozalski.eu
i fotoblog: http://www.maciejrozalski.cal.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2011 10:33 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Nie musieli się czaić. Pomyśl chwilę, z czego wziął się temat niniejszego wątku - z marnej znajomości przepisów, z tępej arogancji niektórych kierowców, ze stosowania "prawa silniejszego".

W skali paromilionowej aglomeracji wystarczy że 1% kierowców postanowi "nauczyć" czy "wychować", z których przyjmijmy optymistycznie 1 promil źle oszacuje zakres "postraszenia" - i tragedia gotowa.

Skoro już było o wybiórczym traktowaniu PoRD, to ciekawe co się dzieje z tymi dziesiątkami zastrzeżeń, że kierowca powinien zachować szczególną ostrożność (to tu, to tam)... pewnie są "bez sensu", bo przecież ruchem sterują światła, prawda?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 11:37 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Połówkowych p-11 ciąg dalszy

Myśliwiecka i Hoene-Wrońskiego

Obrazek



Sobieskiego i św. Bonifacego

Obrazek

bonus: doskonałe umiejscowienie sygnalizacji świetlnej
Obrazek



Sobieskiego i Mangalia/Limanowskiego

Światła od strony Mangalii są chyba wyłącznie po to, żeby wkurzać ludzi, albo dać zarobić producentowi:
Obrazek

Obrazek



zabieram się do pisania wniosków, ale to mój debiut więc wszelkie wskazówki i linki z poradami milie widziane



http://www.zm.org.pl/?a=rso.pisma - to mam (i odnośnik na końcu), ale sprzed 6 lat, wydaje mi się że widziałem coś nowszego (z wzorami), ale nie mogę znaleźć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Sobieskiego to grubsza sprawa - tam nie ma sygnalizacji dla rowerzystów! Formalnie więc jadąc wzdłuż drogi o pierwszeństwie masz zawsze pierwszeństwo, a tylko niewiedza lub instynkt samozachowawczy nakazuje stosować się do sygnałów dla pieszych.
Nie wiem jednak czy zwrócenie im na to uwagi nie spowoduje rozwiązania budżetowego tj. "koniec drogi rowerowej" przed każdą taką sygnalizacją...
Wg IR jakiekolwiek zmiany w sygnalizacji wymagają projektu zgodnego z obecnym rozporządzeniem, a sygnalizacja przy Sobieskiego niemal z pewnością zgodna z nim nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:46 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Dokładnie, zostawić Sobieskiego w spokoju bo jeszcze coś "poprawią" i będzie gorzej niż jest. A co do Myśliwieckiej/Hoene-Wrońskiego to czy tam są znaki "ustąp pierwszeństwa" na DDR i znaki "pierwszeństwo" na Myśliwieckiej? Bo jeżeli nie to mamy skrzyżowanie równorzędne i reguła "prawej ręki" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
legalnycyklista napisał(a):
Nie wiem jednak czy zwrócenie im na to uwagi nie spowoduje rozwiązania budżetowego tj. "koniec drogi rowerowej" przed każdą taką sygnalizacją.





Trochę się tego obawiam, ale wydaje mi się, że takie rozwiązanie sprawy byłoby postawiłoby ich w tak niekorzystnym świetle w mediach, że już się na nie nie zdecydują, coś jednak drgnęło w ciągu ostatnich kilku lat.


edit: zresztą dwa la temu (strona 5ta tego tematu) napisałem o identycznym problemie na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sikorskiego, i po niedługim czasie sami z siebie poprawili oznakowanie poziome, co dobrze wróży. Chociaż tam była sygnalizacja świetlna dla rowerzystów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 13:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
em c napisał(a):
Trochę się tego obawiam, ale wydaje mi się, że takie rozwiązanie sprawy byłoby postawiłoby ich w tak niekorzystnym świetle w mediach, że już się na nie nie zdecydują, coś jednak drgnęło w ciągu ostatnich kilku lat.
Bardzo się przejmą, usiądą w kącie i bedą się dąsac... :twisted:
Jeżeli w jednym zdaniu stosujesz "obawiam się", "wydaje mi się" i 2 x "cośtam-by", to świadczy o tym, że sam nie masz pewności co do skutków. Poniechaj.

em c napisał(a):
edit: zresztą dwa la temu (strona 5ta tego tematu) napisałem o identycznym problemie na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sikorskiego, i po niedługim czasie sami z siebie poprawili oznakowanie poziome, co dobrze wróży. Chociaż tam była sygnalizacja świetlna dla rowerzystów.
Zdaje mi się, że wtedy była przebudowa/remont.
Poza tym -- przemalowanie oznakowania poziomego to kilka tysięcy, przebudowa sygnalizacji na skrzyżowaniu -- minimum milion.

Stare greckie przysłowie mówi: "nie ruszaj g***, póki nie śmierdzi"... :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 13:13 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Nie no, jasne, że nie mam pewności co do skutków. Gdybym ją miał to nie wypełniałbym teraz pola do wysyłania wpisów na forum ZM tylko kupon Lotto :).



Natomiast z poniechaniem, wydaje mi się, że jednak lepiej walczyć i się starać. Może wyślę najpierw pismo w sprawie Myśliwieckiej i zobaczymy co tam się stanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 13:35 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
em c napisał(a):
Natomiast z poniechaniem, wydaje mi się, że jednak lepiej walczyć i się starać. Może wyślę najpierw pismo w sprawie Myśliwieckiej i zobaczymy co tam się stanie.

OK, Myśliwiecka/Wrońskiego jest bez sygnalizacji świetlnej, czyli jest tylko przemalówka.
Jeżeli tam coś zrobią -- nie sugeruj się, bo na Sobieskiego, z sygnalizacją może być inaczej...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 13:38 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
A czy jest w planach likwidacja DDR na Hoene-Wrońskiego? Bo jeśli tak (do czego należałoby dążyć) to byłoby to dłubanie w g... :wink: Może lepiej napisz, żeby zlikwidowali DDR, zrobili strefę tempo 30?
Z drugiego końca wygląda to tak: http://goo.gl/maps/3C8pS
Moim zdaniem taki DDR jest bez przyszłości.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL