Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 731 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 15, 2011 13:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Dziennikarz źle zaparkował?

Cytuj:
Auta znikają w Warszawie. Za zwrot 500 zł
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 00_zl.html
Tomasz Kurowski
2011-03-14, ostatnia aktualizacja 2011-03-14 19:10


W stolicy odholowuje się coraz więcej aut. Z wyliczeń "Metra" wynika, że w 2010 r. miasto zarobiło na tym ok. 2 mln zł. Czy w ten sposób lata dziurę w budżecie?

Kamila Calińska zostawiła samochód w zatoczce nieczynnego przystanku autobusowego na Mokotowie. Gdy po pół godzinie wróciła, auta nie było. - Myślałam, że je ukradli. Gdy zadzwoniłam do straży miejskiej dowiedziałam się, że zostało odholowane, bo stanęłam pod tabliczką T-24 (ostrzega przed odholowaniem) - opowiada. Załatwianie formalności zajęło pół dnia.

Najpierw opłaty: - 100 zł mandat, 360 zł holowanie i 28 zł za dzień postoju na parkingu. To oznaczało dwie godziny w biurze straży miejskiej. Potem wyprawa taksówką na drugi koniec miasta. - Zgoda, zasłużyłam na mandat i punkty karne, ale dlaczego od razu holowanie? - zastanawia się Kamila.

Zapytaliśmy straż miejską, czy nie przesadza z holowaniem aut na koszt kierowców. - Odholowujemy niecałe 10 proc. źle zaparkowanych samochodów. Strażnik bierze pod uwagę wszystkie okoliczności - zapewnia Monika Niżnik, rzeczniczka straży miejskiej. Ale nieoficjalnie strażnicy mówią, że jeśli jest tabliczka o odholowaniu, to nie mają wyboru. Auto musi być odholowane. - Tabliczkę przecież powiesił ktoś mądrzejszy - przekonuje jeden z funkcjonariuszy.

Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich potwierdza, że tabliczek przybywa. - Zazwyczaj zakładamy je na wniosek Straży Miejskiej - zdradza Urszula Nelken z biura prasowego ZDM.

Więcej tabliczek to więcej odholowanych aut. W pierwszym kwartale 2010 r. odholowano ok. 2,5 tys. pojazdów. W ostatnim - tysiąc więcej. Czyli w całym 2010 ponad 11 tys.

Na pytanie, ile stolica zarabia na holowaniu, w ratuszu nikt nie chciał odpowiedzieć - urzędnicy zasłaniali się tajemnicą handlową. Ale jak dowiedzieliśmy się od firmy Towing, która na zlecenie miasta holuje auta z lewobrzeżnej Warszawy, każde auto to zarobek rzędu minimum 50 zł. Jeżeli do tego dodamy mandaty, to możemy założyć, że w 2010 roku miasto zarobiło ok. 2 mln zł.

Warszawiacy powinni zatem uważać, gdzie parkują. Tym bardziej, że tabliczek T-24 przybywa przed państwowymi i uroczystościami i miejskimi iprezami. Odpowiedni wniosek z Kancelarii Prezydenta już wpłynął do Biura Inżyniera Ruchu. Kancelaria szykuje się na 10 kwietnia, pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Masz temat dla reportera Metra? Napisz do nas: metro@agora.pl

Źródło: Dziennik Metro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 15, 2011 14:11 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Dla wszystkich zainteresowanych tematem parkowania. Pod koniec marca organizujemy kolejne badania parkowania. Potrzebni chetni do badania, najlepiej mogący wziąć udział w badaniach w godzinach 9:30-14:30. Zgłoszenia do mnie: w.szymalski(at)zm.org.pl. Mam tylko dwóch chętnych na podstawie ogłoszenia ze strony internetowej, co rodzi pewne problemy organizacyjne.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 15, 2011 15:01 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Cytuj:
- Odholowujemy niecałe 10 proc. źle zaparkowanych samochodów.

To chyba statystyka ze Śródmiećia, bo znam ulice poza centrum gdzie Straż jest wzywana 2-4 razy w tygodniu, ale holownika nikt tam nie widział. Gdy sam zadzwoniłem i zacząłem od słów "Proszę od odholowanie samochodów, zaparkowanych za zakazem zatrzymywania, utrudniających przejazd i blokujących widoczność..." pani zapytała się, czy jest tabliczka informująca o odholowaniu. Powiedziała, że jak nie ma, to raczej nie odholują, chyba że strażnicy stwierdzą że trzeba. Ale póki co nawet samochody zaparkowane na samym skrzyżowaniu ich nie przekonały, mimo że gdy przybyli sami mieli problem z wjechaniem w uliczkę.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 27, 2011 10:53 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Akcja "Karny ku+as" -- drugie okrążenie
:lol:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 27, 2011 12:54 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Ja widzę więcej holowników, co cieszy. W zeszłym tygodniu widziałem holownik przymierzający się do odholowywania lexusa stojącego w zatoce przystankowej na przeciwko GUS-u.

Sam wczoraj wykazałem się konfidenctwem i doniosłem na trzech kierowców samochodów, którzy zaparkowali 1 m przed przejściem, na obszarze wyłączonym i w obrębie skrzyżowania, podając te wszystkie trzy wykroczenia w zgłoszeniu; nie wiem, czy zostali ukarani, ale po ok. godzinie-dwóch żadnego z tych samochodów już tam nie było.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 28, 2011 7:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Akcja "Karny ku+as" -- drugie okrążenie


Jaki stary materiał. Jeszcze pl. Zamkowy przed remontem Leszka.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 04, 2011 3:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
Radziecki sposób na złe parkowanie:

http://www.youtube.com/watch?v=OFJmCGFYVFM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 04, 2011 11:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
I znika problem, że samochód zaparkowany jest tak, że nie da się go odholować. A jak do kosztów odholowania dojdzie wymiana szyb, klepanie blachy, etc, właściciel bardziej pomyśli przed następnym takim parkowaniem.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 06, 2011 7:38 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Bulwersująca postawa radnej PO z Ursusa w sprawie odholowywania samochodów z rynku Nowego Miasta.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 56877.html


Cytuj:
Strażnicy odholowali auto
Radna chce ich ukarać

- Zamiast pouczyć nieświadomych zakazu parkowania na starówce wiernych, strażnicy odholowali auta dopiero po rozpoczęciu mszy - pisze oburzona radna PO Aleksandra Sheybal-Rostek w interpelacji do prezydent miasta. Podaje też numery służbowe strażników i domaga się ich ukarania. - Mamy być karani za wykonywanie naszej pracy? - pytają z niedowierzaniem funkcjonariusze.
Sytuacja miała miejsce na początku marca. Tuż przed ślubem, który odbył się w kościele św. Kazimierza na terenie Nowego Miasta, na rynek wjechało około dziesięciu aut. Tylko dwa z nich miały stosowną przepustkę upoważniającą do parkowania w tym miejscu. Gdy rozpoczęła się msza, strażnicy, którzy akurat siedzieli w radiowozie w pobliżu kościoła i byli świadkami całej sytuacji, wysiedli i rozpoczęli wypisywanie mandatów. W międzyczasie wezwali również lawetę.

"Powinni upomnieć"

Dlatego radna domaga się ukarania strażników, którzy wzięli udział w jej zdaniem "skandalicznym nadużyciu kompetencji". - Czy strażnicy zostaną ukarani? Za co? Za wykonywanie swoich ustawowych zadań? - pyta retorycznie Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.
"Mieszkańcy patrzą nam na ręce"
Zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego i Nowego Miasta zostały wprowadzone ponad rok temu. Zastosowano m.in. oznakowanie z wykorzystaniem tabliczek T-24, które informują o możliwości odholowania auta zaparkowanego na tym obszarze, na koszt właściciela. - Nam patrzą na ręce również mieszkańcy, wspólnie z którymi takie przepisy zostały ustalone - mówi Niżniak.
666 mandatów
Jak zapewniają strażnicy, długo po wejściu nowych przepisów wykorzystywali "formy wychowawcze". - Były np. spotkania z proboszczami parafii z prośbą o informowanie wiernych o wprowadzonych zmianach, bo wielu kierowców właśnie w drodze na mszę pozostawiała z przyzwyczajenia swoje samochody tam, gdzie zgodnie z nową organizacją nie powinni - tłumaczy Niżniak.
Jednak obecnie strażnicy coraz bardziej stanowczo egzekwują zakaz parkowania na starówce. Tylko w marcu wystawili 666 mandatów i odholowali 52 pojazdy. Były też pouczenia - 72.
Z radną Aleksandrą Sheybal-Rostek nie udało nam się w środę porozmawiać. Całą interpelację można przeczytać TU.

Maciej Czerski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 08, 2011 9:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Zauważyłem jedną rzecz. Na Marszałkowskiej przy szpitalu dziecięcym jest mnóstwo samochodów na chodniku, wjeżdżających na ten chodnik przez zatokę parkingową. Podobnie na Szucha naprzeciwko ambasady Ukrainy.

W obu tych miejscach jest B-36 + T-24.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 731 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 74  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL